Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Beőszültem kissé, pattanás...

Beőszültem kissé, pattanás bőr egy ideje, valszeg stressz miatt, valaki visszafordította már ezeket?

Figyelt kérdés

az elmúlt pár évem szépen betett stresszből és alvatlanságból rendesen, amikor a gyomrod beáll teljesen, és remeg a stressztől és ez előjön naponta többször


Most hála a jó sok meditációnak, és vizualizálásnak, életmód váltásnak, ezek már nincsenek, szinte már totál jó az emésztésem, a bőröm is javult rengeteget, de még mindig messze van attól amiben jól érezném magam, plusz elég sok az ősz hajszálam a koromhoz képest


Komolyan nagyon élvezem amikor boldog és felszabadult vagyok amikor vizualizálok


..de visszajövet az életbe és látva, hogy hogyan nézel ki a tükörbe, azért ez nem olyan egyszerű, olyan mintha az utóhatást megkapnám a korábbi túlagyalások és stressztől, szóval most nagyon komolyan elhatároztam, hogy most már elegem van és elengedem az egészet


Ti, hogyan csinálnátok ezt?


27f


2021. jún. 29. 13:49
1 2 3
 1/22 Grimfox ***** válasza:
Ha képes vagy megszabadulni a stressztől, és nincs pszichés betegséged, ami minduntalan újra felidézné ezt, vagy mélyen, a felszín alatt főzné, fortyogtatná azt, amit nem engedsz a felszínre, akkor szerintem megoldható. Egy időre állj át főképp növényi étrendre, húst ne egyél, és tejtermékből is csak annyit, amennyit muszáj. Tojást se sokat. Ezekből csak annyit, hogy természetes fehérjéhez juss. A szója ugyan sok fehérjét tartalmaz, de esetedben a természetes, állati eredetű forrás valószínű jobb. Inni főleg vizet igyál, és a testtömegednek, és évszaknak megfelelő mennyiségben. A túl sok víz sem tesz jót, nem csak a túl kevés. Ha változatosságra vágysz, frissen facsart gyümölcs, és zöldségleveket érdemes inni. Folyadék, könnyebben csúszik, mint a víz, és még vitaminforrás is. A bőrödet kicsit nehezebb tisztítani. Erre gyógynövényeket érdemes alkalmazni. Főképp izzasztó, vízhajtó hatásúakat. A diólevél tisztítja ugyan a bőrt, de csak keveset, és rövid ideig lehet használni, mert erős szer, és magas a juglon tartalma, ami nem tesz jót tartósan. A bodzavirág, és hársvirág nem csak nátha esetén jó, mivel izzasztó hatásúak, ezért a bőrön át is képesek a nem kívánatos anyagokat kitisztítani. A pórusaidból is, ami a miteszeres, pattanásos bőrön javít. A gyömbérnek is van izzasztó hatása, de ez is elég erős szer. A bodza-hársvirág egyenlő arányú keverékét javasolnám, és az eddig végzett szellemi gyakorlatok folytatását. Az izzasztó hatás mellé használhatod a vizualizációt, vizualizáld azt, hogy a gyógynövények kihajtják a bőrödön keresztül a benned lévő ártalmas anyagokat, amik a bőröd problémáit okozzák. Maguktól is ezt teszik, de ha vizualizációval rásegítesz, erősebb lesz a hatás. A folyadékot pótolnin kell persze. A hajad pedig visszanyeri az eredeti színét, ha a stressz megszűnik, és az őszülés nem természetes.
2021. jún. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

"Ha képes vagy megszabadulni a stressztől, és nincs pszichés betegséged, ami minduntalan újra felidézné ezt, vagy mélyen, a felszín alatt főzné, fortyogtatná azt, amit nem engedsz a felszínre, akkor szerintem megoldható."


A stresszt legfőképpen a fizikai elváltozások okozzák, a korábbi kiváltója ami előtt még fizikailag nem jelentkezett semmi, az pedig csak egyszerű önbizalomhiány, kisebbség érzet, ami már jócskán javult, mondhatni az már nincs, hanem a probléma áttelepült egy másik fő okra ( a fizikai elváltozások )


Köszönöm a méregtelenítésbeli tanácsokat, elkezdem mihamarabb

2021. jún. 29. 14:28
 3/22 Grimfox ***** válasza:
A fizikai elváltozások miatti stressz is a kisebbségi érzés, önbizalomhiány lecsapódása. Új utat talált magának a felszínre. Az előző utat megnehezítetted, vagy elzártad, de a probléma gyökerét nem ástad ki. Ha a gyökerét eltávolítod, nem keres új formát magának.
2021. jún. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Éppen ezen dolgozom, mit javasolsz mivel lehetne ezt a folyamatot felgyorsítani?
2021. jún. 29. 14:47
 5/22 Tudi333 ***** válasza:

Engedd el azt, hogy milyen a külsőd!

Alapból mi okozta a stresszt?

Mert Grimfox jól írja, ha kisebbségi komplexus, akkor csak athelyezted más területre. Az eredetit mi váltotta ki? Mi az amiben nem érezted jónak magad vagy mi zavart leginkàbb?

2021. jún. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a q10 sötítitette vissza nagyjából a hajam. Egyébként, szinte minden spirituális probléma egy dologra vezethető vissza> ellenállás a változással és a folyamatos megújulással szemben. Azt hiszem buddhista példa, amikor a patakot zárt tenyérrel próbálod megállítani de a túlcsorduló víz utat tör magának minden iyekezet ellenére. Ha teljesen nyitott a tenyér, akkor a patakvíz átfolyik rajta ellenállás nélkül. A patakvíz maga a folyamatosan önmagát megújító élet.
2021. jún. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Grimfox ***** válasza:
A vizualizáció mellé érdemes lehet még önszuggesztiót is beiktatni. Nem azt mondom, hogy szuggeráld magadba, hogy büszke, és magabiztosa vagy, mint az oroszlán. Annyit érdemes önmagadnak szuggesztióval beépíteni, hogy ugyanannyit érsz, mint mások, meg hogy a külsőd teljesen elfogadható, és hasonló nem túlzó, de mindenképpen pozitív rögzítéseket. Ha ugyanolyan tudatállapotban végzed, mint a vizualizációt, akkor hatékony lesz. A tudattalanodba valahol, valamikor bekerült egy olyan hibás elképzelés, hogy valamiben kevesebb, rosszabb vagy, mint mások. Ezt nem írta felül semmi, ezért ez épült be. Az önszuggesztióval lassan, de biztosan átírod, felülírod ezt a régi beépülést. A vizualizáció mellett, vagy ha meg tudod oldani, hogy egyszerre, összekötve, akkor úgy érdemes alkalmazni, és a siker már onnan csak attól függ, hogy kitartó vagy e. Az önszuggesztióról szerintem elég sok anyag található. A pszichológiai eredetű leírásokat keresd, az ezoterikus irodalomban gyakran nagyon elrugaszkodnak a valóságos, és használható módszerektől.
2021. jún. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

5-ok

Ok, tegyük fel, egy olyan világba csöppenünk, ahol nem számít, hogyan nézel ki.


"Mi az amiben nem érezted jónak magad vagy mi zavart leginkàbb?"


Sehogysem sikerül felvenni azt a stílust ami az emberek között lezajlik, vagy ha fel is veszem akkor az nagyon erőltetettnek érződik, és nem természetes és már annyira régóta zajlik ez, hogy nem tudom, hogyan tudnék átlépni rajta, sokáig külföldön éltem, ott ezek a beilleszkedési nehézségek felerősödtek 99x-sére, volt pár jó élményem is elvétve, de a szociális stressz több volt


Ha csak lenne egy személy aki nem éreztetné velem, hogy valamit nagyon furcsán csinálok, vagy ne jönne ez az érzés elő 1-2 hónap után a megismerkedés óta, akkor az elég lenne. Vagyis régen így láttam, de most már inkább úgy, hogy egyedül megyünk végig az életben és közben érnek bennünk élmények ami rajtunk múlnak, hogy építőleg vagy lehúzóan élünk meg


Ez a túlagyalás egy bizonyos kor után kezdődött, kb 12-13 éves lehetettem, akkor szintén egy önhibán kívüli külső elváltozás (pl. fogszabályzót kellett hordanom) miatt állandó agyalásba kezdtem. És ezek felerősítették az erőtlenség érzést, hogy olyan dolgokat kell megélned amit sok embernek nem kell, de neked igen csak azért mert így alakult


De persze ezek is már elmúltak, már nem látom így, csak visszagondolva akkor ez elég mélyen érintett és az utóhatása még belül megvan, hiába látom már pozitívabban


###


Q10, köszi a tippet!


###


7. Ezek a dolgok mennek egy jobb napon teljesen, de sokszor viszont nem, tehát nincs egy stabil belső önkép ami hónapokig, évekig állandó, hanem rendszertelenül az élet dolgai hatására megtörik majd megerősödik, néha ha nagyon megtörik akkor a megerősödés is több időt vesz igénybe, máskor meg nem zavar semmi és megyek tovább

2021. jún. 29. 17:14
 9/22 Tudi333 ***** válasza:

És miért szeretnéd felvenni ezt a stílust? Miért baj neked ha nem veszed fel?

Ez nem kötekedés! A probléna gyökeréhez szeretnék eljutni.

2021. jún. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Grimfox ***** válasza:

Ez úgy tűnik, mint egy olyan probléma, ami olyankor jön ki, amikor egyéb problémák is terhelnek, ezért a figyelmed ezeken szétoszlik, lemorzsolódik, és teret enged a tudattalanból feltörő, ez esetben ártalmas/kellemetlen impulzusoknak. Ha folyamatosan végzed a gyakorlatokat(vizualizáció, önszuggesztió), akkor egy idő után kisebbek lesznek a hullámvölgyek, és könnyebben ki tudsz belőlük jönni. Ha a vizualizációval nem megy az önkép erősítés, önszuggesztióval még mindig tudod bevinni a pozitív töltésű utasításokat. A verbális forma az önszuggesztió esetén egyszerűbb, mint a vizualizáció. Csak arra kell rávenned magad, hogy csináld, nem kell magad motiválni. Ha át tudod élni azt, amit szuggerálsz magadnak, az előnyös. De ha ez nem sikerül, mert épp padlón vagy, az "üres" szavak is elégségesek. A tudattalanodban a szavak mögötti fogalmak ugyanúgy lecsapódnak, csak kicsit lassabban.

Vannak önszuggesztiós gyakorlatok pánikroham, és hasonlók kezelésére is. Olyankor maximum a szavakat tudod összerendezni magadnak, nem tudod magad beleélni, vagy vizualizálni. Mégis működik, főleg ha korábban, egy jó állapotban már elvégezted a gyakorlatot többször.

2021. jún. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!