Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ha valaki vegán, vagy vegetári...

Ha valaki vegán, vagy vegetáriánus, akkor csak bio élelmiszereket fogyaszthat vagy sima zöldséget/gyümölcsöt/gabonát is ehet?

Figyelt kérdés
2017. jún. 25. 15:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Olyat eszel, amit akarsz. Én a biót szoktam választani, ha a kertemben épp nem terem.
2017. jún. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A vegán és vegetáriánus alapvetően csak annyit jelent, hogy nem eszik állati eredetű élelmiszert vagy húst.


Hogy bio-e az, amit megeszik, az egyéni, ilyen szabály nincs és szvsz túl sok értelme sincs.

2017. jún. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
9%

A előző bár igazat állít, de nem teljesen. Ugyanis léteznek vegetáriánusok, akik tejtermékeket, és/vagy tojást is fogyasztanak: lakto-vegi, ovo-vegi, lakto-ovo-vegi.


A vegán és a vegetáriánus nem ugyanaz, bár ha nincs "tétje", mindkettőt veginek rövidítem. De a pontosság kedvéért azt is jelzem, hogy a vegán szót a nyers növényi ételeket fogyasztó vegetáriánusra szokták inkább alkalmazni. A vegetáriánus szó meg egy "nagyobb halmaz", egy általánosabb fogalom:


Bármi ehető dolog fogyasztását jelenti, ami NEM vágóhídról való.


Elsősorban két fő oka szokott lenni a vegetáriánusságnak: erkölcsi, és/vagy egészségügyi.


(Aztán van, aki sajnos divatból vegi, meg létezik, aki pusztán fogyni szeretne, vagy súlyát szinten tartani, és csak ezért, bár hormonális okokból léteznek duci vegik is.)

2017. jún. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Drága vagy, de szó szerint ugyanezt írtam: a vegán semmilyen állati eredetűt nem használ, a sima vegetáriánus csak húst nem, általában.
2017. jún. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

Sose láttam még, hogy a vegánt a nyersvegánokra mondták volna. A veganizmus ősrégi dolog és szó és tipikusan jóval szélesebb, mint a nyersveganizmus.


A bio opcionális, ahogy már írták. Mivel sok vega és főleg vegán nagyon odafigyel rá, hogy mit eszik, esélyes, hogy szimpatizál a bio termékekkel, de nyilván a nagy tömegek számára ez azért nem valósítható meg...

2017. jún. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább arra figyelek, hogy fair trade termékeket vegyek. Ha tehetem, támogatom a helyi termelőket, járok piacra. (a piacon sem minden termelő árul bio, jó minőségű termékeket sajnos, de vannak lelkiismeretes emberek is)

Ha szupermarketbe megyek vásárolni, akkor ott általában nem bio-t vásárolok, hiszen a legtöbb "bio" élelmiszert is tartósítják valamikkel, éretlenül szedik le azokat a gyümölcsöket is stb.

2017. jún. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
7%

gabonát értelmes ember nem fogyaszt, semmilyet. Nem étel.

Ellenben a hüvelyesek, gomba, zöldségek és gyümölcsök, amik a Kárpát-hazában megteremnek, igen. Plussz olajos magvak. Ezek az ember táplálékai, ételei.

2017. jún. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%

De, a gabona príma kalóriaforrás, anélkül sokan átkozottul nagy bajban lennének... Nem mindenki bírja a rengeteg zsírt vagy a napi 1 kiló hüvelyest meg ilyenek.

Vegánként pedig főleg hasznos tud lenni a gabona, már amennyire tudom, mindenesetre gabonás napokat könnyen összehoznék, nélküle necces, ezért sincs gyakran növényi napom, a sok gabona számomra nem opció.

Kevés gluténmentes gabonát azért még eszem, mert nagyon jó tud lenni. Kit érdekel, hogy egyesek szeint nem étel? A sör teljesen bizonyosan nem étel, sőt sejtméreg, mégis jó inni és nem is árt meg... :)

A cukoralkohol sem étel, de miért ne dobnánk fel vele az életünket néha, ha nekünk úgy lelkileg sokkal jobb? Bár ez bizonyára probléma egyesek szerint. Én örülnék, ha ez lenne a legnagyobb pszichés vagy akár fizikai problémám...

2017. jún. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én csak vegetáriánus vagyok, de nem feltétlen választok bio-t mert rohadt drága.
2017. júl. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 p64 ***** válasza:

a "vegán szót a nyers növényi ételeket fogyasztó vegetáriánusra szokták inkább alkalmazni. "

nem helyes, mert a A vegán szó azokat az embereket jelöli, akik nem fogyasztanak, és nem használnak állati eredetű termékeket sem étkezés, sem öltözködés, sem szórakozás terén. Ugyanígy a háztartásukban, és ameddig el tudják kerülni, az egészségük megőrzésében sem.

Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy a vegánok nem esznek

húst, tojást, tejterméket, mézet, emellett nem használnak

vagy viselnek gyapjú, bőr vagy toll holmit, nem járnak

állatkertbe, lóversenyre, vagy olyan cirkuszba, ahol

állatokat szerepeltetnek. Nem használnak állatokon

tesztelt vagy állati eredetű összetevőket tartalmazó

kozmetikumokat és tisztítószereket, s ameddig lehetséges,

ilyen gyógyszereket sem szednek. Tehát a vegán az egy életstílus :)

2017. nov. 28. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!