Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Konkrétan mi az a tudattalan...

Konkrétan mi az a tudattalan (vagy tudatalatti) és mi a tudatfeletti (vagy felsőbbrendű én)?

Figyelt kérdés

Le tudja ezt valaki írni, de részletesen, tehát, hogy a tudatalatti az a lélek-e (azt tudom, hogy az a nem tudatos 90% körüli automatikus irányító, ami nem teljesen tudatosul), tehát, hogy mihez társítható a tudattalan? Lélekhez? Vagy testi funkciókhoz? Esetleg elméhez?


A felsőpbbrendű én, pedig a szellem avagy önvaló?


Hogy van ez? Aki ne mtudja, de tud könyvet ajánlani kérem ossza meg, mert át szeretném látni, érdekel!


nov. 18. 15:01
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Azt próbálom megérteni, hogy mi az ami örökké él, tehát a tudatos és nem tudatos "én"-t mivel lehet jellemezni? Szellem vagyis önvaló? Tehát a tudatos és nem tudatos, mint csomag is ez a felsőbbrendű én vagy szellem vagy önvaló (ki-ki hogy nevezi)?
nov. 18. 15:12
 2/15 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon érdekes kérdés, szerintem helyes nagyon ilyesmiken töprengeni, ebben az irányba keresgélni, mert a válasz ki fog nyúlni feléd.


Amennyire én tudom az emberi szint csak egy röpke állomás a lélek fejlődésében. Az idő -ilyen szigorúan- csak itt létezik, a fizikai világ keretein kívül nem válik el ilyen élesen a mól a jelen és a jövő.


Az amit felsőbb énnek, önvalónak hívunk, az egy szuperszellem, egy majdani ajándék a jövőbeni önmagunktól, akivé mi válunk, és majd millió évek múlva miközben belépni készül a Teremtőbe, hogy egy ismeretlen szinten érthesse meg a transzcendens megérthetetlent, visszafordul, és ajándékba adja ezt a szuperszellemet, önmaga egy korábbi példányát a fejletlenebb önmagának, hogy vigyázzon rá, és segítse útján.

nov. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Szuperszellem? Több millió év? Az majd ráér...egyenlőre engem az érdekel, hogy most a lélek és szellem egy csomagban megy tovább? Amibe a karmikus mondjuk úgy: információk is benne vannak? Vagy a lélek és aszellem külön úton megy...én nagyon soakt töprengtem az utóbbi években, de megy az időm és meg kellett kérdezzem, mert úgy érzem ennél leragadni évekig kicsit már ciki, vagyis nem kicsit.
nov. 18. 15:36
 4/15 anonim ***** válasza:
74%

A védantában és a szankjában találtam erről jó modelleket.


[link]


A Tudat felett nincs semmi. Az énséged felett és "alatt" viszont rengeteg dolog van.


Hátha jön Grimfox és ír egy frappáns összefoglalót.

nov. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Tudatfeletti = felsőbbrendű én, de annak a szellemnek kell legyen, de valamelyik védikus könyvbe biztos benne van csak fogalmam sincs melyikben vagy Jung könyvében.
nov. 18. 15:57
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Az van, hogy minden "iskola" és szinte minden ember máshogy nevezi a dolgokat.


Azthiszem a Freudi szuperegónak nevezik azt az ideálképet, amit belédtettek, vagy amit magadba építettél.

A tranzakcióanalízis szülői énnek nevez egy nagyon hasonló dolgot.

Millió más megnevezést adtak ennek ilyen-olyan módon különböző vagy hasonló deffiniciókkal.


Vannak legendák, hogy ha egy "igazabb" szellemi iskola ösvényét kitartóan gyakorlod, akkor "felsőbbrendű" énként tapasztalhatod a követett szellemiség benned megnyílvánuló mintázatát, akár erősebben is mit az ideálképeket.


Amit a hétköznapi nyelv tudatnak hív én azt egy lény tudatosságaként értelmezem, aminek része a lény énképe is, amivel azonosítja magát.


Amit én Tudatnak hívok az a Védantában a Brahman/Atman.

De itt is szerintem mindenki, aki használja ezeket a szavakat, mást ért alattuk.


Lehet, hogy "fejlődni" fogsz, és egy magasabb tudatossági szinten fogsz funkcionálni, valami "félisten" szerűségként fogsz létezni, "szuperszellemként" vagy hívd ahogy akarod (asura?). De ez nem egy olyan "felsőbbrendű én" ami már benned van, hanem ez egy lehetőség amit vagy meg tudsz valósítani vagy nem.

nov. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Akkor a felsőbbrendű én; a szellem, vagyis a brahman is a szellem, jó, de akkor mi a lélek?


Tehát!

Leválik ill. különválik a lélek majd halál után vagy a szellemruhába marad?

nov. 18. 17:28
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor a felsőbbrendű én; a szellem, vagyis a brahman is a szellem, jó, de akkor mi a lélek?"


Szerintem keress egy avatott Védikus tanítót.


Én úgy tudom, hogy az Atman az a Brahman egy másik perspektívából közelítve.


Én az Atmant nevezem léleknek: [link]

Ehhez társítom a Tudat és a Brahman fogalmakat.


Nem vagyok megvilágosodott tehát erről igazándiból csak halovány lexikális tudálékosságom van.

A Brahman a Tudat teremtésbe be nem lépett állapota, semmilyen és mégis mindenféle. Szóval szerintem a szellem az a léleknek egy alhalmaza. Nagyon sokféle szellemiség van de a lélek az a minden hátterében lévő megnyilvánulatlan Egy.


Állítólag a magyar keresztény kultúrkörben a szellem és a lélek szavakat jó régen felcserélték.


Vannak online előadások, amik ösztönözhetnek a gyakorlásra, hogy ne a szavakon és a fogalmakon rugóz (mint én most), hanem tapasztalj:


https://www.youtube.com/@zen108

nov. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Igen a magyarázásból nem fogom megérteni és sosem értettem eddig sem, elég ha azt mondod, a szellemruhában van a lélek és az örökké él akkor mindent értek. Ez hogy megnyilvánulatlan egy, meg hasonló elvont gondolkodás, mint az a Horváth Mónika mondja, nekem olyan mintha arámiul beszélnének és értsem meg.
nov. 18. 19:01
 10/15 anonim ***** válasza:

Hú kérdező, komoly filozófiai kérdésbe botlottál. Nem lesz egyszerű megfejtened. Én hosszú évek alatt jutottam el oda, kipróbálva egy csomó ezoterikus módszert a gyakorlatban, hogy ezek a szavak hogy lélek - szellem - önvaló - tudattalan - tudatalatti - felsőbb én - - mindenki mást ért alattuk.


A keresztények sajnos tényleg összevissza használják a lélek és a szellem szavakat és keleten sem jobb a helyzet. Például a koronacsakra koncepció az értelmezhető a hindu Atman = Brahman történetre, de nem értelmezhető a lélek a szellem és a tudatalatti.


Mondok egy viszonylag egyszerű modellt, amit én Peter Orban német asztrológustól tanultam. Ő azt mondta, hogy az évkör 12 archetípusa amit az asztrológiában használunk, a 4 évszak szerint csoportosulnak. A Test a tavasz, a Lélek a nyár, a Szellem az ősz, és a Sors a tél. Azok a jelenségek pedig, amiket a pszichológia kutat, meg úgy az összes tudomány és misztika, leírható ezekkel az archetípusokkal.

A Test jelképezi a fizikai tested, ami születik él és meghal. A Lélek jelképezi az örökkévaló, de az anyagi világba kötött részedet. A Szellem az a speciális terület, ami csak nekünk embereknek van itt a bolygón, öntudat. A Sors pedig a misztika területe, ami a világ törvényszerűségeit és megmagyarázhatatlan történéseit foglalja magában.


Ilyen és ehhez hasonló modellek vannak, ha találsz magadnak megfelelőt akkor az alapján elkezdheted megfigyelni magad aztán meglátod jó e a rendszer.

nov. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!