Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Tudnátok ajánlani Tofu recepte...

Tudnátok ajánlani Tofu recepteket? (Főleg vegánok érdekelnének)

Figyelt kérdés

Igaz csak vega vagyok, de főleg Vegán receptek érdekelnének.

Köszönöm


2017. jún. 6. 17:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a tofu"rántotta" a kedvencem. Lehet variálni bárhogy szinte:) Ha szeretnél, rakj bele zöldségeket, például vöröshagymát meg paradicsomot, majd morzsold bele a tofut és a fűszerezés:) Én legtöbbször sóval, fokhagymagranulátummal, sörélesztő pehellyel és esetleg curry porral szoktam. Lehet hozzáadni növényi tejet is, úgy még jobb;)

Ezeen kívűl

Miso leves

Tofu "tejföl"

Tofufagyi (ezt még én sem próbáltam:D)

Pad thai-ba is rakok mindig:)

2017. jún. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Mindenképpen ki fogom próbálni őket:)
2017. jún. 6. 21:10
 3/5 anonim ***** válasza:
8%
magyaràzd màr el a különbséget vega és vegan recept közt. kérlek.
2017. jún. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A vega a vegetáriánus rövid elnevezése. Ez köznyelvileg leggyakrabban a lakto-ovo vegetáriánust fedi, ami annyit tesz, mint tejet és tojást fogyasztó vegetáriánus. vagyis ebben az esetben csak a hús nem szerepel az étrenden. A vegán étrend szigorúbb, ott semmilyen állati eredetű hozzávalót nem használnak, vagyis sem tejet, sem tojást, általában még mézet sem.


Tehát a kérdező ugyan fogyaszthat alkalmanként tejet és/vagy tojást, most olyan receptre kíváncsi, amiben ezek sem szerepelnek.


Tulajdonképpen bármilyen fűszerezéssel wokban átpirítva nagyon finom a tofu, a legfőbb trükkje, hogy igazán akkor lesz íze, ha egy kevés (nagyon-nagyon kevés is elegendő) szójaszószt is használsz hozzá, ugyanis ezt sokkal jobban felszívja a tofu, mint az olajat/páclevet és így a fűszerek is intenzívebben ízesítik. Összeforgathatsz vele zöldségeket és/vagy rizst, és kész is a mennyei tofus egytálétel/rizottó. :)

2017. jún. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Én a tofuból általában nem tudok semmi "különlegeset" csinálni, mert vagy úgy eszem meg, hogy összetöröm villával, bele só, bors, kurkuma és ezt rá kenyérre, vagy pedig turmixba beledobom, egy kevés vizet teszek hozzá és sót, borsot, összeturmixolom és ráteszem tésztára.

Ezeket annyira szeretem, hogy mással egyelőre nem szeretnék kísérletezni. :D

2017. jún. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!