Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vannak itt vegák, akik nem...

Vannak itt vegák, akik nem ideológiai alapon nem esznek húst?

Figyelt kérdés
Azt tapasztalom, hogy szinte mindenki, aki vegetáriánus vagy vegán, politikai nézete szerint liberális, és az állatok jogai mellett a melegekért, a migránsokért és - ha magyar - a kormányváltásért is kampányol. Miért? Vagy rosszul látom? Én azért nem eszem húst, mert nem ízlik, egyébként konzervatív vagyok...

2019. febr. 6. 23:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs egyértelmű összefüggés az étkezési szokások és a politikai nézetek között. Egyébként van vega ismerősöm aki véresszájú fideszes és retteg a migránsoktól. A melegekről nincs jó véleménnyel, de azt tudom, hogy nagy állatbarát. És meggyőződésből vega.


Ismerek pár embert aki azért nem eszik húst mert nem szereti, még többet is mint aki etikai okokból lett az.

2019. febr. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét vegetáriánus ismerősöm csak azért vegetáriánus, mert nem szeretik a hús ízét.
2019. febr. 7. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Nettó hülyeség az étkezési szokásokat politikai nézetekhez párosítani, bocs.
2019. febr. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésfeltevésed eléggé provokatív, ilyen nem tapasztaltam egyetlen húst nem evö ismerösömnél sem, a politikai nézeteknek semmi köze az étkezéshez!

Az egyetlen, ami sok esetben igaz, az az állatok védelme, de ez meg érthetö is, másrészt szerintem ebben semmei negatívat nem lehet beleeröltetni!


A liberális megnevezés eléggé definiálatlan, sok fanatikus mindenkire ezt használja, aki nem ugyanúgy fanatikus, mint ö.

A kormányváltás meg eléggé független ettöl, a konzervatizmus meg egész biztos nem a kormány melletti álláspontot jelenti!


Én nemcsak húst, de egyéb állati terméket sem eszem, de ennek az az oka, hogy beteg vagyok ezektöl, és egészségügyi okokból kell elkerüli öket.

2019. febr. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 5 vega ismerősöm van, egyik sem ideológiai okból, 1-nek egészségügyi gondjai voltak, diétáznia kellett, aztán így maradt, 4 pedig undorodik a hústól.

Ami engem illet, kb havonta 2-szer eszek csirkemellet, ezenkívül én sem eszek húst.

Kár, hogy a magyar társadalomban annyira kevesen vegetáriánusok, kevés a vega választék az éttermekben a húsos fogásokhoz képest.

2019. febr. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Jelen. Politikai nézetekhez nem kapcsolnám. Vannak vega és vegán ismerőseim is, és ugyanúgy változatosak az okaik rá és a politikai hozzáállásuk is, mint máshoz. A teljesen növényi étrenden élők között is sokan nem állatvédők. Attól, hogy nem eszem húst még nem kampányolok semmi mellett.
2019. febr. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
13%
Hogy lehet kibírni hus nélkül. Xd amugy van bennd valami amit mondasz. Vannak ilyen isnerőseim. Én sem tartozok a húsevők közé mert én a hús zabálok közé tartozom.
2019. febr. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát, lehet, hogy te így tapasztaltad eddig, én viszont az ismeretségi körömben pont azt látom, hogy inkább a konzervatívok között több a vegán, főleg a nyersevő vegán, úgyhogy nem hiszem, hogy ettől függ.
2019. febr. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Vegán vagyok, (főleg) nem (csak) etikai okokból, politikailag mondjuk úgy, "ultrajobboldali".


Az értetlenkedőket én sem értem, nyugaton a vegánok 99%-a modernista.

2019. febr. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!