Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Létezik olyan ember akinek a...

Létezik olyan ember akinek a kedvenc étele a saláta? És akkor is azt enne ha a többi "finom" kaja nem lenne hízlaló, egészségtelen stb?

Figyelt kérdés
2018. máj. 23. 18:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Bartos
2018. máj. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen saláta. Mondjuk egy görögsali sok sajttal, friss, édes paradicsommal, ízes ubival, stb. szerintem sokkal finomabb, mint egy bármilyen krumpli. 😊
2018. máj. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A saláta elég tág megnevezés, azon belül annyi félét lehet csinálni. Én például inkább ezeket enném, mint pl. sült krumplit.
2018. máj. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nyilván létezik, ennyi milliárdból? Főleg, hogy kismillióféle saláta van, még hús- és tésztasaláta is :)


Nincs hizlaló étel, csak a kalóriatöbblet hizlal (persze értem a dolgot félig-meddig, nem minden étel előnyös fogyáskor s egyeseknek súlytartáskor sem) s pl. nekem inkább az egészséges ételek ízlenek jobban. Bár a másmilyenek is... Az egyetlen alapanyag, amit képtelen lennék kihagyni, a zöldség. Az áll nálam messze a legmagasabb fokon és muszáj, hogy legyen közte nyers.

Ettől még a salátákat nem szeretem (a saját személyre szabott salátámat igen, az szuper, csak nem tudnám minden héten enni, évi párszor szoktam, főleg, hogy friss paradicsom kell bele s az még nyáron is ízetlen szokott lenni a boltban).

A salátám vs. a csokitortám... Nos, éhesen a saláta kiütéssel győzne egy halom fehérjével, pedig nagyon édesszájú csokiimádó vagyok.


Ebből extrapolálva persze hogy van, akinek a saláta a kedvenc. A saláták csodásak lehetnek, tele ropogós, lédús zöldségekkel, édes almakockákkal, ecettel és esetemben sült hagymával és cukkinivel, ami még meleg!!! Fantasztikus étel. De a többi salátához akkor sem nyúlok, viszont csemege uborkából és uborkás csalamádéból hegyeket tudnék enni, annál kedvencebb ételem nincs (kismillió étel van megosztott első helyen, azt hiszem :D). Nem akarnék élni nélküle. Már életem sötét, vasárnapi csirkesültes korszakában is az uborka jelentette az élvezetet (meg a krumpli és az édesség, de az uborka volt messze a legjobb az egész ebédben).


Elragadott a frazeológiám, bocs. De a zöldségek fantasztikusak :D Már amelyik, én sem eszem meg mindet. Pl. a zöld leveleket általában semmiképp, a jégsaláta OK, a fejes nem.

2018. máj. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát a toszkán kenyérsalátát minden nap meg tudnám enni...
2018. máj. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen.


Mégpedig azért, mert az (nekem) nem finom, amit te annak hívsz, mert megszoktad, és a saláta nem az, amit annak képzelsz.

2018. máj. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem a saláták (NEM az ecetes vízben úszó levelek, zöldségek) a lehető legfinomabb ételek, a hizlaló, egészségtelen ételek azok, mik nem igazán tetszenek.
2018. máj. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tárkonyos,fokhahymás salátaleves
2018. máj. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én nagyon szeretem a összevágott zöldségeket joghurttal, egy kis tökmagolajjal, főtt tojással stb.


A csokitorta finomabb, amíg eszi az ember, csak azzal nem tudnám fedezni a tápanyagszükségletemet. Ha annyit ennék belőle, hogy ne legyek éhes, akkor rosszul lennék tőle. De valóban szívesen ennék belőle többet, ha nem lenne következménye.

2018. máj. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!