Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mit csináljak, hogy a szüleim...

Mit csináljak, hogy a szüleim megengedjéj hogy vegán legyek?

Figyelt kérdés
Ők hülyeségnek tartják.. Még csak 16 éves vagyok , de szeretném már ezt a döntést magam meghozni. Mit tanácsoltok? Hogy győzzem meg őket?
2017. nov. 23. 23:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
37%
Én azt tanácsolom, hogy gondolkodj. 16 éves vagy még fejlődésben lévő szervezet... Szerinted az evolúció során miért alakult ki az ember fogazata a mostani formájára és miért nem csak a növényi eredetűt képes megemészteni? mert szüksége van mindkettőre a szervezetnek.
2017. nov. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
26%
nem szeretnék pénztárcában kutakodni, de ha nem a tehetősebb családok közt van a tied akkor felejtsd el. hogy ne legyen semmi tápanyagból hiánya a szervezetnek eléggé a zseb mélyére kell nyúlni.
2017. nov. 24. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
53%
Mondd azt, hogy utánaolvastál, és beszéltél olyanokkal, akik régóta vegánok, és sportolók is vannak köztük, és mindenki azt mondja, hogy jó. Energikusabbak, egészségesebbek a húsevő átlagnál. És hogy a mai átlag csúszott el nagyon azzal, hogy naponta 3x húst eszik, míg régebben hetente 1x csak. De természetesen, fejlődő szervezeted miatt nagyon figyelsz arra, hogy teljesértékűen táplálkozz.
2017. nov. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
40%

Majd akkor, ha felnőtt leszel.

Még fejlődő szervezet vagy, ne rontsd el a növekedésedet, fejlődésedet. Egyél normálisan.

2017. nov. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
36%

Ne hallgass az informálatlan maradiakra, főleg arra aki szerint fejlődő szervezetnek szüksége van állati kajákra. Ez már rég kiderült hogy nem igaz, már már több mint százmilló vegán van világszerte és nemhogy tömegesen nincsenek tápanyaghiánnyal küzdők köztük, hanem pont hogy ők a sokkal egészségesebbek. Mindenki azzal a maréknyi tényleg hülye vegánnal jön akik jól bejárták a híreket, de persze az a rengetek rosszul evő mindenevő az nem hírértékű (pl hogy magyarország 30%-a elhízott és sok a krónikus betegség emiatt és ezzel a világ 4. legrosszabbjai vagyunk, a 15 év alatti magyar gyerekek 16%-a túlsúlyos!!!).


Igen, oda kell egy kicsit figyelni (b12 vitamin, vas) de ezekre a mindenevőknek is kell. Árulkodó hogy tipikusan nem a vegánok a fő vásárlói mindenféle multivitamin tablettáknak :) Ha olyan jó a mindenevőség akkor erre mi szükség úgy mégis? :D

Ennyit a mindenevésről.


A legjobb fegyvered ahhoz hogy kiharcold otthon hogy úgy ehess ahogy akarsz: a jólinformáltság. Pl:


"Amerikai Dietetikai Szövetség (ADA) és a Kanadai Dietetikusok (Dietitians of Canada) szerint az életciklus bármely szakaszában megfelelő" - tehát a várandós vagy szoptatós anyuka, csecsemő, kisgyerek, serdülő vagy felnőtt, azaz mindenki lehet vegán gond nélkül.


[link]


Nézzetek meg együtt vegán dokumentumfilmeket pl. Forks over Knives, What The Health, Cowspiracy, Earthlings (jó ez utóbbi lehet kicsit durva).


Az fontos hogy ne próbáld őket meggyőzni arról hogy ők is vegánok legyenek, még ráutalva se (akkor olyan ellenállásba fogsz valószínűleg űtközni hogy a saját célodat is aláásod és "csakazértse" alapon neked is megtiltják).


Nem hiszem hogy könnyű lesz, de ha kitartasz, szerintem idővel sikerülni fog (ha másért nem, majd megengedik hogy ne kelljen hallani folyamatosan a témáról :D )


Én is szülő vagyok, szóval kicsit most magam ellen is beszélek ;) ezt majd biztos visszakapom karmában valahogy, de tudom milyen nehéz ez, én felnőttként kerültem sok konfliktusba emiatt szüleimmel, de főleg anyósékkal. Kellett pár év mire elfogadták. Gyerekként biztos sokkal nehezebb :(


Egy kalappal!

2017. nov. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
28%

2-es, tök jó, kár, hogy nekem erről nem szólt az evolóció... örülök, hogy a többség képes megemésztnei a húst, vagy félórán belül kijön belőlem, vagy ha nem, akkor 4-5 órán keresztül meghalok, úgy görcsöl tőle a gyomrom.


Már cirka 20 éve...


28n

2017. nov. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
35%

Éppen most volt egy hasonló kérdés, javaslom olvad el a válaszaimat: https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__taplalkozas__898111..


Az informálatlan, tudatlan és sötét embereket pedig ignoráld. Szerencsére már régóta bizonyított, hogy a növényi étrend bármelyik életkorban tökéletes: [link]

[link]

2017. nov. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
39%

Nem állok sem a növényevők ellen, de a mindenevők ellen sem.

Amíg ott laksz, nem tudsz elköltözni (kb 22-24 éves korodig) azt eszed amit eléd raknak. Bocsi. :) Ez tény. Utána követheted a növényevő étrendet.

2017. nov. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
84%

A meggyőzés pofon egyszerű..

Közlöd, hogy holnaptól rád ne főzzenek, mert hozatod az ételt magadnak.


mindenféle vegán reggeli-ebéd-vacsora kihozatható, ráadásul nagyon finomak, változatosak.


ezzel tuti, hogy azonnal meggyőzöd őket. ez ilyen egyszerű.

Azonnal rájönnek, hogy a fiuk egy zseni.

2017. nov. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
* vagy lányuk
2017. nov. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!