Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Létezik ilyen bolt? Ti hol...

Létezik ilyen bolt? Ti hol veszitek ezeket?

Figyelt kérdés
Lehet valahol nem előre csomagolva, hanem kimérősen kapni Goji bogyót, chia magot, stb? Előre csomagolva a DM-ben, Rossmannban, bioboltokban nagyon drágák. Ti hol szerzitek be ezeket?
2018. máj. 2. 15:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én pont most vásároltam a bulkshop.hu-n, de még nem vettem át a csomagom így pontosabbat nem tudok róla mondani. Elvileg annak a boltnak pont ez a lényege, hogy nagyobb tételben lehet vásárolni. Vannak képek is a boltról, nézd meg őket, hátha ilyenre gondolsz.
2018. máj. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen itt 5500 Ft/kg-os áron látok goji bogyót, ami jóval kevesebb a DM-es 13000 Ft/kg-nál... Mondjuk ez tuti nem bio.
2018. máj. 2. 16:17
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Webshopokban veszek ilyesmit. A chia-mag ára nagyon lement az utóbbi években, már 2000 ft/kg pici kiszerelésben is, kilósban olcsóbb. Goji-bogyót nem veszek, de az is van jó áron.
2018. máj. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Melyik webshopban?
2018. máj. 2. 16:45
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyobb piacokon is lehet kapni kimérve. Ahol tutira láttam, a a Bosnyák téri piac, de nyilván a Nagyvásárcsarnokban is van ilyen stand.
2018. máj. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
3. voltam (a kérdezőt nem számítva a 2. választ írtam). Nos, én speciel a paleocentrum.hu-n veszem a chia-magot, elég sok cucc van ott, amit használok. Jópár webshopot átnéztem már, de a fentin az árak is jók és a választék is, persze van, amit másutt veszek, mert másutt éri meg jobban. De nem sok ilyen van.
2018. máj. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
48%

Cicukák...nem hiába nem lehet jobb helyeken kimérve kapni, csakis előrecsomagolva....A NÉBIH-által szigorú szabályozás alá került a chia mag, esetleges egészségkárosító hatása miatt,ezért napi maximum fogyasztható mennyisége 15 gramm.Valamint csak csomagoltat lehet legálisan árulni.


El lehet olvasni a cikket, illetve lehet utána olvasni és tájékozódni.


"Azt azonban kevesen tudják, hogy ez az új élelmiszerek kategóriájába tartozó termék kizárólag előrecsomagolt formában vagy csak bizonyos termékek összetevőjeként, szigorú feltételek mellett értékesíthető.

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) összegyűjtötte a forgalmazáshoz kapcsolódó legfontosabb tudnivalókat. "



[link]



Veszel egy 250 grammosat 590 forintért a Bio boltban és egész hónapra megvan az adag.Nem drága.

Nyilván,ha valaki fürödni akar benne, annak több kell és drága.Ennyi.

2018. máj. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A napi fogyasztási mennyiséggel tisztában vagyok, nem csak chiamagot akarok zabalni egész nap, és fürödni sem terveztem benne nyilván. Az értelmes hozzászólóknak köszönöm a javaslatokat, meg fogom nézni amiket írtatok, és mérlegelek az alapján.
2018. máj. 2. 18:41
 9/9 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
Ha budapesti vagy, a Bosnyák piacon 4400 Ft/kg a goji "kimérősen". Ez egy "magos" bolt a piac épületében, van mindenféle mag és aszalvány. Persze nem bio, meg valószínűleg kínai, ami a térség környezetszennyezettségét ismerve nem egy életbiztosítás sajnos. (Konkrétan kínai bio mintákban is mértek jelentős nehézfémszennyezettséget, ezért az tűnik észszerűnek, hogy ebből a térségből bio termékeket SE vásároljunk, már ha esetleg az egészség is szempont.)
2018. máj. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!