Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi a kulonbseg a vega es a...

Mi a kulonbseg a vega es a vegan kozott?

Figyelt kérdés
2017. júl. 22. 01:44
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
A vega tojást, és sajtot is eszik, a vegán semmi állati eredetűt, de még állati bőrből készült dolgokat sem használ, meg állatokon tesztelt kozmetikumokat sem.
2017. júl. 22. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen :) akkor en vega vagyok :D
2017. júl. 22. 04:26
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

Vega (vegetáriánus): nem eszik húst (halat SEM!)

Peszketáriánus: húsok közül a halat megeszi a többit nem

Vegán: semmien állati eredetű ételt nem fogyaszt (valaki csak étkezésben vegán, de valaki állatokon tesztelt termékeket sem veszi meg, ezt ők válogatják meg, de általában a kettő együtt jár)

2017. júl. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

A vega általánosabb, van ovo vega, aki tojást eszik, tejterméket nem, lakto-vega, aki fordítva s ovo-lakto vega, aki csak húst, zsírt, vért, zselatint s egyéb dolgokat nem, amihez az állat halála vagy minimum megsértése szükséges.

A sima vega általában az ovo-lakto vegát jelenti, mert komplikált lenne mindenkitől elvárni, hogy ismerje a fentieket, de persze a vegaság fogalmával is kevesen vannak tisztában, még önjelölt vega is van, aki nem érti, hogy ha folyton húst (halat, de az is állat és húsa van) eszik, akkor ő nem vega.

A minimum tudás az, hogy a vega (s persze a sokkal szigorúbb vegán) nem eszik húst. Sem csirkét, sem halat, sem kagylót. Azok állatok s a vega nem eszi az állat testének szerves részét. A tej és a tojás egy ponton különválik tőle s az állat ugyanúgy él tovább, úgyhogy az egészen más.

2017. júl. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
15%

Istenem, hogy senki nem tudja mi az a vegan...

Mi veganok nem nem eszünk hanem nem FOGYASZTUNK állati eredetű dolgokat, tehát sem nem eszünk, sem nem hordunk, sem nem megyünk církuszba vagy lovardába... de még lószőr ecsetet sem veszünk a gyerekünknek az iskolába....

Az, aki csak az étrendjében vegan az nem vegan csupán nincs tisztában a szavak jelentésével.

2017. júl. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
43%

Én nem írtam a vegánokról, a 3. pedig megemlítette, hogy nemcsak étrendi dolog, szóval nem értem a kirohanást.


Ahogy írtam, az átlagember azt nem képes felfogni, hogy a vega nem eszik húst(!), a meggyőződéses vegánoknak egy szavuk sem lehet, az sokkal absztraktabb az egységsugarú ember számára.


A vegánok miatt is halnak meg állatok, szóval tökéletesség nincs, de persze valamilyen szintig törekednek rá, ami végülis szép dolog. Csak ne higgye senki, hogy ő szent, ahogy a legvisszataszítóbb gyűlölködő bigottvegánok.

2017. júl. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ovo-lakto vega: eszik tojást, tejtermékeket, mézet, de nem fogyaszt húst, zselatint, zsiradékot, bőrt és semmit, amihez egy állat leölése szükséges


ovo-vega: tejterméket nem, de tojást fogyaszt


lakto-vega: tojást igen, de tejtermékeket nem fogyaszt


vegán: nem fogyaszt semmi állati eredetűt, és ahogy valaki korrektül írta: normál esetben nem használ ki állatokat, tehát nem megy cirkuszba, állatkertbe stb., nem vesz részt a szenvedésük népszerűsítésében. Mézet sem fogyaszt, nem használ állatokon tesztelt kozmetikumokat (egyébként minden sima vegetáriánusnak is alapvető lenne, hogy ne használjon ilyet, mert ez az állat halálával egybekötött), se olyat ami állati összetevőket (porc, bálnazsír pl.) tartalmaz. Semmi szőrme, bőr táska, cipő, ruházat, autóülés stb.


Valaki írta a peszketáriánust: létező diéta de nem a vegetáriánus étrendek egyike, hiszen a hal egy állat, és semmilyen vegetáriánus nem fogyaszt olyasmit, amihez egy állat halála szükséges. Önellentmondás. Ugyanúgy diéta mint a paeló pl., a vegetarianizmushoz nincs köze.

2017. júl. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
+ még van a flexitáriánus, aki az esetek negy többségében növényi étrenden van, de időnként, néha néha megenged magának egy kis húst, tojást, tejet.
2017. júl. 24. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én néha eszem halat, más húst nem, és a húsevő ismerőseim szerint vegetáriánus vagyok, mert a hal az nem hús. (:-) Viszont vicces lenne pescateriánusnak azaz halevőnek nevezni magam, tekintve hogy évente kb 3-4 X eszem halat.

Eleve buta dolog az alapján megnevezni valakit, hogy mit NEM eszik. Ha az általam elfogyasztott étel 95%-a vegetáriánus akkor nekem is könnyebb egy vendégségben azt mondani, hogy vega vagyok, mint hogy halevő, mert az extra kérdéseket vet fel. (miért pont csak halat, a hal ugyanolyan mint a csirke stb) akkor már egyszerűbb vegaként utalni magamra és mélyen hallgatni arról, hogy évente egyszer eszem friss hekket, meg párszor egy tonhal salátát.

2017. okt. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!