Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogy működik a "Szent Szellem"?

Hogy működik a "Szent Szellem"?

Figyelt kérdés
Sajnos van szerencsém a Hit gyülekezete hülyeségeiből hallani és látni dolgokat. Anyukám és a férje tagjai a gyülekezetének és volt egy két alkalom amikor láttam embereket akik epilepsziás rohamot kaptak a Szent Szellemtől amit nem értek, hogy ez nekik miért jó és hogyan működik itt ez a kérdés. Mármint mennek a "dícséretek" és sorra esnek meg sírnak meg ordítanak fel az emberek a "Szent Szellemtől" én aki Istenbe sem tud hinni ez nekem sok. Nem tudom megérteni hogy működik, tömeg hipnózis, mágia, agykontroll? Tegnap sajnos volt szerencsém ott lenni amikor is az Isten tisztelet végén körbe álltak az emberek szólt hangosan a dicséret és a "pásztor" járta körül a kört emberről emberre és megfogta a fejüket és a mellkasukat és azt ordította rá, hogy "TÖLTSD BE SZENT SZELLEM EZT A LELKET" vagy testet már nem tudom pontosan és olyan szintű félelem fogott el mikor jött felém és olyan szinten mantráztam magamba hogy légy észnél és maradj "józan" de szerencsére nem "szállt meg a Szent Szellem" hogy érik el hogy az emberek konkrétan epilepsziás rohamot kapjanak? Már gondoltam valami mágiára mert volt három ember akik gondosan igazították az embereket hogy ne legyen lyuk az ember alkotta körön és fél homály is volt hangosan szólt a dicséret a "pásztor" ordított az emberekre. Ez nem illegális nem lehet valahogy beperelni őket? Mármint 1 7 éves fiú vagyok eléggé bátornak gondolom magam de ez kiakasztott. Szóval a lényeg a lényeg ez hogy működik és nem lehet őket feljelenteni vagy valami?

2022. dec. 19. 19:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
16%

Még mindidig nem szellem, hanem lélek.

Szentlélek.

2022. dec. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%

Én is voltam már ilyenen kíváncsiságból (meg kábé az összes helyen megfordultam) és valóban döbbenetes volt látni ezt a fajta elragadtatottságot, de azért nem nevezném epilepsziás rohamnak, a szájuk azért nem habzott közben! :)


Én inkább azon döbbentem be, hogy mennyire erőszakosan akartak beszervezni és ez nekem nem volt szimpi! Szerintem az erőszakosság nem Istentől ered.


De ezért még nem tudnád őket feljelenteni - pláne, hogy nagy nevek is a tagjaik között vannak.

2022. dec. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem a Szentlélek ennél szelídebb. :)
2022. dec. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Kedves kettes igen ez az erőszakosság sem tetszik többek között. Jó nem pont epilepsziás roham de ahhoz közeli állapot és nem tudom megérteni hogy képesek ezt kiváltani az emberből. Mármint ha ez tényleg a Szentlélek lenne akkor szerintem ezt egy kicsit szelídebben tenné. Mint ahogy hármas is írja. Már nagyon sok dolog eszembe jutott hogy ezt az állapotot vajon hogy érik el az embereknél és azt sem értem hogy miért takarták le a megszállt embereket egy kék lepellel....
2022. dec. 19. 21:42
 5/13 anonim ***** válasza:
4: És miért nem kérdezted meg tőlük ?
2022. dec. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
5: Nem tudom én nem tudok erről velük beszélni mert valószínűleg összevesznék a fél gyülekezettel mert olyanok mint az agymosott zombik kb.
2022. dec. 19. 21:54
 7/13 A kérdező kommentje:
Amúgy az az érdekes hogy a pásztor is szellemet mondott vagyis pontosítok egyszer ezt máskor azt szerintem ő se tudja sokszor miről dumál...
2022. dec. 19. 21:56
 8/13 A kérdező kommentje:
Még azt is hozzá tenném, hogy úgy megnézném egy megszállt ember agyi aktivitását hogy olyankor vajon az agy milyen területei aktívak és mi zajlódik akkor az elmében
2022. dec. 19. 22:09
 9/13 anonim ***** válasza:
74%

Ez a fajta "betöltekezés" a Szent Szellemmel inkább tűnik egyfajta démoni befolyásolásnak, mint pozitív dolognak.


Ha jól tudom, be kell térned a gyülekezetbe és meg kell keresztelkedned ahhoz, hogy egyáltalán megkaphasd a Szent Szellem erejét, legalábbis ők ebben hisznek. Azt gondolják, hogy csak egy Keresztény lelkész által részesülhetnek a Szent Szellem áldásában.


Valójában itt a Felsőbb énről beszélünk, amivel - szerencsére - mindannyian rendelkezünk. :)

2022. dec. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
65%
A 9-nél a pont.
2022. dec. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!