Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Szeretnék vegán lenni, hogy...

Nightlover kérdése:

Szeretnék vegán lenni, hogy folytassam?

Figyelt kérdés

a családommal élek, pár hónapja vagyok vegetáriánus, és csak feldolgozott formában eszek tojást és tejet (valamibe belesütve mondjuk). szeretnék teljesen vegán lenni, de közben kerülni a különösen kalóriadús ételeket. a termékek amikről gondot okozna lemondani főleg a yoghurt (mivel diétázok minden reggel azt eszek) és a sajt. vegánként hogyan oldjátok meg a családdal való étkezést, van még olyan aki ilyen helyzetben van? recept ötleteket is szivesen fogadnék, mostanában főleg

mindenféle grillezett zöldségeket ettem. minden tanácsot és praktikát szívesen fogadok.


2019. júl. 2. 18:56
 1/7 anonim válasza:
38%

Úgy oldjuk meg, hogy apa ül az asztalfőn, anya mellette jobbra, a tesóm balra én pedig szemben apával. Apa szed abból amit a többiek esznek én meg abból amit én eszek.


Receptekkel TELE van az internet, csak rá kell keresni. Vagy másoljak be neked ide vagy nyolcvanat?

2019. júl. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A család és a vegánság nem gond, ha egyik fél sem agresszív.

Nálunk a párom mindenevö, én vegán, mindenki azt eszi, ami neki megfelel.


Nagyon sok mindent lehet vegán módon is készíteni, rengeteg "normális" étel böven belefér a vegán kategóriába (pl paprikás krumpli szalonna/virsli nélkül, tésztafélék durumtésztából, lecsó, zöldséglevesek, saláták, pirított tészta/rizs zöldségekkel)

Én nem használok semmi helyettesítö terméket, egyszerüen olyan ételeket eszem, mibe nem kell tejtermék.

Nem írtad, milyen diétát folytatsz, de joghurt nem igazán szükséges, ki lehet hagyni. A sajt kicsit problémás, de nekem kevésbé gond teljesen lemondani róla, mint a müsajtokkal erölködni, ezek annyira nem jó ízüek, hogy semmi esetre sem felelnek meg helyette.

A vegán étrendnél nekem legalább is a túl kevés kalória a gond, szóval ez nem hiszem, hogy neked probléma lenne.


A neten van több vegán blog, ahol találhatsz recepteket, de azért keresni kell, mi az, ami a te ízlésednek megfelelö.


Alapesetben ne megszokott ételeket akarj elkészíteni vegánul, mert az legtöbbször csalódás, hanem gondold át újra az étkezésedet.

2019. júl. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kezd el ritkábban enni a johgurtot és a sajtot, és egyszer csak szokj le róla (meg minden termèkrōl)
2019. júl. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, milyen diétát folytatsz, de mivel nem írtad külön, arra következtettem, hogy a szénhidrát bevitelt próbálod alacsonyan tartani.

A legtöbb diéta vegánként is folytatható. Ha alacsony szénhidrát tartalmú ételeket fogyasztanál, ha nem szeretnél sok zsiradékot bevinni, ha valamilyen ételre érzékeny vagy, ezek általában növényi étrenden megoldhatók. Konkrét ételeket nem írok, mert nem ismerem az ízlésedet és nem tudom, milyen diétát folytatsz. De bármilyen receptre rákeresel a neten, ha oda írod hogy vegán, biztosan lesz a találtok között neked megfelelő.


A családoddal való együttélést megkönnyíti, ha magadra főzöl, amikor csak lehet. Sokkal könnyebben elfogadják az új életmódodat, ha nekik nem okoz extra terhet. Egyszerűbb módosításokat persze kérhetsz. Pl. a durumtészta nagyon finom, és ha jó helyen szerzed be, nem drágább a sima tésztánál. Aki nem tudja, észre sem veszi a különbséget. Megkérheted a szüleidet, hogy ha van ugyanolyan finom vegán alternatíva, abból készítsék az ételt. Így pl. a krumplis tésztát mindenki egyformán eheti.

Megkérheted őket, hogy ha olyan ételt főznek, amibe csak a végén kerülnek az állati összetevők, akkor vegyenek ki egy adagot neked előtte.

De ha bonyolultabb vegán ételre vágysz, a legjobb, ha megfőzöd magadnak.

Mivel nem mindig van idő főzni, jó ha van otthon valami gyorsan ehető vegán étel (pl. hummusz, mirelit zöldségek, hagymakarika, stb.). Így akkor sincs gond, ha a család húslevest eszik pörkölttel, neked pedig nem volt időd külön ételt készíteni.


Mivel a növényi ételek tápanyag tartalma eltér az állati eredetűektől, a diéta mellett is fontos figyelni arra, hogy minden fontos anyagot bevigyél. Ezek mérésére az elején használhatsz valamilyen alkalmazást (pl. Cronometer), hogy lásd, ha valami hiányzik.

2019. júl. 4. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Joghurt az könnyű, van növényi joghurt :) Alpro, Joya, stb. nagyon finomak és kevesebb bennük a cukor, kalória mint a normál joghurtban viszont több a fehérje.


A sajt az más kérdés, arra szerintem nincs ehető vegán alternatíva én egyszerűen elhagytam.


Ami a közös étkezéseket illeti nem értem mire gondolsz. Mindig együtt főzünk a férjemmel, együtt eszünk, sosem volt még gond hogy vegán a kaja, ő pedig csak vegetáriánus. Ha máshoz van kedve, csinál magának.


Mostanában sok olaszos ételt eszünk amúgy pl. gombás fokhagymás tagliatelle, zöldséges lasagne (sajt helyett sörélesztős krém a tetejére pirítva), gnocchi paradicsomos-zöldséges szószban, stb.; szokott még lenni lecsó, ratatouille (ezek mellé tk. kenyeret eszünk), de volt mostanában gyros is falafellel, vagy éppen burrito babfélékkel-kukoricával-rizzsel.

2019. júl. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5-ös: "sajt helyett sörélesztős krém " - ezt hogy készíted? Leírnád? Köszi elöre is!
2019. júl. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Steiner Kristóf blogját érdemes nézegetni, én legalábbis gyakran találok itt gyöngyszemeket.


Viszont arra figyelj, hogy az étrended/életmód ne a szüleidnek legyen újabb terhelés, hanem akkor a főzést, ha külön szükséges, mindenképpen oldd meg magadnak, ez így korrekt(szerintem).

2019. júl. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!