Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért kérdik sokan a vegáktól,...

Miért kérdik sokan a vegáktól, hogy halat esznek e?

Figyelt kérdés

Miért kérdi mindenki a vegetáriánusoktól, hogy 'De halat se eszel?' ?

A hal az is állat kategória nem? Úgy tudom, a vegetáriánusok semmilyen állatot nem esznek, halat sem.

Vagy az alacsonyabb rendű állatnak számít, így azt megeszik a vegák is?



2017. jún. 1. 07:37
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
58%
Gondolom azért, mert az átlagnak a vega=nem húsevő és a halat nem a hús kategóriába sorolja. Nekem is volt olyan időszakok, amikor húst nem ettem, de halat igen.
2017. jún. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudom, csak tippelem, hogy akik halat esznek, nem állatvédelemből, hanem egészség szempontjából válasszák meg hogy mit esznek meg és mit nem.

A másik kategória, amikor a vegetáriánus azért nem eszik állatot, mert az állatok megölését ellenzi, ez a csoport halat sem eszik. Van olyan vegetáriánus ismerősöm, aki semmit nem eszik meg ami az állat megölésével jár, viszont eszik tojást és tejterméket, mert ahhoz nem kell állatot ölni. Aztán van olyan is, aki ezeket sem eszi meg, mert állati eredetű. Szóval vannak különböző szintek.

Van még egy másik kategória, amit egyszerűen finnysságnak tartok. Amikor valaki azt mondja vega vagyok, de néha eszek csirkét. Nagyon jó. Akkor most vega vagy, vagy nem? Ezek szerint neki nincs semmi ideológiája, egyszerűen csak divatosnak tartja azt ,hogy vegának mondhatja magát.

2017. jún. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
39%
Első: A hal akkor mi? Növény?
2017. jún. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
59%
Nem, nem növény, de ha pl egy étlapot megnezel, akkor van a húsételek, haletelek és a vegetáriánus opció.
2017. jún. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
70%
Bizony így van: Vannak a halételek, és a vegetáriánus opció. Ez válasz mindenre :-)
2017. jún. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
81%
Az étlapon a csirkét, a sertést és a marhát is külön kategorizálják.
2017. jún. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
72%

Meglepő módon ez is a katolikusok képmutatásából ered.


A húsvét előtti nagyböjt ideje alatt nem szabadna húst fogyasztani, de ezt ők nem bírták ki, ezért pár fejes kitalálta hogy "ja a hal az belefér, az nem hús". Ezért sok ember fejében ez maradt meg hogy a hal nem hús.

2017. jún. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
52%
Én úgy hallottam, hogy azért esznek halat, mert a hal hidegvérű,a csirke,disznó stb. melegvérű.(Egyszer volt egy tanfolyam,amin elkezdték azt magyarázni, hogy pl. a disznót mikor levágták látszott a félelem a szemében, és átitta az egész húsa, ezért negatív energiákat eszel.. Jaj mekkora baromságok..)
2017. jún. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
69%

Nem csak egy fele vega van...

lakto, ovo, lakto-ovo, peszka, flexi, szemi....

stb stb...

nézz utàna melyik mi, ha érdekel...

amúgy én flexi vagyok.

2017. jún. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
78%
Sok fajta vega van. Én peszketáriánus voltam egy darabig mielőtt ovo-lakto vega lettem. Mint peszketáriánus ehetsz halat és ha jól tudom csirkét(amit én nem ettem) is. Annyi fajta van hogy az aki nem nézett komolyan utána nem tudja hogy működik az étkezésünk. Engem is végigszoktak kérdezni hogy ezt eszel..na és ezt, nem zavar.
2017. jún. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!