Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Van olyan meditáció, amivel...

Van olyan meditáció, amivel megtölthetném magam szeretettel?

Figyelt kérdés

Tudom ,hogy a szeretetet egyedüli forrása csak én lehetek, és felesleges kívül keresni, mert a kívül keresett szeretetet magában hordozza a félelmet is...de lehetőségem sincs arra ,hogy kívülről megkapjam. A szüleim és a testvéreim sosem szerettek, párkapcsolatom sincs , de tudom ,hogy ezek nem is feltétlenül kellenek , csak rá kellene kapcsolódnom a forrásra , de hogyan?


Előre is hálásan köszönöm.


2011. jún. 16. 20:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
10%

cigi -> emeli a dopamin szintet, de nem ajánlom mert rászoksz.

inkább igyál egy jóféle sört vagy nézzél egy nagyon fasza filmet.


Tudom hogy magad alatt vagy, de ilyenkor nem az a megoldás, hogy kimenekülünk a valóságból és elkezdünk hinni mindenféle pénzlehúzó módszerben.

Bár lehet placebo hatása az ilyen középkori gondolkodásmódra épülő áltudományoknak és tudatlanságodnak köszönheted hogy boldog leszel.

2011. jún. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%
A meditáció már eleve megnyugtat, feltölt. Meditálj és kérd az égiektől szeretetett, Ők biztos adnak. Én nagyon szeretem őket, mindig tudnak segíteni.
2011. jún. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Keríts magad köré barátokat, kezdeményezz egy párkapcsolatot, és máris megtöltheted magad szeretettel. :)

Ha nagyon akarod, akkor nekem is küldhetsz egy privátot.


20/F

LACi

2011. jún. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindig azt kapjuk az élettől (másoktól) amit mi adunk!


Ha szeretetre vágysz, adj belőle másnak!

Segíts fel a csomagját egy idős embernek a villamoson, add át az ülőhelyedet, akármilyen kis apróságot megteszel másnak "csupán" szeretetből, meglátod, rögtön érezni fogod a szíved mélyén, másrészt nagyon gyorsan "visszakapod" a szeretetet abban a formában, ahogyan arra neked az adott pillanatban szükséged lesz.

2011. jún. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
15%
Maszturbálj!
2011. jún. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Magadat szereted-e eléggé? Tudsz-e örülni csak úgy bármitől?Látsz egy szép fiatal lányt, megnézed, nem akarsz tőle semmit, csak örülsz annak, hogy szép és te láthattad.Vannak-e olyan kivételes pillanataid, hogy úgy érzed tied az egész világ? Mert a szeretet nem érzelem, hanem állapot, amibe belenövünk, vagy beleérünk...mégse olyan gazdag a magyar nyelv, ahogy eddig gondoltam.
2011. jún. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Első! A meditáció mióta pénzlehúzás?:) Ezt akárki full ingyen megtanulhatja, ráadásul rengeteg pozitív hatása bizonyított.
2011. jún. 17. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Van egy olyan meditációs gyakorlat, ami a "szeretetfa" nevet kapta. Ezzel behívsz mindenkit a szeretet fád alá. Nagyon hatásos. Utána úgy érzed, hogy tele a szíved végtelen szeretettel, nagyon békés leszel utána.
2011. jún. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
47%
Az egész csak önmagadon múlik. Hogy hogy kezdd el? Egész egyszerű módokon. Például mosolyogj, élvezz ki minden egyes apró kis pillanatot, mintha már nem lenne több. Tegyél apró kis "jócselekedeteket" , barátkozz, ismerj meg embereket. Egymagadban nem találod meg a szeretetet, csak ha folyamatosan adsz belőle másoknak, hisz úgysem fogy el, sőt! Egyre többet kapsz :)
2011. jún. 19. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, elég hosszú lesz, és nem is elég ha elolvasod, meg is kell cselekedni, mégpedig többször is, és türelmesen.


A nap is azért ad fényt, meg meleget, mert benne van a fény, meg a hő. Tehát neked először is magadat kell szeretni, hogy szeretve legyél. Ha nem vagy szeretve, akkor nem tudsz küldeni. Szeresd magadat, ez az első lecke. Képzeld el, hogy egy kisbaba van benned. A szívedben van, nem a hasadban, és ez a kisbaba te vagy. Mindenkiben van egy ilyen belső gyermek. Ez mindenkinek a saját maga isteni ÉN -je. Keresd meg ott bent, és godnolj rá szeretettel, dédelgesd, cirógasd szavakkal, mosollyal. Fedezd fel, kotord elő a rárakott szidalmak, korholások, fájdalmak és lenyelt békák alól. Ő az akit szeretned kell először is. Egy kis irodalom itt erről. Van egy párbeszéd, és egy dalszöveg, mindkettőt javaslom: [link]


A második lépés, hogy a magad iránti szeretetet kifelé sugárzod. Képzeld el, hogy a másik emberben is van egy belső gyermek. Őt is szeretni kellene. Nézz az emberekre szeretettel. Ha rosszak, akkor is. Nem tehetnek róla. Ezt tanulták a szüleiktől, vagy bárkitől. Nézz rájuk részvéttel. Gondold azt, hogy mennyire rossz nekik, hiszen rossznak lenni rossz érzés.

És meg kell tanulni még egy igen döntő tudást: Mind Egyek Vagyunk. OLyan mintha a Föld egy ember lenne, és mi lennénk annak az embernek a részei, a kislábújja, vagy a nagylábújja. Képzeld el, hogy a kislábújj nem szereti a nagylábújjat. Ez nem lehet, mert egyik lábújj ugyanaz, mint a másik. Ezt tanítja a szufi irodalom, (Müller Péter: Benső Mosoly könyvéből tudom) A mester egy kődarabot mutat, és azt mondja: "Tat van asi" Ez te vagy. Vagy még inkább "ez is te vagy". Még a kővel is egyek vagyunk, nemhogy az emberek egymással. [link]


Szepes Mária is ezt mondja. Valamilyen ügyben még járt volna neki valamennyi pénz, de ő nem kérte az adóst, hogy adja meg. A barátai bíztatták: követeld tőle, hioszen az jár neked. "Jár, persze, de ... tudod... ő is én vagyok" - felelte SzepesMária.(Az Élet Örök c. könyvből)

Ha el tudod fogadni, hogy mind egyek vagyunk, akkor ott van a szeretet.


Az emberek különféle érzelmeket hívnak szeretetnek. Mert úgy-e a szerelemben is azt mondjuk: "szeretlek", a gyerekünknek is, a krumplilevest is szeretjük, de ha nagyon figyelsz, meg tudod érezni, hogy a szeretet érzés a tested melyik része felöl jön. A szívcsakra az anatómiai szív tájélkán van, de nem baloldalon, hanem középen. Mikor úgy érezzük, hogy az egész világot szeretjük, akkor ez innen a szívcsakrából jön. Innen jön még a részvét, a hála, és az a "megölelés vágy" is, ami olyan boldoggá teszi az embert. Ha ilyesmit érzel, fedezd fel, és ápold magadban. Úgy értem, figyelj rá, vedd észre, milyen jó, és törekedj máskor is megérezni.


Olvass könyveket Szepes Máriától, Müller Pétertől,Weöress Sándor verseiből is sok szeretet árad, Hamvas Béla, stb. Még küldök kódokat a netről is:

[link]

[link]

[link]


Fizikailag is képzeld el, hogy kinyitod a szived (a szívcsakrát) Képzeld el, hogy van ott egy ablak, kinyitod, és árad a szeretet ki és be, mint a napfény a nyitott ablakon.

2011. jún. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!