Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Miért nem tudok felkelni egy...

Miért nem tudok felkelni egy álomból?

Figyelt kérdés
Alapból hétköznaponként telefonos ébresztőre kelek. Viszont már nem egyszer tapasztaltam, hogy ha álmodok akkor nem bírok felkelni. Ezt úgy kell elképzelni, hogy pár nappal ezelőtt, az ébresztőre felkeltem, majd vissza aludtam, mert tudtam hogy 5 perc múlva megint csörög a telefonom. Ezután majd csak kb. 50 perc múlva tudtam felkelni, mert emlékszem, hogy miután vissza aludtam elkezdtem álmodni valamit. Ilyenkor semmi sem tud kizökkenteni. Azt még tudni kell rólam, hogy eléggé mélyen szoktam aludni és nem sok minden ébreszt fel, de az ébresztő felszokott. Viszont ilyen esetben nem. Ez nem az első alkalommal történt meg.

jan. 14. 00:30
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Ébresztőre felkelsz akkor minek alszol vissza??
jan. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mert még volt időm aludni?
jan. 14. 11:46
 3/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem alszol eleget.
jan. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor meg minek ébreszt ha van időd aludni?
jan. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egészségtelen úgy beállítani az ébresztőt, hogy utána még alszol egy kicsit.
jan. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Beállítható az ébresztőt aztan meg alszik utána egy órát, beszarás
jan. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 HunLo ***** válasza:

,,Alapból hétköznaponként telefonos ébresztőre kelek. Viszont már nem egyszer tapasztaltam, hogy ha álmodok akkor nem bírok felkelni."


Fizikális értelemben azért nem bírsz felkelni ,mert A REM fázisban az izmaid lebénulnak ,hogy ne tudj például kiugrani az ablakon vagy kisétálni a házból álmodban.


,,pár nappal ezelőtt, az ébresztőre felkeltem, majd vissza aludtam, mert tudtam hogy 5 perc múlva megint csörög a telefonom. Ezután majd csak kb. 50 perc múlva tudtam felkelni, mert emlékszem, hogy miután vissza aludtam elkezdtem álmodni valamit."


,, Ilyenkor semmi sem tud kizökkenteni" (Ez egy fontos mondat!)


,,Azt még tudni kell rólam, hogy eléggé mélyen szoktam aludni és nem sok minden ébreszt fel, de az ébresztő felszokott"

-,,eléggé mélyen szoktam aludni"

Jó alvásod van ez is fontos a megoldás szempontjából.



Megoldás:


4-es NREM fázis: a legmélyebb alvás fázisa, az agy a leglassabb hullámokat állítja elő.Ebben a fázisban a legnehezebb felébreszteni valakit.


Elméletem:

---------

Ez ami miatt van ,mert felébreszt az ébresztő és mivel te nagyon jó alvó vagy így könnyen,gyorsan visszatudsz lépni a 4-es NREM fázisba.


Egyszerűsítve gyorsan visszatudsz lépni a jó alvásod révén a legmagasabb alvási fázisokba.



Én ezt tudtam válaszolni.Remélem hasznos volt.


De egyébként itt bővebben utána tudsz olvasni az alvásnak.

[link]

jan. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!