Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen vegán kaját vigyek...

Milyen vegán kaját vigyek magamnak vacsorára illetve reggelire osztálykirándulásra, ami pozitív képet alakít ki az életmódról?

Figyelt kérdés
Amir könnyen szállítható, és nem gondolják att róla a többiek, hogy én csak salátát vagy unalmas ételeket eszek
2019. jún. 27. 06:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Vegánként javaslom: ne a többieket akard lenyügözni a kajáiddal, aki vegánellenes, annak minden negatív, amit vegánnak lehet nevezni, még az is, amit mindenki más is eszik, csak nem vegán cimkével. (pl káposztástészta, krumplitészta, lecsó - természetesen szalonna meg kolbász nélkül -, zöldséglevesek, fözelékek, meg hasonlók).

Olyasmiket vigyél, ami neked megfelel, és ne másokkal foglalkozz.

Eleve nem kell nagyobb stílben reklámozni a vegánságot, mert az csak ellenérzést vált ki a legtöbb emberböl, a "térítö" vegán a lehetö legnegatívabb jelenség. (Ugyanígy a térítö húsevö is, de az más téma)

Mellesleg a saláta nem unalmas, ha elég változatos összetevöi vannak, emellett a nem-vegánoknak is egészséges. Ha nekik nem tetszik, vagy beszólogatnak, az az ö hülyeségüket mutatja.

2019. jún. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Falafel. Külön rakhatod a golyókat, zöldséget, öntetet és kb fél perc alatt összeállíthatod. Esetleg gombafasírtos hamburgert
2019. jún. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
98%

A gombafasirt szerinted jó ötlet osztálykirádnulásra, ilyen melegben hütés nélkül??!?!?

Mert szerintem a lehetö "legjobb" ötlet, ha a kérdezö kórházba akr kerülni ételmérgezéssel!

2019. jún. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem úgy gondoltam, hogy akkor mindnekinek mutogatom hogy nézd, ez vegán stb. Csak ha ránéznek akkor ne az legyen hogy “fujjj”. Nem igazán szokott érdekelni hogy ki mit gondol, csak az meg olyan rossz hogy sokan azt gondolják hogy vegánként csak leveleket lehet enni:D
2019. jún. 27. 08:10
 5/13 anonim ***** válasza:
97%

Értem, hogy mire gondolsz. De sajnos én azt tapasztalom, hogy aki nem hajlandó elfogadni a vegánságot a környezetemben, annak mindegy, hogy mit eszem, akkor is fúj lesz.


Szerintem elsősorban arra gondolj, hogy mi az, ami biztosan nem romlik meg, és amit te is szívesen ennél. Lesz-e lehetőség hűtőben tartani, melegíteni? Lesz-e szervezett étkezés a többieknek, ahol le tudsz ülni késsel-villával enni, vagy csak szendvicseztek a buszon? Sokkal kellemetlenebb, ha olyan ételt viszel, ami nem illik a helyzethez, ezért problémád lesz vele, mintha valakinek nem tetszik a kinezete.


Ha a többieknek akarod, hogy tetszen, olyat válassz, amit ismernek. Pl. tésztaételek, falafel sült krumplival, rántott zöldségek. Ezeket kiegészítheted 1-2 féle kevéssé ismert étellel, pl. bolognai tészta tofuval, rántott zöldségek és szejtán, falafel veganézzel vagy szója joghurtos salival (ez könnyen romlik).


Én pizzát csinálnék, mert ez megszokott, "menő" kaja, nagyon sokféle módon el lehet készíteni, könnyű bárhol megenni és meg tudod kínálni belőle a többieket, ha valakit érdekel.


Reggelire házi péksüteményt, szendvicset vagy nem túl édes, gyümölcsös süteményt (kalács, zabkeksz, muffin, stb) vinnék. Ezzel is meg tudsz kínálni másokat.


Ha valaki mást eszik, mint a többiek, annak mindig van egy kis vonzereje. Ha olyat viszel, ami nem túlzottan szokatlan és tetszik nekik, biztosan lesz legalább 1-2 ember, aki meg akarja kóstolni. Ha nem is lesznek ettől vegánok, ez jó alkalom, hogy olyan ételeket mutass be nekik, amivel egyébként nem találkoznának, vagy nem mernék megvenni.

2019. jún. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%
3as arra nem gondoltàl hogy nem kell napokig aszalni azt a fasírtot? A legtöbb kirándul indulás után fél egy órával már eszik...
2019. jún. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%

"Milyen vegán kaját vigyek magamnak vacsorára illetve reggelire osztálykirándulásra"


A kérdezö nem fél órával az indulás utánra keres kaját, csak el kellene olvasni a kérdést.

Estére meg a gombafasirt már igencsak a "közel életveszélyes" kategória!

2019. jún. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%
Olajon pirítasz hagymát, darabolsz sárga- és piros paprikát, szintén megsütöd, megfűszerezed. Köretnek főzöl rizst, tegyél arra is fűszert, meg kurkumát feltétlen hogy szép sárga legyen. Finom illatú és ízletes vegán kaja, könnyű is elkészíteni.
2019. jún. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%

[link]

Ez is egyszerű kaja, ha van otthon tofud. Itt is csak megfűszerezed és megpirítod a tofut, meg csinálsz mellé vmilyen párolt zöldséget.

2019. jún. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
86%
69 %-os: osztálykirándulásról van szó, és útra vitt kajáról, ott még véletlen sem tud fözöcskézni!
2019. jún. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!