Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mit tegyek? Mit egyek illetve...

Szofi.PityúXD kérdése:

Mit tegyek? Mit egyek illetve sportoljak? Mandula műtétem volt és eléggé korlátozott.

Figyelt kérdés
Alapvetően laktóz érzékeny és vega vagyok. Fogyni szeretnék, mivel most egy hónapig nem sportolhatok hogy erősödjek. Nem tudom a rostos, a savanyu, savas, fuszeres, magvas eteleket fogyasztani. Viszont ez igy nem mehet tovabb. Tud valaki ajanlani eteleket amiktol nem faj es nem is sertem a sebet?

2019. máj. 2. 09:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Most először is a gyógyulásra koncentrálj, majd utána a fogyásra, sportra. A mandulád gyorsan be fog gyógyulni. Puha vagy folyékony, langyos ételeket egyél. Ehetsz pl. krumplipürét, leveseket puhára főtt zöldségekkel vagy krémleveseket (répa, karfiol, brokkoli, zeller stb.), főzelékeket (pl. tök, répa), sült vagy főtt cukkinit, padlizsánt, főtt tésztákat, puhára párolt rizst, gyümölcsök közül banánt, főtt édes almát. Banánból lehet készíteni növényi tejjel turmixot is. Tojásételeket, nem savanyú, laktózmentes tejtermékeket is ehetsz. Lehet, hogy már a felépülés alatt is fogyni fogsz, ilyenkor nehéz sokat enni tapasztalatom szerint. Aztán ha már szépen begyógyult a műtéti seb, elkezdheted sportot is.
2019. máj. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elöször is nem kell savanyú, rostos, magvas ételeket fogyasztani.

Másodszor a mütét után kb két hét, amíg esetleg oda kell figyyelni az ételekre.

Harmadszor, ha gyors tempóban sétálsz, napi egy-két órát, az böven elég sportként fogyáshoz.

Negyedszer számold a kalóriákat, akkor minden különleges étrend nélkül is tudsz fogyni!

2019. máj. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bármit ehetsz gyakorlatilag, csak ne fűszerezd túl és ne legyen forró. Én tört krumplit, főtt krumplit, sült krumplit ettem folyamatosan, mikor mivel. Zöldség fasírt pl vegaként simán mehet.

Levesek is ha langyosan eszed.

Reggelire szendvics nyugodtan mehet.

2 hétig vigyázz a kajára és a mozgásra. Utána amíg nem sportolhatsz gyalogolj sokat, hogy ne gyengülj nagyon el

2019. máj. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

rizsfehérjeporból turmix

magtej pl mandulából, nem bolti, hanem saját

gyümölcsturmix

banán karobbal

2019. máj. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!