Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogyan kell gondolkodni?...

Hogyan kell gondolkodni? :﴿

Figyelt kérdés

Természetesen nem arról van szó, hogy képtelen lennék a gondolkodásra.

Arra lennék kíváncsi, hogy hogyan célszerű gondolkodni.

Amikor gondolkodom, a gondolataimat magamban kimondom, magyar nyelven, nagyjából olyan tempóban, mint amikor magamban olvasok.

Nem nevezhető ez lassúnak? Ugyanis az olvasásnál a szavak, betűk értelmezése is eltart pár tizedmásodpercig, a gondolkodásnál elvileg ez az tényező nincs jelen, azaz lehetne jóval gyorsabb is.

Illetve ezen kívül, mintha lenne még két réteg.

A legalsó réteget nem tudom irányítani, nagyon gyorsan váltakozik a benne található gondolatok tartalma.

A középső réteg, ami a könyv-olvasás-sebességű réteg alatt helyezkedik el, az alatta lévő réteg befolyásolja.

A legalsó rétegről kerülnek ide a hasznosnak vélt gondolatok, nem teljesen befolyásolhatóan. Ennek a rétegnek a működése is elég gyors.

Erről a középső rétegről kerülnek végül a gondolatok a legfelső rétegre, ami a már említett "írott szöveg nem hangos olvasása" sebességű.

Az adatok a legfelső rétegre jutásuk előtt kerülnek igazából alaposabb átgondolásra. Erről a rétegről természetesen visszakerülhetnek adatok, gondolatok a középső rétegre, ami visszafelé befolyásolhatja a legalsó réteget, és így alakulhatnak ki újabb gondolatok az előző gondolatok alapján.

Gondolom ezek a rétegek nem léteznek, csak az agy, a nem tudatos gondolkodásért felelős része "hiteti el" a gondolkodásért felelős résszel a létezésüket, hogy "segítse" a tudatos gondolkodást.


Lehetséges lenne gyorsítani a gondolatszűrési feltételt, vagy esetleg egy teljes réteget "kiküszöbölni"?


Hogyan kellene ennek működnie? Mások is gondolkodnak ilyen "sebességgel"?


(18F)


2011. jún. 19. 23:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Lol, ki gondolta, volna, hogy vannak ebben a témában is hozzám hasonló gondolkodású emberek. Én valahogy így képzelem:

Legbelső réteg, itt fogalmazódnak meg a gondolatok érzelmileg, középső réteg; itt a nagy sebességű gondolkodás; felső réteg; ahogy írtad az olvasási sebességű gondolkodás( valójában, inkább beszéd sebesség az, esetleg néha írási).

Én szoktam próbálgatnia középső rétegben gondolkodni, mert mindig eszembe jut, hogy felesleges magamban kimondani a szavakat, úgyis tudom mit akarok, csak aztán kicsit belegabalyodok :/

2011. jún. 20. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 hejj ***** válasza:
ha tisztán szeretnél látni, gondolkodni, zárj ki minden külső zavaró tényezőt, és próbáld ki a meditálást. én még nem próbáltam, vannak technikák, egyik ismerősöm szokott...nála kiegyensúlyozottabb embert nem nagyon láttam még, kíváncsi lennék van e kapcsolat a kettő közt
2011. jún. 20. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem csak szavakban lehet gondolkodni, hanem képekben, szimbólumokban, összefüggésekben, stb. is. Gyanítom nem szereted a reál tárgyakat, de ez most nem számít. A gondolkodásról sok jó könyv van, inkább könyvtárakat ajánlanám, vagy google books pl.: [link]
2011. jún. 20. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%

HE? :D

Most hallok ilyenről elsőnek. Én csak egy rétegben tudok gondolkodni, gyorsan és csakis összefüggésekben és számokban. Ezért van olyan nálam, hogy értelmetlen amit mondok mert közbe, már másra gondolok miközben beszélek.

2011. jún. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Érdekes :) Az am soha nem baj ha magaddal megbeszélsz mindent...kitudja talán vmi olyan jut eszedbe amire nem gondoltál eddig.

Én következtetéssel és realitással gondolkodok h mi lehetséges és mi nem de azaz érdekes h eggyiket se vetem el mert születhetnek belőle jó dolgok:)

2011. jún. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Érdekes... Én nagyon gyorsan gondolkodok.. de az a problémám hogy túl sokat... rengeteget.. nembírom megállni.. nem tudok nyugodt lenni.. mindig valami jár az eszembbe... nem is egy valami.. sok valami egyszerre..
2011. jún. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Vree ***** válasza:

Ha tippelni akarnék azt mondanám hogy ezek nem rétegek, hanem a tudatos gondolkodásodat tudatosan osztod fel és használsz más módszert más feladatokra. Ha nem akarsz szűrést szerintem csak nem kell szándékosan előemésztened az elképzeéseidet. Persze nem tudhatom hogy te hogy éled meg az agytevékenységet, ez csak tipp.


Én hacsak nem akarok valamit konkrétan kimondani, leírni vagy magamnak megfogalmazni, soha nem gondolkozom szavakban. (Érdekes, mert amúgy van tehetségem a nyelvhez.)


Egyébként a gondolkodásban arra törekszem hogy minden automatikusan, mondhatni ösztönösen menjen. Érdekes hogy mondod, lehet hogy van más módszer is.

2011. jún. 23. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

egyébként, mivel éppen hogy a humán tárgyak nem mennek annyira, lehet, hogy csak akkor gondolkodom így, amikor megpróbálom megfigyelni, hogy hogyan gondolkodom.

például egy matek feladat megoldása közben valószínűleg "összefüggésekben és számokban" gondolkodom

érdekes egyébként olvasni, hogy mások is gondolkodnak így, ehhez hasonlóan, illetve, hogy többféle módon vagyunk képesek gondolkodnak:D

2011. jún. 23. 04:36
 9/11 anonim ***** válasza:
Első vok, és én is matekból vagyok jobb^^, ugyan a jegyeimen nem látszik, de én tudom magamról, hogy a matekot jobban átlátom, számomra logikus az egész
2011. jún. 24. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 hejj ***** válasza:
meg lehet tanulni máshogy gondolkodni?
2011. jún. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!