Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Agykontrollt szeretnék tanulni...

Agykontrollt szeretnék tanulni a jobb alvásért és koncentrációért. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Mindig rossz alvó voltam, nehezen alszom el és bármire felébredek. Sajnos ez mostanában gyakran vezet kialvatlansághoz, mert a zajos szomszédaim vannak. Ők nem tudnak (/akarnak) változtatni ezen, én viszont megpróbálnám.

Van módszer arra, hogy ne zavarjanak a zajok? (Amúgy sokszor napközben is kizökkentenek és érzem, hogy túlérzékeny vagyok..)

Jöhetnek könyvek is, szívesen olvasnék a témában, csak nem tudom hol kezdjem



2021. júl. 20. 09:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Koncentráció fejlesztéshez (és pihentetőbb alváshoz is) meditációt tudnék javasolni, a hangos szomszédok mellé pedig füldugót.


Elalváshoz pedig egy agykontrollos könyvben talált technikát, ami nekem segített.

Elképzelem, ahogy egy táblára felrajzolok egy kört, amibe beleírok egy számot (pl. 100), és nagyon lassan, egy apró szivaccsal letörlöm a számokat. Utana kezdődhet a visszaszámlálás. Nekem legrosszabb esetben 93-ig kellett elszámolni, és már aludtam. Akárhányszor jöttek közben a gondolataim, mindig visszatértem a vizualizációmhoz. Ez szintén javítja a koncentrációt, és segít kiüríteni az elméd az alváshoz, plusz annyira unalmas az agynak ez a tevékenység, hogy nagyon hamar elfárad tőle, és kikapcsol.

2021. júl. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Grimfox ***** válasza:
Akár még az önszuggesztió is beválhat, ami része az agykontroll gyakorlatoknak, de nem azonos velük. Azzal is lehet stresszt oldani, lenyugtatni az idegrendszert a jobb alváshoz, és kondicionálni az elmét, hogy zárjon ki bizonyos zavaró hatásokat.
2021. júl. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1 kipróbáltam a számos módszerered tegnap és működött :) köszönöm!


#2 az önszuggesztióhoz tudtok ajánlani könyvet, videót, bármit, ami segíthet az indulásban?

2021. júl. 21. 12:09
 4/5 Grimfox ***** válasza:

[link]

Az alap gyakorlatok stresszoldásra, és hasonlókra vannak, de ezek alapján azt is leírja a könyv, hogyan kell saját gyakorlatokat készíteni, más céllal.

2021. júl. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, hálás vagyok! 🙏
2021. júl. 21. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!