Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Lehet belőle tejet készíteni?

Lehet belőle tejet készíteni?

Figyelt kérdés
Tudom van sokféle növényi tej de például még lencse vagy árpa tejet sosem hallottam lehet ezekből az alapanyagokból ia készíteni,vagy maradjak a hagyományos kókusz,mandula,zab tejeknél?

2018. szept. 1. 16:37
 1/4 anonim ***** válasza:
8%
Igen! - csak szedj rá egy tehenet, hogy megegye.
2018. szept. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Lencsével nem próbálkoznék, az azért mégiscsak más, de árpatejet nemhogy lehet, de létezik ilyen, csak nálunk még nem jellemző. Ha beütöd gugliba, receptet is találsz.
2018. szept. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A lencse hüvelyes, mint a szója, tehát elvileg igen, szójatejet egyszer csináltam nyers szójababból, azóta boltit sem iszom, nagyon bonyolult folyamat, többszörösen feldolgozott étel. Az árpa gabona, mint a rizs, abból lehet.
2018. szept. 2. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az árpából tuti lehet. Amit eddig próbáltam amúgy: szója, mandula, mogyoró, zab, kókusz, köles, mák, dió, kesu, rizs.

Nekem az olajos mag alapúak jobban ízlenek mint a gabonaalapúak, mert ezeknek a zsírtartalma miatt az állaga jobban hasonlít a valódi tej "selymességére".

A tej ízére egyáltalán nem vágyom, de a vizes, jellegtelen italokat (rizs) nem szeretem - nekem fontos hogy az állaga kellemes, kicsit zsíros legyen.

2018. szept. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!