Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Manifesztációs kérdés! Hogy...

Manifesztációs kérdés! Hogy lehet ezt a berögzült hitet megváltoztatni?

Figyelt kérdés

Kérem csak az válaszoljon, aki hisz ebben és foglalkozik vele!


Van egy berögzült hitem, ami szerintem a legtöbb esetben a manifesztációm útjában van. Ez pedig a "nem érdemlem meg".


Hogy tudnám ezt megváltoztatni arra, hogy megengedjem magamnak azt amit szeretnék, és érdemesnek találjam magam rá, de nem elvinni addig, hogy "nekem ez jár". ?


2022. jún. 6. 22:20
 1/8 Grimfox ***** válasza:
100%

Alapozd a manifesztációt a "szükségem van rá" alapgondolatra, és erre koncentrálj. Ez megakadályoz abban, hogy apró, jelentéktelen, szükségtelen dolgokkal próbálkozz, és biztosítja, hogy tényleg csak fontos dolgokat próbálj elérni. A fontos dolgok esetén a "szükségem van rá" érzése erősebb a "nem érdemlem meg" érzésénél. Persze mindig eszedbe fog jutni ez a nem érdemled meg gondolat, de automatikusan hozzákapcsolódik a "de szükséges, és ezért elérem" gondolat is, mert erre koncentrálva kezdtél bele.

A rögzülést pedig meg lehet próbálni gyengíteni önszuggesztióval.

2022. jún. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Tudi333 ***** válasza:
100%
Nem érdemlem meg, ez önértékelési probléma. Miért nem érdemled meg? Honnan jön ez a minta, ez a program? Ezt fdjtsd meg magadban!
2022. jún. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Először kezdj apróbb dolgokat bevonzani, folyamatosan erősítsd a hited pl: Megérdemlem, mert én is ugyanúgy Isten gyermeke vagyok, mint bárki más. - naponta sokszor, és érezd is úgy

Ezt pedig alvás közben hallgasd:

[link]

2022. jún. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Tudi333 ***** válasza:
100%

Miért baj az "ez nekem jár"?


Igen. Önszuggesztió is jó. De szerintem hasznosabb megtalálni az okot. Az biztosan végleges megoldás és maga a folyamat segít felismerni olyan dolgokat is, amikről nem is tudod pl, hogy akadályoznak.


Önszuggesztió is működik, de nekem az kicsit tüneti kezelés.

2022. jún. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#2

Próbaltam keresgélni. Elsőre arra gondoltam, hogy olyannál fordulhat elő ilyen akiknél p. gyerekkorban teljesítményhez kötötték hogy mit kapnak. Vagy ha pl rosszak voltak akkor megvontak tőlük vmit. Csak nem emlékszem magamnál hasonlóra...

De elgondolkozok rajta, meg kutakodok. Köszi!

2022. jún. 7. 11:34
 6/8 A kérdező kommentje:

Az a bajom az "ez nekem járral", hogy el tud menni odáig, hogy nekem úgy jár, hogy azzal mások kárára vagyok. Ezt pedig nem szeretném.

Nem feltétlenül megy ebbe az irányba persze, ez csak egy lehetőség. Csak szeretnék távol maradni ettől az iránytól.

2022. jún. 7. 11:37
 7/8 Tudi333 ***** válasza:

Ott van benned az érzés, hogy "ezt nem érdemled meg", ezt már felfedezted, ez nagyon jó! Abban az érzésben az is benne, hogy miért is van ez benned. Valószìnüleg igen, gyerekkori dolog szokott ez lenni, de az sem gond, ha nem tudsz visszaemlékezni. Ha gyerekkori dolog, akkor ugye legvaloszínübb, hogy szülői minta ez valamilyen formában és ott van valamelyik szülődben is feltehetően ez. Vizsgáld meg a szüleidet ilyen szemmel! Látsz bennük valami hasonlót?


Szerintem először szüntesd meg a nem érdemlem meget és ha ez megvan, akkor majd foglalkozol mások kárával. Te vagy az első! Nem más!

2022. jún. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyon jó a kérdés és nagyon jók a válaszok is! Nekem is segítettetek ezzel, köszönöm. Én is küzdök egy ilyen beidegződött sémával, hiedelemmel.
2022. dec. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!