Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok! Tudnátok segíteni?

Vegánok! Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Vegetáriánus vagyok 3 éve, de át szeretnék állni teljesen vegán étkezésre. Iskolába járok még, szóval mondanátok ételeket hogy ti miket vinnétek a helyemben? (Tudom hogy nyár van de fel akarok "készülni" hogy ne akkor kísérletezgessek). Vagy bármilyen könnyebbnek mondható főtt kaja, tényleg bármilyen étel amit szerettek és nem túl bonyolult, és egészséges. És mennyire kell figyelni a vitaminokra? Mert őszintén szólva én vegaként egyáltalán nem tartottam ezt számon, és mégis egészségesebbnek érzem magam mint mindenevőként. Persze sok zöldséget és gyümölcsöt ettem, de nem értek annyira hozzá hogy miben milyen vitamin van.

2018. júl. 7. 22:50
 1/6 anonim válasza:

Gyümölcssali, zabkása valamilyen növényi eredetű tejjel és gyümölccsel, saláta , magvakból könnyen lehet készíteni kekszet, pufirizs, stb.

Én ugyan nem vagyok Vegán, de nagyon szeretem a cukkinit, és a gombát, leginkább rántva de nem tudom ott a panírban mivel helyettesíthető a tojás... Ezen kívül tészták,(nyilván tojás nélküliek) növényi alapú főzőtejszín után zöldségek bele ízlés/recept szerint és igazán finom lesz. Krumplis tészta....

Remélem segítettem valamelyest :)

2018. júl. 8. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Zabot gyumolcsel es valamilyen novenyi tejjel nagyon megy, pl banan es erdei gyumolcs, ezzel kiserletezni kell, hogy milyen gyumolcsoket preferalsz. Ezt nem is kell fozni, csak hagyod par orat hogy puhuljon es tok jo, meg dobhatsz ra egy evokanal chia magot, omega 3 vegett.


Bulguros lecso is nagyon jo meg. Lencse, ba, csicseriborso fozelekek meg tele vannak minden joval, laktatoak es finomak.


Amugy van meg ilyen tonkolybuza, hantolt arpa, koles, hajdina amikrol csomo recept van a neten.

2018. júl. 8. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Én szinte mindig szendvicset vittem. Mehet bele margarin/humusz + bármilyen zöldség, akár sütve. Éthordóban pedig szinte bármilelyen étel elvihető, nem nagyon kell ezt túlragozni elvileg.
2018. júl. 8. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A vitaminokra nem kell odafigyelni, ha változatosan étkezel - egyedül a B12-t kell pótolni, ha nem jutsz rendszeresen szűretlen forrásvízhez vagy házi, mosatlan zöldséghez/gyümölcshöz.


Iskolába vinni ajánlom (én esetemben munkahelyere szoktam):


házi műzliszelet, különféle olajos magvakkal, aszalványokkal, étcsokival (az étcsokit magában is javaslom, a 99%-os étcsoki pl. 14g fehérjét tartalmaz és rengeteg ásványi anyagot)

tortilla wrap pl. avokádóval, paradicsommal, lencsével, csicseriborsóval, babbal, paprikával, hagymával, stb.

bulgur vagy kuszkusz saláta

teljes kiőrlésű szendvics csicseriborsókrémmel/padlizsánkrémmel, salátával/spenótlevelekkel, tofuval, paradicsom/uborka/paprika

növényi joghurt jó nagy adag gyümölccsel és édes magvakkal pl dió, mogyoró

zabkása vagy chia pudding különféle feltétekkel

sós, zöldséges muffin vagy pogácsa, nyers zöldségekl mártogatóssal

svéd gombasaláta mellé szintén teljes kiőrlésű zsömivel

tészta saláta (tk) paradicsom, olajbogyó, paprika, aszalt paradicsom, spenót, bazsalikom, napraforgómag, olívaolajos öntet, stb.



Az otthoni főzésnél érdemes azt tartani, hogy legyen egy nap teljes kiőrlésű tészta vagy gabona, egy nap hüvelyes legalább a héten, én igyekszem azért ennél többet is beiktatni.

2018. júl. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! Ha valakinek még van tapasztalata ezzel kapcsolatban, szívesen meghallgatom. :D
2018. júl. 8. 20:35
 6/6 anonim ***** válasza:
Én régebben a hét nagy részén nyers zöldségeket vittem bulgurral (rizzsel, hajdinával stb), öntettel. Ezzel éreztem a legjobban magam. Mostanában többet főzök, így bármilyen zöldségből készített ragu (pl: cukkini, padlizsán darabokra vág, olajon megpirongat, hozzá mehet bab vagy gomba, a végén napraforgómag, és ezt felöntöm rizskrémmel.)
2018. aug. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!