Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Szoktátok azt érezni, hogy ha...

Szoktátok azt érezni, hogy ha bebeszélitek, mantrázzátok, hogy nem lesztek betegek, akkor nem is lesztek azok?

Figyelt kérdés
Pl amikor már mindenki beteg körülöttetek

2021. okt. 20. 13:58
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
48%
Nem. A betegségek a természetből erednek, nem a lélekből. Több embertől is hallottam ilyen szöveget, hogy „minden betegségnek lelki oka van". Basszus, akkor orvos helyett miért nem pszichológushoz jártok, ha valami bajotok van? Elnézést, lehet, hogy ez nem ide tartozik, de már nagyon elegem van ebből a hülye elméletből. A kérdéshez: a beteg hozzáállása szerintem igenis számít a legtöbb esetben, de azért ilyen „bebeszélés", ez már kissé túlzás.
2021. okt. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Grimfox ***** válasza:
100%
Ez az önszuggesztió lényege. Ugyanígy szuggesztióval másnál is elérhető hasonló hatás, bár az nem olyan léptékű. Végeredményben az elme irányítja a testet, ha szükséges, még a leginkább automatikus, vegetatív folyamatokat is.
2021. okt. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
0%
Ez marhasag. Ahàny ràkot en mondok egy nap mar nem élne az orszâg fele.
2021. okt. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Grimfox ***** válasza:
95%
1. Itt nem arról van szó, hogy a betegség a lélekből ered. Hanem arról, hogy az ember képes növelni az immunrendszere hatékonyságát szuggesztióval. Nem lesz immunis tőle az ebolára, meg a HIV vírusra, de csökken az esélye a fertőződésekre, és ha mégis megtörténik valamilyen fertőzés, gyorsabb, és enyhébb lefolyású lesz a betegség.
2021. okt. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Úgy értem pl mit lehet azzal kezdeni, hogy egy nagyon náthás kolléga mellett kell egész nap ülnötök
2021. okt. 20. 15:03
 6/23 anonim ***** válasza:
93%
Erősítsd az immunrendszeredet.
2021. okt. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Grimfox ***** válasza:
100%
Öcsém volt ugyanebben a helyzetben múlt hétig. Ő azt tette, hogy durván elkapta, és egy hetet itthon pihent. Mondjuk neki amúgy sem erős az immunrendszere, meg még allergiás is, könnyebben ráragadnak a hasonló betegségek. Kérdeztem, hogy kísérletezhetek e rajta szuggesztióval, meg hipnózissal, és hasonlókkal, de valamiért nem annyira akarta.
2021. okt. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
7-es mit tettél volna vele? :) Komolyan érdekel
2021. okt. 20. 15:10
 9/23 Grimfox ***** válasza:
100%
Sima felszínes hipnózis, és egyszerű szuggesztió, amit vele is elismételtetek, amíg szuggerálható állapotban van. A külső, és saját megerősítés, külső, és önszuggesztió együtt hatékonyabb felszínes hipnózis mellett, mert van, hogy a hipnotizált valamennyire ellenkezik a külső szuggesztióval. A sajátjával viszont nem fog. Mély hipnózist pedig nem tudok előidézni másokban, meg ilyen céllal nem is lenne értelme.
2021. okt. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Hát... ezt így nem. Azt észrevettem, hogy stressz hatására tud rosszabbodni a fizikai állapotom, meg volt régebben egy olyan visszatérő problémám, aminek lehetett lelki háttere is. Javítani influenzaszerű betegségemet egyszer sikerült egy agykontrollos meditációval. Azt hiszem a rossz ebben is automatikusan megy, a jóhoz meg kemény erőfeszítés kell. :D

Szóval elég összetett dolog ez. Ezt a leegyszerűsített "mindennek lelki oka van" bullsh!tet én sem szeretem. Néha kiakadok, mert azt látom, hogy önigazolásra, mások bántására használják ezt is. Pl. XY azért nem gyógyult meg a rákból, mert nem küzdött eléggé / mert nem rendezte a kapcsolatát az apjával / blablabla... Hagyjuk már... :/

2021. okt. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!