Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hol találok kcal dús vegán...

Hol találok kcal dús vegán ételeket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a problémám, hogy be kellene vinnem napi 2500-3000 kcal ételt, de ez nekem nagyon nehéz feladat (legalábbis vegánként, amúgy sima ügy). Pár napja tértem át a vegán életmódra, és hiába eszek egész nap, ennek a felét tudom összehozni. Milyen egészséges ételekből lehetne ezt a mennyiséget összehozni?

Sajnos ha nem tudom megoldani, akkor vissza kell állnom a mindenevésre, mert a szervezetem ezt nem fogja bírni sokáig.



2018. márc. 15. 10:09
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
De jó neked. Én csak olajos magvakból össze tudnám hozni a kétezret egy ültő helyemben, ha annyit ehetnék, amennyi jólesik.
2018. márc. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Hüvelyesek + gabonák + olajos magvak, ennyi a trükk
2018. márc. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2018. márc. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%

Az elsőhöz hasonlóan nekem is könnyű lenne. Olajos magvak, zsírosabb zöldségételek, esetleg gyümölcsök... A kedvenc nyersvegán bonbonom fele dió, fele mazsola (darálva s összekeverve, golyókká formálva), mondjuk sosem eszem belőle sokat egyszerre, de némi segítséget azért adhat.


Nyilván könnyű zöldségételekkel nehezebb, s persze a főtt rizst sem tudja akárki kilószámra enni. Itt jönnek be a zsírosabb vagy legalább szárazabb ételek.

2018. márc. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Foggyflatland (mielőtt bannolták volna..) megosztotta itt is, hogy mit eszik: kezdetnek 500 g napraforgómagot (turmixba), ez már önmagában több mint 2000 kcal.


De amúgy én se értem mi ezen olyan nehéz, itt egy mintaétrend:


Reggeli: 3 banán (300 kcal) és 200 g füge (500 kcal)


Tízórai: egy marék dió (40 g = 260 kcal)


Ebéd: 100 g árpa + 100 g barnarizs, csicseriborsó fasírt: kb 1200 kcal (savanyúságot, plusz a nyers zöldségeket nem beleszámítva)


Vacsora: tetszőleges gabonaféléből készült 5-6 szelet kenyér + padlizsánkrém + nyers zöldségek: kb 700 kcal.


Ugye, hogy nem is olyan nehéz?

2018. márc. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy ellentmondok az utolsónak.


"Reggeli: 3 banán (300 kcal) és 200 g füge (500 kcal)"


Ezzel számomra két nagy gond van.


1. Elöször ennyit nem tudok megenni mennyiségileg, még külön-külön a banánokat vagy fügét sem.


2. Mivel mindkettö igen édes, ezért szóba sem jöhet, mert az édes dolgoktól hányingert kapok és rosszul leszek.

2018. márc. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%

Elnézést, valamiért túl hamar ment el:


"Tízórai: egy marék dió (40 g = 260 kcal)"


EZ még beleférne, ezzel nincs probléma.


"Ebéd: 100 g árpa + 100 g barnarizs, csicseriborsó fasírt: kb 1200 kcal (savanyúságot, plusz a nyers zöldségeket nem beleszámítva)"


Itt megint a mennyiségekkel van bajom, 100 g árpa + 100 g barnarizs olyan adag, amit két-három napig ennék, egyszerre számomra képtelenség.


"Vacsora: tetszőleges gabonaféléből készült 5-6 szelet kenyér + padlizsánkrém + nyers zöldségek: kb 700 kcal."


Itt szintén, maximum 2 szelet akármilyen kenyér az, ami még nem okoz túlevést, ennél több egyszerüen nem fér belém.

2018. márc. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ennyit mondjuk én se tudok megtenni, (nem tőlem jött a tipp) de vegánként valamennyit tágul a gyomrod, hamarosan nagyobb adagok is bele fognak férni
2018. márc. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

" Mivel mindkettö igen édes, ezért szóba sem jöhet, "


De pont azért jó társítani őket, mert mindkettő édes. Édes gyümölcsöket legjobb édes gyümölcsökkel kombinálni, vagy egy étkezéshez csak egyet fogyasztani. Ha a banánhoz, vagy utána közvetlenül savas gyümölcsöt ennénk, az okozhatna emésztési problémákat.

Hasonlóan édes még a datolya, az is jól kombinálható e kettővel.


Másrészt neked lehet sok 3 banán, másnak meg a fél fogára sem elég: highcarberek simán betudnak tolni 10+ darabot is, ahogy a sportolók is.


" "Tízórai: egy marék dió (40 g = 260 kcal)"


EZ még beleférne, ezzel nincs probléma. "


Pedig pont ennek van a legmagasabb kalóriatartalma, mivel a dió 80%-a zsír.


Én anno mindenevőként is megtudtam ennyit enni, de akkor lehet vannak akiknek a low carb vegánság jobban bejönne. A magvakban a zsír miatt sok a kcal, és talán nem "telítenek" annyira.

2018. márc. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!