Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Szerintetek egészséges vegetár...

Szerintetek egészséges vegetáriánusnak vagy vegánnak lenni? Jobb, ha az ember nem eszik húst, egészségesebb így, vagy jobb, ha természetesen eszünk, ahogy születtünk mindenevővek? Te mit gondolsz erről?

Figyelt kérdés

2017. máj. 17. 13:02
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
14%
A vegetarianizmus egyáltalán nem egészséges, ez egy általános tévhit. A vegánság meg pláne. Vallási okból vagy az állatok leölésével szembenibellenérzéssel még indokolható, de ettől még nem egészséges.
2017. máj. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
86%

#1

Nincs igazad. Nem vagyok vega, de te hülyeségeket írsz.


Igen, kérdező: egészségesebb, az átgondolt táplálkozás, és az adagok okán is. Jól összeállított, komplettált ételből fizikailag lehetetlen olyan túlevést folytatni, mint a kenyérfeelvágottal és húskrumplival menüvel.

2017. máj. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában a vegaság, a vegánság meg a húsevés nem egészséges vagy egészségtelen. Mindhármat lehet okosan, tudatosan, egészségesen csinálni, meg lehet rosszul.


Vitatkoznék az elsővel és mindenkivel aki szerint vegának lenni egészségtelen lenne. A hús nem nélkülözhetetlen, se gyereknek se felnőttnek. A legtöbb ember(ahogy én is) húsból fedezi a fehérje- és zsírbevitele nagy részét, de ez egyáltalán nem jelenti azt hogy ezt ne lehetne mással kiváltani.


Semmi olyan nincs a húsban ami nélkülözhetetlen lenne a szervezetnek. Azonban egy vegetáriánusnak(egy vegánnak meg pláne) nagyon figyelnie kell a fehérje- és zsírbevitelre, növényi alapanyagokból nem olyan könnyű bevinni.


Ha úgy vagy vegetáriánus hogy eldöntöd hogy nem eszel húst és mostantól nem eszed meg anyád főztjéből csak a köretet az nyilván hülyeség, de ha utánaolvasol a témának akkor nagyon jó étrendet össze tudsz rakni magadnak. Az, hogy nem vagy vega önmagában nem jelenti hogy egészséges vagy, hamburgert meg kolbászos pizzát zabálni napi szinten minden csak nem egészséges.


Ha eszik húst az ember, ha nem oda kell figyelni hogy megfelelő mértében vigyél be fehérjét, zsírt, szénhidrátot, vitaminokat stb. stb. Ha ezek megvannak akkor nem számít hogy eszel-e húst. Ez a dolog vegánként lehet a legnehezebb.

2017. máj. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban odafigyel az étkezésére, a megfelelő mértékű és mennyiségű tápanyag bevitelre akkor egészséges.


Ha dacos ovisként csinálja akkor ugyanolyan mintha gyorskaján tengődne.

2017. máj. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
99%
Megrögzött húsimádóként is egyetértek a 3. és 4. válaszolóval, ha valaki okosan és tudatosan csinálja, simán be tudja vinni a szervezetébe a szükséges fehérjét és más tápanyagokat.
2017. máj. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
91%

Nem a hús létén múlik az egészségesség... A húsban semmilyen fontos tápanyag nincs, amit másból ne tudnánk bevinni, opcionális elem.


A sima vegák mindenevők, hisz esznek állati és növényi táplálékot is. Nekem roppant természetes a vegaság is, jópár milliárd ember élhette már végig az életét így, tekintve, hogy jelenleg milyen rengeteg vega van. Ez nem újkeletű dolog.


Brutálisan egészségtelenül lehet táplálkozni mindenféle típusú étrenden, nyilván. Vannak vegák, akik utálják a zöldséget és lekváros tésztán élnek, na az gond. Vagy zsírfóbiások, a húsevéstől teljesen függetlenül...

De mind a vegán, mind a vega, mind a "normál" étkezést össze lehet hozni egészségesen.

2017. máj. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
97%
#3: A többivel egyetértek, de szerintem vegaként nagyon könnyű bevinni a fehérjét és a zsírt. Vegánként sem nehéz, max. egyes altípusaiban. Ez persze ízlés kérdése is. Én szinte kényszerítve vagyok a hús elhagyására (nem mintha bánnám), mert hússal erősen eltúlzott lesz a fehérjebevitelem, ami nem egészséges (nincs szükségem húsra, de ha már eszem, jól akarok vele lakni). Csak a növényi időszakaimban nem szálltam el a fehérjével, de gondom nem volt vele. Megoldható, odafigyelés kérdése.
2017. máj. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
64%
Sok jót írtak eddig. Ami a vegánoknak fontos:a b12 pótlása. Ez csak állati erdetűben van. Ezt szokták felhozni érvnek a vegánság ellen,de van rengeteg kutatás minden irányba, egyszerűen lehet tablettával pótolni,inkÁbb mint b12vel dúsitott usa ban kitalált szójatej félével.
2017. máj. 18. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Mindenevőség = állati és növényi táplálékokat egyaránt képes fogyasztani, emészteni...

Érted, ez egy képesség, nem pedig egy kötelezettség...

2017. máj. 18. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
88%

Tiszteletem minden vegánnak és vegának, szeretlek titeket.

A b12 és társai elméletről pedig annyit, hogy biológiai transzmutációvala szervezet ezt is megoldja.

Olajos magok, mandula, mogyoró, napraforgó, kesu...

alap kell hogy legyenek ebben az étrendben, és tökéletesen fogod érezni magad.

2017. máj. 18. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!