Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogy tudnám legyozni saját...

Hogy tudnám legyozni saját önmagam!?

Figyelt kérdés
Eloszor is csakis olyanok segítséget kérném, akik ebben jártasak vagy ismerik ezt a temat. Bár nem túl hasznos, de őszinte leszek remélve hogy ennek ellenére akad egyket normális válasz. Alkoholista vagyok de nem alkohol függő. Ebbe nem szeretnék belemerulni, fogalmak téren lehet hogy ezt rosszul tudom de igazából nem is ez lényeg. Nálam az van, hogy lazan kibirom ital nélkül, volt már sokszor olyan is hogy elmentem a boltba egy italert, de mégse vettem meg... A baj nálam az, hogy ha iszok akkor utána nem tudom kontrollálni magamba az ösztönös érzéseket olyanokra gondolok pl hogy ne mondjam el azt amit nem akarok! Légyszíves ne gyertek azzal a szöveggel h ne igyak vágom ezt de vannak az életben bizonyos helyzetek amiket egy minimális ital nélkül lehetetlen megoldani. Nem is ez a baj. A baj ott kezdődik nálam, hogy még teljesen jozanul se tudom visszatartani a gondolatom. Bárhogy próbálom! Olyan mint egy belső erős késztetés, ami arra vesz rá, hogy, mindig minden esetben kimndjam az őszintet akkor is ha azzal mindent elcseszek!! Ha pedig rá iszok bármennyit is akkor pedig iranyithatatlan bár jozanul is. A kérdésem nem az, Hogy mitévő legyek!? Hanem hogy esetleg van e bárkinek valami tapasztalata vagy texhnikai megoldása arra, hogy erősödjek e téren!! Az akaraterőm nagyon erős!! Ezért érdekes higy ebbe szinte elveszek! Kérlek titeket ne trollkodjatok csak olyanok írjanak akik értik, vagy legalábbis megprobaljak megerteni amit próbáltam érthetően leirni lehet nem túl nagy sikerrel! Bízok benne hogy lesz aki segít, megert, és remek tanácsot ad!

2020. dec. 19. 20:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Csatlakozz 1 felekezethez. Egyetlen hasznosságuk hogy kellő ideig keltenek bűntudatot benned hogy leszokj róla.
2020. dec. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Első lépés elfogadod önmagad úgy ahogy vagy. Hirtelen haragú vagy, arra az egyik megoldás ha elszámolsz el 3-ig mielőtt bárkinek bármit mondatsz. Tudom, nehéz elhinni de ha arra használod azt a 3 másodpercet hogy a szeretetre hangolod önmagad, megváltozik a kommunikációd stílusa. Képzeld el úgy, mintha a szeretet hullámhosszára precízen behangolt hangvillát hasznánál mielőtt megszólalsz. Próbáld ki, nagyon hatékony módszer.
2020. dec. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, ha elmondod a véleményedet csak úgy fogalmazd meg, hogy ne okozzon problémát vagy ne bánd meg....
2020. dec. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Grimfox ***** válasza:
100%

Az alkoholt menekülésre használod, és valami hiányának tompítására. Hogy mi elől próbálsz ebbe menekülni, mit akarsz tompítani, azt neked kellene kitalálni. Ha az akaraterőd erős, akkor két dolog segíthet. Az egyik az összpontosítás fejlesztése. Az akaraterő összpontosítás nélkül általában kárba vész, vagy nem megfelelő dolgokra pazarlódik el. Koncentrációs meditációval lehet a leghatékonyabban fejleszteni. A másik, amivel ki tudod találni, miért fordulsz az alkoholhoz, és ki tudod találni, hogyan lehetsz erősebb szellemileg, mint most vagy, az elmélkedő meditáció. Ha mindkettőt gyakorlod, kétszeresen is megerősödsz. Az akaraterődet képessé válsz megfelelő dolgokra használni, és tudni fogod, mit kell tenned, hogy elérd a céljaidat(ez inkább szellemi célokra érvényes, pl önuralom).

Érdemes mások nézőpontjába is belehelyezkedned, és elképzelni az ő szemszögükből, hogy mit fog okozni, ha nyersen mondod ki, amit ki akarsz mondani. Őszintének lenni nem rossz dolog. A véleményedet viszont sokféle módon el lehet mondani. Először is a véleményed nem feltétlen az igazság, csak a véleményed. Persze ettől lehet igaz. De ne ebből indulj ki. Másodszor alaposan fogalmazd meg, amit mondani akarsz. Ha nem csak úgy nyersen vágod az emberek elé ami az eszedbe jut, akkor kevesebb problémát fog okozni. Ha a fenti meditációkkal sikert érsz el, ez is változni fog magától. Ha tudatosan rá is segítesz, jó irányba fog változni ez is.

Utólag jut eszembe: Ha iszol, akkor aznap, és az utána következő 24-48 órában ne meditálj. Olyankor se, amikor erős késztetést érzel rá, hogy igyál. A késztetés eltereli a figyelmed a meditációról, és nem fog úgy sikerülni, ahogy akarod. Az alkohol pedig negatívan befolyásolja az eredményt. Ha sikeresen végzed az összpontosító meditációt, ritkábban fogsz érezni késztetést, mert nő az ingerküszöböd. Ha az elmélkedéssel megtalálod az okát, ami miatt iszol, akkor kiküszöbölheted, ha olyasmi, amit ki lehet, és még inkább csökken a késztetés.

2020. dec. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Bunkó vagy? Nekem úgy tűnik az zavar téged, hogy megsértesz másokat. Indulatos vagy. Gyengeségből adódik, megszállnak téged parazita szellemek, akik bohócot csinálnak belőled. A spirituális immunrendszered nulla. Éber legyél! Legyen tartásod! Mutass példát!



Béke!

2020. dec. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Erős az akaraterőd, ezzel együtt a tudatos elméd is erősen zakatol. Ezt kell lecsillapítani. A legjobb rá, megtanulni meditálni. Nem könnyű, erős tudatos elmével, és maga az elméd fog sokszor visszatartani és lebeszélni, hogy nekikezdj, mert tudka, hogy így meg fog szűnni a kiabálása. Amúgy nem feltétlen az akaraterőd erős, hanem sokszor becsapós ez, mivel erőélköd kell dolgok betartásához, vagy megtételéhez (megfogadsz valamit és azt hiszed erős akaratod miatt tartod be). Akarat erőd csak akkor dolgozik, ha a tudatos elméd elkezd munkálkodni, mint egy majom a válladon. Ezt legyőzni "kell" az akaraterő. Szóval nem az erős, hanem a majom a válladon hangos, és azt csitítani kell az erő. Persze egy és ugyan az, viszont ha nincs hang a fejedben aki kísért, hogy tedd meg, akkor nem kell akaraterő sem. Tehát a majmot kell lecsitítani a válladon. Pl ha adsz neki munkát, lélegzetet figyelni. Eleinte ki fog akadni, minden fele menni akar, csak nyugton nem akar maradni... Dee aztán egy idővel menyugszik. Szóval ne a ló vezesse a lovat, hanem a lovas a lovat...
2020. dec. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól leírták előttem is, de valóban a gondolatok "kordában tartásához" valamilyen belső út kell. Pont erre való a meditáció. Ez egy ideig gyakorlással jár, mivel eddig folyton azonosságban voltál a gondolataiddal.

A meditációban (talán a zen lenne erre a legjobb) viszont leválasztódunk a gondolkodásról - és kb az üres, unalmas, semmire tanulunk meg figyelni.

Amikor már jól megy ez az ülések közben, akkor alkalmazhatjuk az élethelyzetekben is.

Hiszen tudatosak kezdünk lenni a gondolataikra, és hamarabb észrevesszük amikor olyan valami merül fel - amit inkább elengednénk. Így ilyenkor visszatérünk a "jelenlétbe" és próbáljuk újra tisztán tartani a tudatunk. Így idővel egyre több gondolatból ki tudjuk vonni az energiát, és nem lesz több kényszeres gondolkodás. (Egy függő.)

2020. dec. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tartalmas és hasznos válaszokat! Még sose próbáltam a meditációt megprobalom remélem sikerül!
2020. dec. 20. 08:26
 9/12 anonim ***** válasza:

Esetleg nézz bele ezekbe a videókba is, és akkor talán egyedül is el tudod kezdeni. Persze az jobb lenne, ha élőben valami tanító mesterrel kezdenéd el, de így sem lehetetlen. Ha még nem hallottál róla sokat érdemes belenézned.


[link]


[link]

2020. dec. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ja, és nem kell olyan mereven venni az egészet. Nyugodtan lehet a kisebb dolgokban improvizálni is. A lényeg hogy minél stabilabban az épp aktuális jelenlétben tudjunk maradni - gondolkodás nélkül :)
2020. dec. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!