Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegán vagy a vegetáriánus...

Vegán vagy a vegetáriánus táplálkozás az egészségesebb?

Figyelt kérdés
Esetleg olyan vegetáriánus aki sajtot tojást eszik de mellette esetleg néha halat is.
2019. márc. 23. 06:34
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem a vegetáriánus egészségesebb és könnyebben tartható akárhol a világon. A vegàn elég nehéz, nálunk itt vidéken a boltokban nincsenek is vegàn termékek. Éttermekben sincs ilyen opció. Etikailag jobb a vegàn életmód, de vegetáriánusnak egyszerűbb lenni és szerintem egészségesebb is lehet.
2019. márc. 23. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Semmilyen vegetáriánus NEM ESZIK halat, az ugyanis ÁLLAT!
2019. márc. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2. Bocsi valóban ezzel esetleg nem voltam pontos, szemi-vegetáriánusra gondoltam
2019. márc. 23. 07:21
 4/7 anonim ***** válasza:
18%
Mindkettő hosszútávon egészségtelen. Kérdezz meg egy orvost.
2019. márc. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
ma 07:58-as: a háziorvosunnk vegán már 30 éve!!! Ha annyira egészségtelen lenne, akkor gondolod, hogy így élne????
2019. márc. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
8%
Tehát vannak orvosok, akik régóta vegánok, ebből az következik, hogy a vegán étrend egészséges. De vannak dohányzó orvosok is...
2019. márc. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
77%

Az még nem tesz egészségessé, hogy kihagysz valamit az étrendedből. Bármelyiket lehet jól és rosszul is csinálni. A szervezetednek nincs mindenáron szüksége állati eredetű ételekre, mert az összes tápanyagot képes felszívni növényekből (a b12 vitamint szokás pótolni tabletta formájában, de ebből rengeteg mindenevőnek is hiánya van). De ehhez szükséges, hogy úgy állítsd össze az étrendedet, hogy tisztában vagy a tested működésével, és minden tápanyagot beviszel, amire szükséged van. Ez sok odafigyelést és tervezést igényel, tehát ha csak köteteket eszel hús nélkül, az csak hiánybetegséghez vezet.


A neten már mindent megtalálsz az ember tápanyag szükségletéről. Vannak telefonra letölthető appok, amik figyelembe veszik a testalkatodat, és hogy mennyit mozogsz. Ha vegánra váltasz, 1-2 hónapig vezesd az étkezéseidet egy ilyenben, hogy észre vedd, ha valami hiányzik. Vagy ha bizonytalan vagy, kérdezz meg egy dietetikust. Vannak, akik kifejezetten növényi étrenddel foglalkoznak.

2019. márc. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!