Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » "Nyomokban tejet tartalmazhat....

"Nyomokban tejet tartalmazhat. " - Az oreó mégis vegán?

Figyelt kérdés

sok vegán az oreót reklámozza, mint vegán nasi, és hogy ez mekkora szenzáció, más el sem képzelné, hogy ez vegán.

én is örültem neki, viszont amikor vettem volna, átfutottam az összetevőket, és a végén írta, hogy nyomokban tejet tartalmazhat. néhány más csokoládéknál, kekszeknél is így írta, én ezeket nem is soroltam a vegán ételek közé (egyébként, vegán youtubereknél is láttam ilyen "fél-vegán" édességeket).


Akkor most én tudom rosszul? mit is jelent valójában a "tejet tartalmazhat" felirat?



2017. jún. 17. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
A PETA az ilyesmit vegánnak sorolja be mert nincs benne tej csak ugyanazon a gyártósoron készül tejes édesség is. Tehát alapvetően vegán maximum véletlen kerülhetnek bele apró maradványok. Ez az infó egyébként elsősorban az allergiásokat érinti nem a vegánok at.
2017. jún. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
éééértem, köszi a gyors és hasznos választ! :)
2017. jún. 17. 12:53
 3/6 anonim ***** válasza:
95%
Ez olyan mint amikor a narancslére vagy a konzerv gombára ráírják hogy nyomokban mogyorófélét tartalmazhat. Nincs az összetevők között, de a gyárban dolgoznak azzal is, ezért ráírják hogy bevédjék magukat egy esetleges pertől.
2017. jún. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
34%

Vegan mivel semmi álatnak nem szükséges szenvednie ahhoz, hogy létrejöjjön... az, hogy a gyárban szennyeződés kerül bele az egy dolog, de maga a termék attól nem igényli, hogy bármi állati eredetű legyen benne...

De megvan a véleményem a "vegan"okról, akik ilyen szemetet esznek.

2017. jún. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
73%
Pálmaolaj van benne,ami miatt kiírtják a pálmákat,ami sok állat otthona.
2018. máj. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 inkompatibilis válasza:
0%
A pálmaolaj miatt az oreo egyáltalán nem vegán!
2019. aug. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!