Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Valaki el tudná magyarázni...

Valaki el tudná magyarázni miért jobb a fatüzelésű cserépkályha (nincs rostély)? Mint a vegyestüzelésű aminek van rostélya, hamuzója a szállópor koncentráció szempontjából?

Figyelt kérdés
[link] Itt olvastam:Gravitációs, tehát a kéményhuzat által működő fatüzelés esetén a szállópor csökkentése miatt a tűztér alján ne alkalmazzunk rostélyt és így hamuajtót sem!
2018. nov. 13. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Én még olyan cserépkályhát nem láttam,de még képen sem,aminek ne lett volna rostélya,és hamu ajtaja .
2018. nov. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

Pedig van. Attól mert te nem láttál, építenek olyat.

Isteni sültkrumplit lehet benne csinálni.

2018. nov. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%

Én nem azt írtam hogy nincs,hanem azt ,hogy nem láttam .

Én már raktam is újra cserépkályha tűzterét,mivel nálunk is van,jól ismerem a tüzelés technikáját is .

2018. nov. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
5%
pedig ha beírod a gugliba hogy cserépkályha, láthatnál eleget. de akkor meg minek szólsz hozzá
2018. nov. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért szóltam hozzá,mert sokáig voltam kályhás segítője ,és 1 ilyet sem csináltunk .
2018. nov. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, akár el is olvashatnád a saját linkedet.

Olyat egyáltalán nem ír, hogy a rostély nélküli cserépkályha jobb lenne, mint a rostélyos kazán.

A kiemelt szöveg kissé értelmetlen amúgy, de feltehetőleg arra akart kilyukadni az írója, hogy a bármilyen fatüzelés (kályha, kazán, kandalló) esetében zárjuk el az alsó (hamus) ajtót (ha van), ne ott adjunk levegőt a tűznek, hanem elölről vagy fentről. Mert ha lentről adjuk, akkor a légáram viszi magával felfelé a lehullt hamu részecskéit.

(A "ne alkalmazzunk" az talán a "ne használjuk" helyett lett írva, mert úgy még akár értelme is lehet némiképp.)

2018. nov. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Így már világos és így is használom!Eyébként több helyen is elég furcsán fogalmazzák meg a dolgokat!Köszi szépen!
2018. nov. 15. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!