Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vega/vegansággal és vérnyomáss...

Vega/vegansággal és vérnyomással van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
Most a vegafikázók kím÷ljenek plz

2018. jan. 7. 12:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a kérdést. Vegán vagyok és normál a vérnyomásom.
2018. jan. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem vagyok vegán (még lehetek) és gyerekkoromtól kezdve magasabb a vérnyomásom! Én sem értem a kérdést!
2018. jan. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
NEm vagyok vega/vegán és a vérnyomásom normális vagy kicsit alacsony
2018. jan. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem kicsi volt a vérnyomásom teltebben, vékonyabban, mindenevőként, vegetáriusként. Nem változott semmi.
2018. jan. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%
Ha csökkented a zsír és koleszterinbeviteled akkor csökkenhet. De ehhez nem kell vegánná válni, fehér húsokkal is ugyanúgy müködik.
2018. jan. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Vegánná nem fogok vállni, de ovo vegeráriánussá igen... gyakorlatilag már annak tartom magam, de még vannak botlásaim de ritkán... magas a vérnyomásom, diétázok is kőkeményen, ezért érdekelne, hátha van olyan, akinek szintén magas volt.
2018. jan. 7. 17:33
 7/13 anonim ***** válasza:
55%
Vegánoknak, de még a vegetáriánusoknak is kisebb az esélyük arra, hogy szív és érrendszeri betegség alakuljon ki náluk: [link]
2018. jan. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én veseelégtelenségben szenvedek ( nem működik a vesém ) és ehhez társul a magasvérnyomás, igaz szedek csökkentőket, de 3 helyett már csak kettőt, mióta vega vagyok.
2018. jan. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
56%
A vegetariánusság sokat nem segít mivel az állati zsírok a ludasok. Pl egy átlagos sajtnak is 40%-a zsír szóval ha rákattansz még akár ronthatsz is a helyzeten. Ha vérnyomáscsökkentés a célod akkor csak a teljes vegánság használ + a többi is fontos: minimálisra csökkentsd a sót, teljesen iktasd ki az alkoholt, kávét és a fekete ill. zöld teát, és kezdj el rendszeresen mozogni (pl napi fél-egy óra séta is nagyon sokat számít már, de a kocogás mégjobb)
2018. jan. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ismét egy ember, aki nem tudja mi a különbség vegetáriánus és vegan közt :)
2018. jan. 9. 10:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!