Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Sok oldalon látni azt a...

Sok oldalon látni azt a "merre forog a balerina"-s bannert. Ha balra látod forogni, akkor a bal agyféltekéd a domináns, ha jobbra, akkor meg a jobb, vagy fordítva? Vagy csak humbug az egész, mint a többi?

Figyelt kérdés

És egyébként van jelentősége, hogy melyik domináns?

Értelmes válaszokat!


2011. júl. 11. 20:36
1 2
 11/20 anonim válasza:
Állítólag tényleg igaz, viszont nekem mindkét irányba forog...akkor mi van?
2011. júl. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Ismét írok...nem humbug, 3-man álltunk a képernyő előtt és mindenkinek más irányba forgott.
2011. júl. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
amikor rákattintottam és csak a képet néztem jobbra forgott de amikor elkezdtem olvasni alatta a kommenteket átfordult
2011. júl. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
nekem erre is arra is :D De az is sokat számít, hogy milyen kezes vagyok nem? Mert én balkezes és ez alapján a jobb dominál elvileg.
2011. júl. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

"Ismét írok...nem humbug, 3-man álltunk a képernyő előtt és mindenkinek más irányba forgott."


1. jobbra

2. balra

3. ????

2011. aug. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
nekem eredetileg balra fordult - és tényleg inkább a kreatív agyféltekét használom - aztán rájöttem, hogy meg tudom fordítani. Egy ismerősömnek például csak jobbra forgott, és képtelen volt megfordítani az irányt.
2011. aug. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
100%
3 sör után nekem vetkőzött is! :D
2011. aug. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Aang:

úgy értem, hogy kettőnknek jobbra 1nek balra, de én miután rájöttem a teknikára forgatni is tudtam.

2011. aug. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

istenem már az első hozzászólás is egy hülyeség..-.-

tisztázzuk:



Ha jobbra, vagyis az óramutató járásával megegyezően, akkor most éppen a jobb agyféltekéd a domináns. Ha balra, akkor pedig a bal.

Legtöbben, jobbra látjuk forogni a táncost, mindazonáltal meg tudod fordítani a forgást, ha koncentrálsz rá egy kics



úgy tudsz változtatni rajta hogy nem a lányra koncentrálsz hanem maga a képre nézd a képet egészébe ne részletbe...

ha nem sikerül akkor közben fordítsd el a fejed balra...


egyéb infó:

[link]

2011. szept. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Először is tisztázzuk, hogy a balerina valójában nem forog semerre. Csak pixeleket látunk a képernyőn, amikből az agyunk asszociál valamire. Ugyanolyan optikai csalódás, mint amikor mikiegér rohangál a mozivásznon. A különbség az, hogy itt teljesen szimmetrikus és kellőképpen "pontatlan" ahhoz a balerina sziluettje, hogy valaki jobbra képzeli a forgást, valaki meg balra.

A balerina mozgása teljesen szimmetrikus és hiányoznak azok a vonalak, amik pontosan meghatároznák, hogy melyik irányba forog.


Akkor miért látjuk különbözőképp a forgás irányát és mitől függ az irány?

A forgás iránya az agyunk előítéletétől függ, hogy merre képzeljük azt. Semmi köze a jobb és bal agyféltekéhez


A forgásirány megváltoztatható, ha becsukjuk a szemünket és elképzeljük a másik irányba forogni, majd kinyitjuk. Ugyanez működhet, ha közbe nézzük a lábát és koncentrálunk rá, hogy a másik irányba lendül. De a legegyszerűbb módszer, ha össze-vissza tempóban pislogunk miközben nézzük.

Aki elég sokat nézi az animációt, az azt látja, hogy a balerina jobbra-balra lengeti a lábát.


Aki nem hiszi, vagy többet szeretne tudni, az keressen rá a "spinning dancer"-re wikipedián. Sajnos magyar szócikk nincs róla.

2014. júl. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!