Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lehetséges-e, hogy a legutolsó...

Lehetséges-e, hogy a legutolsó, legstabilabb "minőség" az ŰR minősége? (mely valójában maga a hideg és stabil minőségtelenség)

Figyelt kérdés

Lehetséges-e, hogy minden (kivétel nélkül) a SEMMIbe tart?


Megjelenik az összetett forma, majd egyre bonyolultabbá válván végül széthullik a semmibe.


A társadalmakat, civilizációkat is ilyeneknek látom.


2011. szept. 28. 23:27
 1/5 anonim ***** válasza:
14%

> A társadalmakat, civilizációkat is ilyeneknek látom.

Az agyad is ilyen.

2011. szept. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

szerintem lehetséges

ha megnézed a fizikát, egyre kissebb és egyre nagyobb tartományok is vannak, ami mehet a végtelenségig, vagy tarthat a semmibe (vagy bármi másba is) de nekem a semmi tűnik a legvalószínűbbnek.

2011. szept. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A Tejútrendszer közepén feltételezett fekete lyuk magyarázná az elméletedet, viszont kifelé mozgunk a pályán, nem a fekete lyuk felé. Ezért gyorsul az idő és vele együtt az élet is.


Érdekes viszont a felvetés, a társadalmak és a civilizációk is széthullanak talán, de szerintem ez inkább emberi tényezőből fakad. Ha egymásért élnénk (mindenki), lehetséges, hogy nem esne szét.

2011. szept. 29. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem lehetséges, hanem szükségszerű. Termodinamika, második főtétel.
2011. szept. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az a durva, hogy a létezés megjelenik a semmiből (pl. ősrobbanás), majd egyre bonyolultabb formákat ölt és ezek az egyre bonyolultabb struktúrák fogják szétzilálni.

Nekem úgy tűnik, hogy ez a jelenség az általunk tapasztalható univerzumban mindenre vonatkozik.

((Lehet, hogy csak használ bennünket ez az "űrminőségű isten", ahogyan pl. mi használjuk a gombelemeket stb.)

(Lehetséges, hogy az univerzum egy gép, amit valaki (valakik) saját használatra hozott létre?

Lehetséges, hogy az univerzum "termelési céllal" jött létre (lett létrehozva)?

2011. okt. 6. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!