Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogyan érhetem el az alfa...

Hogyan érhetem el az alfa állapotot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az elmúlt napokban rengetegszer próbáltam elérni az alfa állapotot, de valahogy egyszer sem sikerült.

Két problémám van!


1. Amikor hanyattfekszem és becsukom a szemem, az elkezd vibrálni, mintha ide-oda nézelődnék.


2. A számban nyál termelődik ami rendszeres nyelésre késztet, így kizökkent a koncentrációból.


Mit ajánlanátok az imént említett problémák orvosolására?


Ha valakinek van rá energiája megköszönném, ha részletesen leírná, hogyan éri el az állapotot.


A válaszokat előre is köszönöm.



2021. febr. 7. 19:08
1 2
 1/14 Grimfox ***** válasza:
85%
Ülj karosszékben, aminek elég magas a háttámlája, hogy a fejed is támassza. A nyáltermelés nem fog megszűnni. Ha megszűnne, az zavaróbb lenne. Kiszáradt torokkal nem a nyelés zökkentene ki, hanem a köhögés. Kezdj a légzésedre figyelni, és azt ritmusosan szabályozni. Az elvonja, és leköti a figyelmed az említett zavaró dolgokról, miközben ellazítja a tested, és az idegrendszered. Már maga a légzés figyelése, és irányítása képes eljuttatni az alfa állapotba, ha nem, akkor is ellazít, és megnyugtat annyira, hogy utána egyszerűen el tudod érni.
2021. febr. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
En eddig ezzel a modszerrel csak elaludtam, de egyes jol mondja. Es nem szabad, hogy a figyelmed elterelodjon, mindig koncentralj a legzesre. Ritmusos, konnyu kovetni, szamolhatod is vagy "ki----be"ilyesmi.
2021. febr. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Grimfox ***** válasza:
100%
Amint nem koncentrálok a légzésre, én is bealszok. Pont azért, mert elérem az alfa állapotot. Ha meg nem alszok be a koncentráció elvesztése után, akkor álomszerű képek villódznak, csak nem olyan összefüggően, mint egy valódi álomban.
2021. febr. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Még valami: Relaxációs zenével vagy anélkül javasoljátok?

2021. febr. 7. 20:56
 5/14 Grimfox ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy csak pihenni akarsz e, vagy ténylegesen, mélyen ellazulni. Pihenéshez nem gond, ha valami lazító zenét bekapcsolsz. Ha tényleg mélyen el akarsz lazulni, ahol már a stressz, és más felhalmozódó hatások is oldódnak, akkor semmi olyat ne használj, ami a külvilág felé tereli a figyelmed. Se zene, se füstölő. Ezek elterelik a figyelmed a gyakorlatról.
2021. febr. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Úgy fújom ki a levegőt, hogy minél jobban ütközzön a garatomon.

Kb. mint ásítás közben.

Pár másodperc alatt sokkal-sokkal mélyebben vagyok mint alfa.

2021. febr. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Fényben, nappal is sikerülhet vagy teljes sötétséget igényel a gyakorlat?
2021. febr. 7. 22:58
 8/14 A kérdező kommentje:
Illetve a nap melyik szakában javasolt?
2021. febr. 7. 23:02
 9/14 Grimfox ***** válasza:
Amíg csukva van a szemed, addig mindegy, hogy világosban, vagy sötétben csinálod. Csak éles fényforrással szemben nem érdemes, mert az még csukott szemmel is zavaró. Pl a szemed előtt ne legyen felkapcsolt lámpa. A töksötétben könnyebb elaludni, de amíg összpontosítasz, addig nem okoz gondot.
2021. febr. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Grimfox ***** válasza:
A napszak is általában mindegy. Közvetlen ébredés után mondjuk könnyebb visszaaludni, és este, fáradtan is könnyen belealszol. Persze ettől még ezeket az időpontokat is kihasználhatod, ha elég gyakorlott vagy, akkor már nem fog számítani. Olyankor javasolt, amikor nem vagy túl aktív, de kimerült, álmos sem. Nem vagy éhes, de már legalább egy órája nem ettél, és nem vagy telített. A vécén még kezdés előtt érdemes elvégezni minden dolgod. Minimalizáld a lehetséges zavaró tényezőket a siker növelése érdekében. Végezheted rendszeresen, azaz minden nap, vagy minden alkalommal ugyanabban az időpontban, vagy akkor, amikor szükségét érzed. Mindkettőnek megvan az előnye. A relaxációnál még kevésbé számít a napszak. Inkább a körülmények, és a testi-lelki állapotod befolyásolja a sikert.
2021. febr. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!