Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Létezik reinkarnáció, ha a...

Létezik reinkarnáció, ha a vonzás törvénye létezik?

Figyelt kérdés

Elgondolkodtam a dolgon,és arra jutottam,hogy ha a vonzás törvénye létezik(márpedig létezik,ezt bátran állítom)azaz a gondolatainkkal befolyásolni tudjuk az életünket,akkor reinkarnáció nem létezhet,ugyanis annak az a lényege,hogy megvan írva a saját sorsunk.


Ti hogy gondoljátok?


A másik kérdésem:Akik a vonzás törvényében hisznek,azok mit gondolnak Isten létezéséről?Hisznek benne?


2011. febr. 6. 08:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

én nem vagyok annyira jártas a témában, de:

szerintem a reinkarnáció nem azt jelenti, hogy meg van írva az egész életünk. én ezt mindig úgy gondoltam el, hogy van pár fő pont, aminek meg kell történnie, DE te döntöd el, hogy éled meg. azaz minden rajtad áll, elsülhet pozitívan és negatívan is. ha "rosszul" döntesz, (azért írtam idézőjelbe, mert nincs rossz és jó), azzal csak azt éred el, hogy a következő életedben, lehet egy ugyanilyen problémával fogsz szembekerülni, amíg meg nem oldod, amíg nem tanulsz belőle.

2011. febr. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a reinkarnáció nem jelenti azt, hogy meg van írva a sorsunk. A buddhista felfogásban esetleg, mert ott úgy gondolják ha rossz ember vagy legközelebb mondjuk csótány leszel, de én nem vagyok buddhista, mégis hiszek a reinkarnációban. Miért ne születhetnénk újjá, csak azért hogy még többet tapasztaljunk? Esetleg a lélek halála után maga választja meg, hová szeretne újjá születni, ebben az esetben pedig ez már a vonzás törvényét is kimeríti.
2011. febr. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Felületes jártasságod a témában nagyon kitűnik.


Akkor vegyük sorra

1. A reinkarnáció nem a sorsod determinációját jelenti. A választás a tied. Mindig. Neked az a dolgod az életben, hogy egy feladatot megoldjál. Azt, hogy azt hogyan, milyen eszközökkel teszed, rajtad áll. (használhatod akár a vonzás törvényét is)

2. Aki hisz a vonzás törvényében, miért ne hihetne Istenben is akár? Ha valamit szeretne és beteljesül, akkor azt tulajdoníthatja Isten művének is.

3. A vonzás törvénye, egy öngerjesztő folyamat. Ez nem új találmány. Tiszta pszichológia.

2011. febr. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%

Én a vonzás törvényében hiszek, azonban a reinkarnációban nem. Bár szerintem sem kifejezetten azt jelenti, hogy meg van előre írva a sorsod, a döntés a te kezdeben van mindig.

Istenben nem hiszek. Legalábbis a keresztény Teremtőben nem. Azonban ha nyitottan gondolkodom az ilyesmiről, azt kell hogy mondjam, hogy a kettő tulajdonképpen nem zárja ki egymást. Ki tudja... végülis az is lehet, hogy amiket bevonzol az életedben azokat Ő küldi... De akkor jön a kérdés, hogy mi van azzal a sok imával, ami nem talált meghallgatásra, vagy adott estetben beteljesületlen maradt.

2011. febr. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 BlackSword ***** válasza:

Egyik sem létezik... A vonzás törvénye csak belemagyarázás (ezt bátran állíthatom) mivel a történések -legyenek azok bármily jelentéktelenek is- ok-okozati összefüggésben vannak egymással... Nem lehet bevonzani semmit sem... A dolgok nem ezért, hanem egyéb -akár teljesen jelentéktelen- történések következményei...


A reinkarnáció pedig a tipikus gyáva ember mentalitása, akiket be lehet palizni azzal, hogy ha ebben az életedbengyáva voltál megtenni valamit, akkor ne félj, mert a következő életedben mmegteheted... Ez nem Counter-Strike, hogy ha lelőnek, kezdheted előről...

2011. febr. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Megcáfollak.Amikor arra koncentráltam,hogy egy ismerősöm kimondjon egy bizonyos mondatot,nagy meglepetésemre azonnal kimondta.Nem egy egyszerű mondatról volt szó amiről megvoltam győződve,hogy lehetséges,hogy az ismerősöm ki fogja mondani,hanem egy telljesen más mondat ami nem tartozott az adott témához amiről beszéltünk,ráadásul olyan mondat volt amiről nem számítottam,hogy kimondja.,had mondjak egy példát:Épp arról beszél két ember,hogy milyen volt a napja a munkahelyén,erre az egyik arra összpontosít,hogy a másik azt mondja,hogy "Elfelejtettem párizsit venni hazafelé jövet" erre csodával határos módon pont ezt mondja.Nem furcsa?A másik pedig,hogy nekem évekig szörnyű menstruációs fájdalmaim voltak,azonban egyszer elhatároztam,hogy többé nem engedek a fájdalomnak,és azóta semmilyen hasi kínt nem élek át,még gyógyszert sem veszek be,és még nem meséltem a többi esetről.
2011. febr. 6. 13:09
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Kryon tanítása szerint azt a bizonyos Nagykönyvet mi magunk írjuk meg odafönt leszületésünk előtt. Megírjuk benne a helyszínt, az időpontot, és a főbb eseményeket, és megírjuk a megoldást is.

Leszületés után az egésznek az ismerete törlődik belőlünk. A nagy kérdés, amikor szembetaláljuk magunkat az adott "problémával" (=feladattal), lesz-e elég hitünk, kitartásunk, hogy a dolgot megoldjuk, vagy feladjuk, esetleg belerokkanunk. Kérdés, hogy az adott helyzetből mi az a legjobb, amelyet ki tudunk hozni?

Amikor visszamegyünk, és nem vagyunk elégedettek az eredménnyel, akkor a következő leszületésünk Nagykönyvébe mi magunk írjuk bele ismét ugyanezt, legfeljebb más környezetbe, más szereplőkkel, de nem nyugszunk addig, amíg nem vagyunk képesek a tökéletes megoldásra. Ha rosszul cselekszünk, a végeredmény is csak rossz lehet, mármint: nem azt az eredményt kapjuk, amit szerettünk volna. Ez az Ok-okozat Törvénye!


Nem értem a kérdésednek azt a részét, hogy ha hiszek a Vonzás Törvényében, miért ne hihetnék Istenben is?


Ez nem zárja ki, hogy közben a Vonzás Törvényét ne használhatnánk életünk során. A Nagykönyvben megírt főbb eseményekkel akkor is szembetalálod magad, legfeljebb a helyes megoldásra hamarabb rátalálsz.

2011. febr. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 BlackSword ***** válasza:

Hát ez nem volt valami meggyőző... Írod Te és olvasom én... De akkor Te is hidd el, amit én írok... Mert ez a beszélgetéses példa csak azt bizonyítja, hogy az ember elfelejt valamit, és egy látványtól, szótól függetlenül is eszébe juthatott, hogy elfelejtett valamit venni... A mai világban ez könnyen megesik... De ha nem feletette volna el, akkor Te be is sz@rhattál volna az erőlködéstől, akkor sem mondja ki...

És külön örülök, hogy most már nem fáj annyira/egyáltalán a menstuáció alatt a gyomrod/hasad... Persze hogy elhiszed, hogy ettől fáj... De lehet, hogy van azért ennek biokémiai ika is... Csak mugye mivel nem vagy orvos, ezért ezt nem is tudhatod, és így hajlamosabb vagy elhinni ezt...

2011. febr. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%

az a helyzet, hogy a gondolataiddal ragasztod magad az anyagi dolgokhoz(mivel azokat vonzogatod be magadnak), és ezáltal nem kerülsz ki a mókuskerékből(karma), és automatikusan reinkarnációt szenvedsz el...úgy ahogy van ezt is bevonzod...az előre megírást pedig ne úgy képzeld el, hogy minden egyes momentum meg van előre írva...inkább úgy, hogy a jellembeli feladataid vannak, mert tudod az emberi lét itt a fejlődésről szól(jellembeli), ami során belátunk egy univerzális igazságot, és kikerülhetünk a folyamatos leszületésből, elnyerve azt a mennyek országát, amit a Biblia hirdet. S amúgy is...honnan tudod, hogy a vonzás törvényének alkalmazása nem e előre megírt sors, persze a részedről, ahogyan Kisibolya mondja? Sőt szerinted miért működik a vonzás törvénye? Mi ad nemhogy ennek, de minden létezőnek alapot? No ez a dolog pedig Isten.


Igazság szerint ezek dolgok összeférnek egymással, ha megvan a megfelelő nézőpont hozzá. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. febr. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát ha az létezik akkor nem!
2011. febr. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!