Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogyan meditáljak, és milyen...

Teuthan kérdése:

Hogyan meditáljak, és milyen gyakran?

Figyelt kérdés
2011. jan. 29. 23:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Nyugodtan és sűrün.
2011. jan. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Naponta kétszer
2011. jan. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ahogyan jól esik, ahányszor jól esik :D
2011. jan. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 öregvarázsló ***** válasza:

Lehetőleg ülve, egyenes derékkal.Ha teheted gyújts meg egy gyertyát és egy füstölőt.

Zárj ki a tudatodból minden gondolatot és csak befelé figyelj!

De megteheted vezetetten is, meditációs kazettával.

2011. jan. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Meditálás, hát igen...én karatera járok és azt javaslom hogy napi 1szer este 8-9 fele. Sötétben vagy homályos fényben tedd meg. 3-5 perc az bőven elég. Mély levegőket vegyél. A kezedet tedd a combodra és "törökülésben" ülj.

Ez a régi japán...

2011. jan. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

1:csukd be a szemed

2:ne aludj el

3:ne a vécén, mert megfázol

milyen gyakran?

egyszer:ha ráérős napod van

kétszer:ha uncsi napod van

háromszor:ha depis napod van

négyszer:ha nincs más dolgod

és ha többször is tudnál, akkor menj el és nézz valami munkát magadnak

Ne imádjátok már ennyire magatokat, szeress inkább másokat!!!

2011. febr. 1. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
ahogy és ahányszor jólesik és megteheted volt ahelyes válasz. :) van aki csak fexik és bámulja a csillagokat, van aki nyújt közben, vagy egy adott pózban ül és a légzésére figyel...de miközben sétálsz az utcán vagy ülsz a buszon nyugodtan lehet alfázni :)
2011. febr. 1. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Sir Shadow Dragon válasza:

Mint látom sok választ kaptál, de kielégítőt talán egyet sem :)


A meditáció céljától függően sokféle meditációs technika létezik, de általános szabály, hogy ami jó valakinek, az nem feltétlenül jó másnak. Próbálgatással tudsz rátalálni a neked megfelelő útnak.

Sok technika köt ki dolgokat, hogy ülve, állva, laza ruha, meztelenül, semmi fém vagy műanyag vagy üveg, stb.

Egyetlen lényeges momentuma van valójában: képes legyél ellazulni teljesen.


Technikákkal tele van az internet meg a könyvesboltok, válassz ki néhány tetszetőset.

A gyakoriság és a hosszúság sincs megszabva, inkább a célodtól és a kedvedtől függ. Elvégre egy házibuli közepén, vagy ha épp ideges vagy, akkor nem nagyon fogsz tudni kellően ellazulni hozzá :D

2011. febr. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én agykontrollon azt tanultam meg, és ezt is gyakoroltam, hogy akár a legnagyobb zajban is tudjak relaxálni. Így én kb. hetente egyszer csinálom zenére (nagyon-nagyon ellazulva, úgy fél óráig), hogy ne váljon felületessé a meditációm a mindennapokban. Vonaton, buszon, kocsiban (nem én vezetek:P) szoktam suliba menet, vagy hazafelé jövet, néha lefekvéskor is, hogy belealudjak. Ezek olyan 15 perc hosszúak, maximum.
2011. febr. 13. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Buddha -tartásban - zazen

[link]

amit napi ritmusban csinálsz- az fog fejleszteni

-ez így van a zene, a nyelvtanukás, bármilyen technika fejlesztésénél - és így van a zen-ben is : )))

[link]

olvasni kezdésnek:

Taisen Deshimaru: Igazi zen

2011. febr. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!