Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen ízűek a laktózmentes...

Monika19990621 kérdése:

Milyen ízűek a laktózmentes termékek mert most egy ideig nem ihatok/ehetek semmilyen tejterméket a baba miatt mivel szoptatok és lehet hogy tejérzékeny vagy egyáltalán fogyaszthatok laktózmentes terméket?

Figyelt kérdés

2017. dec. 19. 12:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
laktózmentest se kéne, mert abban is lehet tejfehérje, és ilyenkor általában az a gond. A vegán helyettesítőket kóstold meg, pl mandula" tej" , vegán " sajt" , szója " joghur" t, stb. Nem ugyanolyanok, majd eldöntöd, mi az ami ízlik, és mi nem. Figy éj oda, RENGETEG késztermékben van tejszármazék, pl kekszben, levesporban, pékáruban
2017. dec. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A laktózmentes tej nagyon édes, a vaj és túró, amit kóstoltam, normális.

Egyszerűen hagyj ki minden tejterméket, az a biztos, helyettesíteni sem kell, hacsak nem függ tőle a táplálkozásod bizonyos része. Elég könnyű kihagyni, ha engem kérdezel, de nyilván van, akinek ez más. S ahogy írták, sok feldolgozott cuccban van tejtermék.

2017. dec. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 demet77 válasza:
100%
A laktózmentes tej már igazából nem is igazi tej,amint a "rendes" bolti tej sem az!Ezért is megéri kihagyni(2/2 válaszadó is írja),mert a kereskedelmi tej halott anyag,valamennyi enzimet kiöltek belőle magas hőfokon,miközben szennyezett és fertőzött maradhat.Az állatokat műtáppal etetik,gyógyszerezik,sőt a tej kiválasztás fölgyorsítása végett hormonokat,génmodosított szereket is bevetnek!Ezek mellett mikropenész és nehézfémek is kerülhetnek a nagyon jól elálló "anyagba".Szóval a bolti tej mindennek megfelel csak egészségesnek nem!Bármilyen bolti tej,még csak árnyéka sem lehet a frissen fejt házi tejnek,amihez a városi ember nem jut hozzá...sok helyetesítő van:szójatej(vigyázat glutamát tartalma miatt),rizstej,mogyorótejek,stb.igen jól helyettesítik a bolti pasztörtejet(a metebolikus folyamatokban,sok váladékot képez,rothad a cukrokkal).Főleg a kismamák vannak veszélyben az áltudományos megtévesztés,az alattomos reklám hadjáratok,tejipar profit érdekei miatt.Egyre több a rákos gyerek,a diabétesz 1-es típusa,a veleszületett degeneráció.Senki nem tesz föl kérdést?Honnan annyi allergiás gyerek,meg fiatal?A háttérben ott lappang a mű tej és tejtermékek halmaza,hisz még a tehenek is mesterségesek!;könyveket lehet megtölteni az érvekkel.Van tudatos és van tudatlan(hála a lefizetett kutatók,táplálkozási szakértőknek) fogyasztó is!Mónika ez lenne a tejkerülő válaszom./*William A.Ellis,N.W.Walker,Herbert M.Shelton,Hannah Allen világszerte elismert kutatók munkáit ajánlom,a józanul gondolkodóknak.
2017. dec. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Amikor először ittam lactose free-t, iszonyatosan édesnek találtam.

Azóta megszoktam.

2017. dec. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Legjobb teljesen kihagyni a tejtermékeket, nincs mit helyettesíteni, nincs benne semmi tápanyag, ami másban nem lenne. csak a megszokást.
2017. dec. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!