Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Növényi alapú fehérjepor...

Növényi alapú fehérjepor esetleg?!

Figyelt kérdés
Vagy nem por, bármi más fehérjepótló készítmény. Tud valaki ajánlani ilyesmit? Hol tudnék venni ilyesmit, és tudja kb. mennyi lehet az ára szerintetek?! Valakinek tapasztalat, vélemény? Tényleg nem értek hozzá, minden választ köszönök!

2018. dec. 20. 21:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Herbáriákban vagy gyógynövényboltban szoktam venni.

A szójafehérjét és a rízsfehérjét próbáltam, de létezik még pl. borsófehérje is. Árakra sajnos nem emlékszem.

Még szokott lenni növényi fehérjeszelet, az 400 Ft körül kapható.

2018. dec. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

Keress rá, nagyon sok helyen árulnak növényi fehérjeporokat. Eléggé eltérő fehérjetartalommal, márpedig növényeknél az aminosavprofil sem az igazi, gondolom, arra is ügyelni kell. Az áruk sem egyforma, persze.


Bár nekem nincs bajom velük, jobban szeretem a még normálisabb ételeket, úgyhogy ha épp alig eszem állati terméket, akkor megemelem pl. a tökmagbevitelt, bár most egész jó áron vettem egy kilót s lelkesen használom mindenfelé :) Finom és fehérjedús. A tökmagliszt még fehérjedúsabb és kalóriaszegényebb, de számomra pocsék íze van, a tökmaggal sokkal jobban járok. De a többi olajos mag se áll rosszul. Ha nem zavarna a sok szénhidrát, lelkesen tolnám a hüvelyeseket, néha így is megteszem. S persze a többi (fehérjeszegényebb) növény is ott van, változatosan fogyasztva összehozható a szükséges fehérje, rendes aminosavprofillal.

2018. dec. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%

Nem világos, mit akarsz. Rengeteg növényben van arányalg sok fehérje, szóval ha csak a "hús pótlás" a célod, akkor nézz utána a különbözö növények fehérjetartalmának.

Emellett a tojás és a tejtermékek is arányalg sok fehérjét tartalmaznak, az teljesen azonos a húsban lévö fehérjékkel.

Külön fehérjeport nem igazán érdemes venni, esetleg ha komolyan sportolsz,akkor talán, de még úgy sem biztos.


Én semmiféle állati terméket nem eszem, csak növényi ételeket, és így is elég fehérjét tudok fogyasztani, porok nélkül is.

2018. dec. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
2018. dec. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Coffelia ***** válasza:
100%
A Biotechnek van rizsfehérjéje
2018. dec. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
DM-ben van vegán fehérje shake, nagyjából 2500 Ft az ára, én azt szoktam venni.
2018. dec. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Inkább ízesítetlent vegyél, az ízesítettben édesítő is van. Pl van rizsből, vagy borsóval kendermaggal keverve, neten keress árat.
2018. dec. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

#3-nak:a kérdésben azért elég világosan leírtam, hogy kifejezetten fehérjePOR, vagy egyéb készítmény iránt érdelődnék, de mindegy, köszi a válaszodat.

2018. dec. 23. 16:25
 9/9 anonim válasza:
100%

Szerintem kondizol és azért érdekel fehérjepor.

Én barnarizs fehérjeport eszek, az nagyon jóü, de elég drága. Eszel borsó fehérjeport is, az sokkal olcsóbb, majdnem ugyanolyan jó.

Viszont a porokon kívül ha megfelelően étkezel, az sok pluszt ad hozzá. Én pl sok hüvelyest eszek, sárgaborsó, szárazbab, lencse, csicseriborsó. Mindnek 22% a fehérjetartalma.

Ha veszel tökmaglisztet, annak kb 50% a fehérjetartalma. Ez több mint némelyik olcsó fehérjeporé.

2018. dec. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!