Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Tudok gondolatot olvasni?

Tudok gondolatot olvasni?

Figyelt kérdés
Igazából 1-2 hete vettem észre azt, hogy tudom mire gondolnak azok az emberek akiket már valamilyen szinten ismerek. Bármiről van szó, hirtelen témaváltásnál is. Igazából nem is olvasok, egyszerűen mintha megérezném, mintha üzenetet kapna az agyam. A közérzetem is furcsa nem tudnám szóba leírni. Pusztán véletlen hogy 10ből 8szor eltalálom, vagy ez lehetséges?
2011. jún. 11. 22:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha ismered már őket, akkor nem sok természetfeletti van benne szerintem. Én is sokszor kitalálom, hogy mire gondolnak a barátaim, vagy ismerőseim, ez csak azért van, mert már nagyjából ismered a gondolatvilágukat. Vagy, mert sokkal jobb emberismerő vagy másoknál.
2011. jún. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Szerintem ez természetes a közeli ismerősöknél... Legalábbis nálam a barátság itt kezdődik! :D De tényleg, az a minimum, hogy egymás gondolatait kitaláljuk :D
2011. jún. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nem nem erről van szó. Például a szomszéd kilépett az ajtón és az ugrott be a fejembe hogy "de jó lesz horvát ország". És hát megkérdeztem és másnap utaztak horvát országba.
2011. jún. 11. 22:30
 4/19 anonim ***** válasza:
82%

Akkor feledékeny vagy. A szomszéd tegnap mondta anyudnak hogy etesse meg a kutyát holnaptól egy hétig, mert elutaznak. Te meg hallottad a számítógép elől.

Üdv, egy igazi gondolatolvasó

2011. jún. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Ludens ***** válasza:
94%

Implicit memoria. Nem minden tudatosul az emberben amit feldolgoz a környezetéből,vannak infók amik csak ott lebegnek a tudatosulás küszöbén és mikor szükség van rájuk akkor beugranak. Valahol halhatad, hogy szomszéd utazni fog csak nem tulajdonítottál neki különösebb figyelmet és még csak arra sem emlékszel hogy lehetett egyáltalán ilyen alkalom, de mikor megjelent a szomszéd beugrott a dolog.


Ez olyan mint mikor kimész a kertbe gyümölcsért és mikor bejössz a párod megkérdezi holvan a kalapács mert úgy rámjött a kalapálhatnék, neked meg hirtelen beugrik hogy kint van a garázsban. Mikor voltál kint almáért akkor láthatad csak nem érdekelt és ezért nem is foglakoztál vele, de a tudás ott volt a fejedben csak kellett neki a hívó inger.

A szomszéddal is hasonló lehet a helyzet csak egyel komplikáltab. Akár külön álló helyekről érkező információt is képes így kombinálni az agy . Valahonnan jött az infó hogy utazik valahonnan hogy hova utazhat mindenféle tudatosulás nélkül ezt a két dolgot képes összepaszintani az elme így mikot megjeelnik a tudatban tényleg gőzöd nincs róla honnan a csudából ugorhatott be ez a dolog így a fejedbe.

Az ilyen jelenségek vizsgálatáról egyébként egy szakajtónyi szakirodalom és esetvizsgálat létezik, ha utánna nézel biztos sokat találsz.


Jó olvasgatást hozzá!

2011. jún. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
76%
az előző válaszoló kimerítő is racionális választ adott, ezen túlmenően kár bármit belemagyarázni, nem vagy gondolatolvasó, senki sem az.
2011. jún. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
53%

Lehet hozzá szólni:

[link]


Rendes tudományos kísérletek is voltak telepátiával kapcsolatban, amiben érdekes kimenetel is volt. (Ha jól értem volt 20% helyett 32,2% találat a linkelt kísérletben.)


Ettől függetlenül az előttem hozzászólók nézetét osztom.

2011. jún. 12. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Ludens ***** válasza:

A "tudomány" szó mostanában valamiféle varázsszó ként működik . Mintha egyenlőként kezelnénk az "egyetlen és megkérdőjelezhetetlen igazság" kifejezéssel. Ez azonban nincs így, a tudományos hozzá állás csupán a józan paraszti ész egyik magas szinten űzött formája, ami nem csak a kísérletes és számokkal alátámasztott metodikát, jelenti. Nem elég bizonyítani egy jelenség létezését azt magyarázni is kellneki. Ha ez utóbbi lépés nem következik be akkor feltételezhető hogy a jelenség egy műtermék egy illuzió amit emberi mivoltunkból észlelünk.

Miröl is van szó? Arról, hogy ha vizsgálok egy jelenséget amivel kapcsolatban rossz a kérdés feltevésem akkor a kérdésre kapott választ is félre érthetem... . a válasz "42" No de mit jelent ez a "42" ?

Presze megpróbálhatom ráerőszakolni a szignifikáns és biztos válaszra a magyarázatomat, de akkor már nem tudosként hanem hívőként gondolkozom.

A tudós megpróbál tovább lépni vizsgálódni értelemt és alapot keresni, meglátni a dinamikát az összefüggéseket. Hogy iközelebb kerüljön a valósághoz új kérdéseket tesz fel. Felfedezi, hogy rossz volt a kísérleti metodika a pontosabb kérdés megalkotásához és a tisztább válaszhoz át kell alakítani a kísérletet vagy új változókat fedez fel amiket külön vizsgálni kell esetleg olyan új szemszögből közelít amin keresztűl más kép látja a világot (lásd Einstein).


Ezek a kutatások nagy érdeklődésnek örvendtek a hideg háború idelyén, és azóta is ugyan ott tartanak max ismételgetik egymást semmi előre lépés semmi új gondolat, mintha délibábot üldöznének... .

Ezzel szemben más kutatók akik máshogy álltak ehez a kérdéshez, sokmindent megtudtak válaszolni az ilyen jelenségekkel kapcsolatban és már messze "túlhaladták " ezt a kísérleti feltételezést. megalkották az implicit tanulás fogalmát, felfigyeltek az okos Hans effektusra, kutatták a szociális interakciók élettanát, a pigmalion effektust amikkel ezernyi más dolgot is sikerült azóta megváraszolni nem csak azt amivel kapcsolatban a kérdésüket feltették.


Egyik iskola példája az ilyen álldilemmáknak okos Hans esete :

[link]

2011. jún. 12. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Ludens-nek teljesen igaza van (köszi, hogy megspóroltad, hogy ne nekem kelljen leírni :))

A Ganzfeld-kísérletet meg egyébként darabokra szedték. Ha bebizonyították volna, akkor még több ilyen munkát inspirált volna. A probléma, hogy 100 év alatt semmit olyat sem tudott csinálni a parapszichológia, amit nem lehet darabokra szedni

2011. jún. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Lehetsz gondolat olvasó , de tényleg!!!


De ha az vagy akkor te vagy a világ legveszélyesebb fegyvere :D

2011. jún. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!