Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Letezik a pszihologiaban...

Letezik a pszihologiaban megnevezes arra a jelensegre, amikor egy ember, sajat bizalmatlansagabol fakadoan, inkabb lebeszeli magat valamirol, bebeszeli sajat maganak, hogy miert nem fog mukodni, mert akkor nem kell megprobalnia?

Figyelt kérdés
Legyen ez akarmi az eletben
2020. ápr. 4. 09:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Félelem? Ez kb. amit leírtál, azt úgy mondanám másképp, hogy fél az újtól, a visszautasítástól, semmi extra
2020. ápr. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen de en ugy tudom hogy a pszihologiaban is van erre egy kifejezes, amikor a felelem altal vezerelve inkabb bemeseljuk magunknak hogy lehetetlen, inkabb minthogy megprobaljuk es belebukjunk. Ugy emlekszem van erre valami szakzsargon, bar lehet hogy rosszul informalt vagyok.
2020. ápr. 4. 10:13
 3/3 anonim válasza:

Szerintem ez a kognitív torzításra hasonlít. Pl. "Érzelmi érvelés: Saját érzelmeink bizonyítékként való kezelése."

Nézd meg itt is (a lista nem teljes): [link]

2020. ápr. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!