Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Lehetséges tofu és szója...

Lehetséges tofu és szója fogyasztása nélkül, alacsony költségvetésből a VEGÁN életmód?

Figyelt kérdés
Nem vegetáriánus, vegán.
2010. júl. 10. 12:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Én egy időre orvosi utasításra elhagytam minden állati eredetű ételt, és ekkor költöttem a legkevesebbet kajára. Sok zöldséget, gyümölcsöt, gabonát (árpa, rizs, hajdina, köles) ettem, ezek nagyon olcsók és laktatnak.


Szerintem nézz körül vegán gasztroblogokon, ott rengeteg ötletet találsz (pl.: www.hobbifozocske.blogspot.com a jobb oldalon vannak más blogok linkjei is, de kezdésnek sztem ez jó)

2010. júl. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
az mit takar? ha tejtermék és tojás van az étrendedben, akkor lehet
2010. júl. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
a vegán étrendben nincs tejtermék és tojás. De ha neki nem hiányoznak a tejtermékek, és nem keres ezek helyett drága növényi alternatívákat (pl rizstej, zabtejszín, szójajoghurt stb), akkor nagyon olcsón ki lehet jönni.
2010. júl. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
szóval tejtermék és tojás nem, se szója....viszont ez esetben pótolnia kell valahogy a fehérjéket, ha szóját nem eszik, akkor elég nehezen fog menni, persze vannak más hüvelyesek magas fehérjetettalommal...
2010. júl. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Láttam boltokban zabtejet. Az szerintem teljesen megfelelő.
2010. júl. 26. 18:42
 6/8 anonim ***** válasza:
Az a baj, ha a kieső fehérjét szénhidráttal pótolod, az élettanilag sem megfelelő, ráadásul durván el is lehet hízni tőle.
2010. júl. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a termeszetes nyers szenhidrat nem hizlal. a szenhidrat nagyreszet gyumolcsokbol fedezd, lehetoleg az edes gyumolcsokbol. a csiraztatas is nagyon hasznos es teljes erteku. ha a fozni kivant magokat beaztatod egy kis idore, a kemenyito kioldodik es konnyebben emesztheto. en is vegan vagyok, es nem fogyasztok semmi bolti helyettesito nyavajat, sot dobozos dolgokat is alig, pl tofut. csak ha vendegek jonnek vagy valami hasonlo, akkor neha alkotni kell. sokkal olcsobban kijossz mint e vegyes etrenddel.
2010. aug. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 p64 ***** válasza:
magas fehérje tartalmú gabonák, magvak stb... de a spirulinában minden földi jó megtalálható :) magas fehérje tartalom, vitaminok omega 3...
2017. nov. 30. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!