Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A nagy bölcsek honnan tudják,...

A nagy bölcsek honnan tudják, hogy létezik reinkarnáció?

Figyelt kérdés
Teljesen úgy beszélnek róla, mintha egyértelmű dolog lenne. De nem csak a nagy bölcsek, olyan emberek is, akik ilyen körökben mozognak. Ez szimplán csak erős hit, vagy ők tényleg "tudják"?
2011. szept. 11. 20:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
49%
Ők már reinkarnálódtak. :D Szerintem csak erős hit. Nagyon akarják a létezését, ezért elhiszik, hogy létezik, és mivel bemesélik maguknak, természetes módon tudnak róla beszélni egy idő után.
2011. szept. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
40%
gondolom emlékeznek teljesen az elözö életükre vagy valami.
2011. szept. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
30%

első válaszoló, te egy barom vagy.

ha kicsit olvasgatnál Hindu témában, rájönnél, hogy ez nem bemesélés, és te is természetes módon beszélnél róla.

2011. szept. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
43%

Nem tudom, hogy aki totál nem ért hozzá, az egyáltalán miért érez rá késztetést, hogy valami totál baromságot benyögjön.

A válasz a megvilágosodásban rejlik. Ha megvilágosodsz, vagy asztrál projekciót viszel végbe, akkor rájössz, hogy a fizikai sík csak egy illúzió. A meditálás során is olyan információkhoz juthatsz hozzá, amiket máshogy nem tapasztalhatnál meg, nem tudhatnál meg, de ez már egy másik téma... olvass utána: buddhizmus, Buddha élete.

Jézus is nagyon sokat beszélt a reinkarnációról, csak szépen elhallgatták. Pedig e nélkül az egész élet hiányos, ez a kocka nélkül nem teljes, nem egységes az egész.

2011. szept. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
16%

Megálmodták.


Ha létezne reinkarnáció, a világ tele lenne különböző szintű emberekkel. Olyanokkal is, akik már szinte nem is a földön élnek: nincsenek meg pl. a gyilkos reflexeik (ahogy a fuldokló lenyomja a víz alá, aki meg akarja menteni őt és hasonlók).

Ilyen emberek viszont nincsenek.

2011. szept. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
52%

82%-os: a világ tele is van különböző szintű emberekkel... hasonlítsd össze a szomáliai AIDSes anyától született nyomorék, éhező és háborúban felnőtt (már ha felnő) gyerek helyzetét, lehetőségeit, képességeit mondjuk a monacoi herceg lányával.

(Tudom h nincs lánya!!! Nem ez a lényeg)

2011. szept. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
24%

Ezt a különbözőséget mindegyikük már az életében szerezte.

Egy 50000 évvel ezelőtt élt ősember gyerekét ha ma nevelnéd fel - pontosan olyan lenne, mint egy mai gyerek (kicsit talán egészségesebb).


Majd ha olyan lesz, amit mondtam (hogy pl. már nincsenek gyilkos reflexei) - akkor beszélj.

2011. szept. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

De a "gyilkos reflex"eknek ehhez mi köze? Belátja, hogy neki ez a sorsa, így pl. ha olyan helyzet adódik hagyja magát meghalni? Ilyen nem nagyon van szerintem.


Amúgy vannak különböző emberek, minden ember különböző. Van aki intelligensebb mint a másik, és nem azért, mert sokat tanult, hanem úgy született.

2011. szept. 12. 16:12
 9/16 A kérdező kommentje:
Persze ez meg lehet egyszerű genetika, nem tudom.
2011. szept. 12. 16:12
 10/16 anonim ***** válasza:
20%

"ha olyan helyzet adódik hagyja magát meghalni?"

Az nem a Karma rendelése talán?

Ha olyan helyzet adódik, akkor inkább meghal, minthogy egy másik embert öljön meg.

Na, ilyen ember nincs, aki ösztönösen ezt cselekedné.

2011. szept. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!