Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Miért van az hogy ha erősen...

Miért van az hogy ha erősen koncentrálok valamire, akkor kiráz a hideg? (Legalábbis olyan érzésem lesz)

Figyelt kérdés
Több esetben is megtörtént már, hogy erősen koncentráltam. Kirázott a hideg. Nem ventilátor, nem fáztam, de amikor erősen elkezdtem koncentrálni becsukott szemmel, akkor kirázott a hideg.
2011. aug. 16. 18:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Testi reakció, szimpla biológia, semmi más.

Ha valamire gondolsz amitől félsz, adrenalin képződik, a pupilláid kitágulnak, jobban fogsz látni, az érzékelésed megváltozik, a szíved gyorsabban fog verni és a hideg is kiráz, sőt ha sokáig csinálod remegés is elfoghat, ez egyfajta pánik. Az élőlények félélemre adott reakciója.


Ugyanez történik, amikor megtámad téged egy vaddisznó az erdőben. És arra jó hogy ilyenkor megemelkedik az adrenalinod, hogy ez futásra késztet, ettől tuti, hogy gyorsabban tudsz majd futni :)

2011. aug. 17. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gondolj erősen bármilyen természetfeletti dologra ami számodra megmagyarázhatatlan, és esetlegesen félelmet keltő. Vagy olvass egy nagyon jó horror könyvet. Ugyan ezt a hatást fogja kiváltani. Ez biológia, és minden állatnál működik. Mint ahogy az előző válaszadó is írta, pupilláid kitágulnak, szívverésed felgyorsul, testszőröd felborzolódik (így érzékenyebb lesz az érzékelésed), esetlegesen libabőrös leszel.. Félelemre adott természetes testi reakció. A félelmed ebben az esetben nem tudatos, hanem tudatalatti. Egy olyan dologban hiszel amit természetfelettinek tulajdonítasz, és számodra megmagyarázhatatlan, ezért egy ilyen inger tudat alatt előhozza belőled ezeket a régi, és normális esetben hasznos biológiai funkciókat.
2011. aug. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De nekem ez csak egyszerű dolgoknál jön elő, most példának felhoznám: Koncentrálok arra erősen, hogy egy lány visszaír MSN-en (kb 20 percenként szokott visszaírni/vagy nem is ír vissza) és visszaírt, de amikor rákoncentráltam, akkor rázott ki a hideg.
2011. aug. 17. 11:52
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor izgultál, hogy visszaír-e.
2011. aug. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!