Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Konkrétan mi az a tudattalan...

Konkrétan mi az a tudattalan (vagy tudatalatti) és mi a tudatfeletti (vagy felsőbbrendű én)?

Figyelt kérdés

Le tudja ezt valaki írni, de részletesen, tehát, hogy a tudatalatti az a lélek-e (azt tudom, hogy az a nem tudatos 90% körüli automatikus irányító, ami nem teljesen tudatosul), tehát, hogy mihez társítható a tudattalan? Lélekhez? Vagy testi funkciókhoz? Esetleg elméhez?


A felsőpbbrendű én, pedig a szellem avagy önvaló?


Hogy van ez? Aki ne mtudja, de tud könyvet ajánlani kérem ossza meg, mert át szeretném látni, érdekel!


2023. nov. 18. 15:01
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nem fogok találni, mivel nem vagyok otthon ebbe és komoly pénzek ezek, csa kelőadásokból veszem ki hibásan meg könyvekből, hibásan, de a szellem és a lélek együtt marad azt lehet tudni?

Azt tudom, hogy a koronacsakrán leheled ki magad majd. De a lélek és asz ellem egyben marad majd akkor?

2023. nov. 18. 19:41
 12/15 anonim ***** válasza:
59%
Kedves kérdező, a koronacsakra a 7 fő csakra rendszerében értelmezhető fogalom, ez az "ott leheled ki magad" inkább kamuezo kategória. A lélek valószínűleg az emberek és állatok sajátja, de a szellem csak az embereké. Vajon együtt maradnak-e mindenképp? Szerintem nem. De most a 4 évszak analógiái szerint mondom ezt. Ezért fontos hogy összevissza ne keverj minden rendszert mert nem mind igaz ugyanúgy, hiszen még az adott szavakat is másra használja.
2023. nov. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Akkor hogy lehet utánajárni ezeknek? A könyvek azok még jobban összezavarnak? Nincs egy könyvsorozat ami hétköznapi szavakkal leírja ezt az egész mélyebb önismeretet? Daskalos könyve?!
2023. nov. 18. 20:25
 14/15 anonim ***** válasza:
74%

Én azt javaslom, olvass könyveket, de ne fogadd el őket kinyilatkoztatott igazságnak, hanem a tárgyi-hétköznapi, sokszor tudományos! - jellegű infókat keresd. Aki valódi ezotériával foglalkozik az képes szintetizálni a valós tudományos eredményeket a lélekkel meg a szellemmel is, és nem feltétlenül a legvadabb ezo cuccokat vallja magáénak.


Egyébként azt javaslom még neked, ne az elméleti oldalról közelíts, hanem a gyakorlatról. Gyakorlati ezo módszerek :


csakra jóga

családállítás

meditáció

hipnózis

stb.


Nézd meg hogy mik a tapasztalható igazságok, és ahhoz dolgozz ki elméletet, ne fordítva..

2023. nov. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Nem értek ezekhez, így nem tudom miből és mit dolgozzak ki. Amúgy már más is megtette helyettem biztos vagyok benne, csak nincs itt ezen a fórumon. Nem igaz hogy én megyek ennyire mélyre a dolgoknak.


Amúgy privátba kaptam egy üzenetet, pont Daubner Béla csomagjait küldte, lehet abban benne lesz minden. Milyen érdeke hogy én is mostanság pont őt hallgatom, Kalo TV oldaláról. Csak ott nem tanít hanem a gondolatait ossza meg.

2023. nov. 18. 20:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!