Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogyan találhatnám meg, mihez...

Hogyan találhatnám meg, mihez kezdjek az életben?

Figyelt kérdés

Csak céltalanul sordódok. Nem gyúrok karrierre, nincs semmilyen álmom, hogy mivel szeretnék foglalkozni, de valamiből meg kell élni.

Ha pedig nem tudom, mit akarok, marad, hogy olyannal kell foglalkoznom, amivel nem akarok, de muszáj. Mint most, egy pár éve.

Nemrég elkezdtem meditálni, semmi extra, csak figyelem a légzésem.

Mit tudnék csinálni, milyen gyakorlatok vannak, amikkel rájöhetek, hogy mit kezdjek magammal?


jan. 2. 18:16
1 2
 1/12 Grimfox ***** válasza:
100%
A szellemi gyakorlatok a szellemi fejlődésben segítenek, azt tudod meg általuk, hogy a szellemi életedben milyen célt tudsz, és akarsz elérni. Azt nem, hogy a hétköznapi életedben mihez kezdj magaddal. Legfeljebb annyit lehet elérni, hogy meditáció során megvizsgálod, mi motivál, és mihez van tehetséged. Nem biztos, hogy ez pénzzé tehető persze, de a motiválatlanságon javít.
jan. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, de nekem pont az lenne a lényeg, hogy én a gyakorlatban, ha nincs felette valami magasabb rendű cél vagy jelentés akkor az engem nem fog érdekelni es 2 napot se adok hogy kiégjek benne. Eleve a fizikai világ és az azzal járók egy púp az ember hátán, szóval ezert próbálom így megközelíteni.
jan. 2. 19:50
 3/12 Grimfox ***** válasza:
100%

Ismerős érzés, de ezzel csak beletörődéssel, vagy akaraterővel lehet megbirkózni. A szellemi, és világi dolgok nem azért különülnek el, mert elkülönítjük őket, hanem önmaguktól, természetükből adódóan. Elmélkedhetsz azon, hogy mire akarod vinni az életben, de ez csak célokat mutat, eszközöket nem. Ha a cél a hétköznapi életben van, az eszköze is hétköznapi.

Emellett az sem kizárható, hogy apatikus, vagy esetleg enyhén depressziós vagy, és ezért is nehéz érdeklődést mutatni bármi iránt is. Ezt is érdemes kideríteni. Ha ez a probléma, az a kisebb gond, mert ez még orvosolható, a motiváció, érdeklődés visszaszerezhető.

jan. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Bármihez kezdhetsz.
jan. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

A genetikai hajlam és körülmények miatti apátiát depressziót pont hogy lehetetlen elmulasztani

Egy ilyen embernek meg pont ilyen bajai lesznek mint a kérdezőnek meg nekem

Elvegetál vele az ember 40 évig aztán viszlát

Domján Edit csinálta jól

Tökös nő volt

jan. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Grimfox ***** válasza:

Nem mindenkinek van genetikai hajlama a depresszióra. Akinek van, annak általában nem enyhe formában jön ki. A körülmények okozta depresszió pedig kezelhető. Kellő odafigyeléssel a genetikai hajlam miatti is kezelhető tüneti szinten. Elmúlni nem fog, de akár végleg tünetmentes maradhat.

A tünetmentes időszakokban nincs gond a motiváltsággal, ilyenkor ki tudja találni az ember, mit szeret. Ha ezzel tud foglalkozni, akkor ha elő is jönnek a tünetei, olyasmit csinál, amit nem utál.

jan. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nemcsak hogy nem enyhe formában jön ki hanem többféle formában is ki tud amit én el sem hinnék, dehát én magam vagyok az élő orvostanhallgatói kísérlet.

Kérdezőt nem akarom nagyon letörni, de mint valaki aki ilyen életre született(miután spiri irányba mentem azóta tudom) ebből sajnos nincs kiút.

Tejesen mindegy mit csinálsz, hova mész, mindig ott lesznek a gondolatok

Arról nem is beszélve hogy egy ilyen gondolkodású ember csak még több gondot vonz be magának.


Mégha tanulni tudnánk, nem tudom te tudsz-e, de nekem már a gimi is alig ment, sőt váltanom is kellett egy “alja” sulira mert nem bírtam a nehezet ahova felvettek.

És ez csak 16 éves kor, akkor képzeld el a felnőttet…

Ez persze csak azért volt pláne mert mindenki szerint olyan okos voltam és nem értették miért nem bírom az iskolát…


Szóval a saját példámat csak azért irtam le hogy lásd nem vagy egyedül ilyen élettel.

Gyanítom neked még mindig jobb mint nekem.

jan. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
jan. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Grimfox ***** válasza:
Én általános iskolában szenvedtem nagyon, a gimnázium alatt tünetmentes voltam, és utána, 18 évesen, a depresszió más, súlyos problémákkal együtt újult ki. Én pont onnan tudom, hogy ezen lehet segíteni, vagy legalább irányítani, hogy "spiri" irányultságú vagyok. 14 évesen kezdtem, azaz lassan 22 éve. Nem tartom se könnyűnek, és állandóan csinálni kell, hogy ne legyen rossz a helyzet, de lehet nyugodt, és viszonylag teljes életet élni így is. El lehet érni olyan dolgokat, amire az ember vágyik, vagy lehet találni vágyakat, ha valakiből ezeket kiirtotta a depresszió. Mégis kevesen csinálják, mert állandó erőfeszítést igényel. Van, aki azt mondja, hogy mi értelme úgy élni, hogy állandóan küzdeni kell a betegség ellen. De ennyi erővel az emberiség negyedének nincs értelme élni, mert cukorbetegek, kivették az epéjüket, súlyos asztmában, vagy allergiában szenvednek, és így tovább. Ez is csak egy állapot, amivel meg kell tanulni bánni. Az epebeteg, a cukorbeteg, az ételallergiás diétázik, az allergiás gyógyszert szed allergiaszezonban, az asztmás sprét hord magánál. A depressziós gyógyszerrel tompítja a tüneteit, és mentális "diétát" tart, hogy erős maradjon. A depresszió ilyen szempontból a cukorbetegségre hajaz. Diéta, plusz inzulin. Mentális gyakorlatok, és antidepresszáns(amikor tünetes időszak van).
jan. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Tök mindegy, hogy min rágódsz, így is úgyis a dolgodat végzed az életben! Nem tehetsz mást.
jan. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!