Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen étrendkiegészítőket...

Milyen étrendkiegészítőket szedjek vegánként?

Figyelt kérdés
Lehet drágább is, a minőség és a hatékonyság számít
2018. jan. 16. 20:10
 1/8 anonim ***** válasza:
16%
Ha etrendkiegeszitot kell szedni, akkor az a taplalkozas rossz, vegansag ide vagy oda.
2018. jan. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Egyedül B12-t kell szedni, de azt nem csak a vegánoknak, hanem mindenkinek érdemes :)


Első: nem hiszem, hogy a diéta tehet arról, hogy a növényvédőszerek erősen lecsökkentették a talaj B12 szintjét az elmúlt 40 évben. Régebben sima kerti zöldség, gyümölcs evésével hozzá lehetett jutni elég B12-höz, ma már csak abban a termékekben van, amihez hozzáadják - az állatoknak injekciózzák vagy ezzel dúsított tápot kapnak, a vegának közvetlenül a növényi tejet, sajtot, joghurtot dúsítják vele.


Ennek ellenére a biztonság kedvéért érdemes szedni.


Ide is leírom, a félreértések elkerülése végett: a statisztikák szerint a fejlett országokban a társadalmak 20-30%-a B12 hiányos (és ennek csak töredéke vegetáriánus), mert egyszerűen nem jutnak hozzá megfelelő forrásból.

2018. jan. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
elsővel értek egyet. amúgy b12
2018. jan. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
A másodikkal értek egyet. A mai világban már a legmindenevőbbek nagy része is úgy ítéli meg, hogy szednie kell kiegészítőket, de régen, a kiegészítők előtti korokban a rendesen táplálkozó vegánoknak sem volt bajuk, legjobb tudomásom szerint...
2018. jan. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
Igen így ítéli meg mindenki, hogy szedni kell... de csak mert ezt táplálja belétek a propaganda... kvaérdekes, hogy vegan vagyok, mégcsak b12-t sem szedek, 15 éve és makk egészséges vagyok, rendszeresen sportolok...
2018. jan. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

B12 a növényekben: [link]


Az átlagembernek akár mindenevő, akár vegán, vagy vegetariánus ezt érdemes szednie.


Mivel én fogyasztok 100%-ig vegyszermentes élelmiszert, illetve kezeletlen vizet (forrásvizet) van esélyem arra, hogy ne keljen szedni, de még ilyen körülmények között se biztos, hogy a bevitt mennyiség elégséges.


Télen pedig, leginkább decemberben és januárban D vitamint is érdemes szedni MINDENKINEK, mert az élelmiszerekben (gomba, tojás) csak minimális dózisban található meg.

2018. jan. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én ugyanazokat szedem amiket húsevőként is: télen c vitamint vagy multi vitamin komplexet. Edzem és jól érzem magam ha van valami plusz. Mióta vegetáriánus lettem (és nem vegán) alkalmanként szedek b12 vitamint, de nem viszem túlzásba, mert fogyasztok tejterméket
2018. jan. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

(Nem csak vegánoknak)

Ezekre lehet szükséged, attól függően, hogy milyen az étrended:

-B12

-D3

-Jód

-Algaolaj

-Kolin


Cronometerben kövesd, úgy a legegyszerűbb, akit érdekel, válaszolok privátban is vegánsággal kapcsolatban.

2018. jan. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!