Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Miért Hiszik a Titokról hogy...

Miért Hiszik a Titokról hogy az valamilyen mágikus valami?

Figyelt kérdés
Egyre több ismerősöm mesél úgy a titok c. könyvről, illetve filmről, mintha az mágia lenne, vagy valami hasonló. A Titok szerzői valóban ilyesmire akarnak utalni, de ha van egy csepp eszünk, akkor tudhatjuk hogy a titok igazából csak hit önmagunkban. Nincs semmiféle univerzum törvénye, meg hasonló baromságok, egyszerűen annyiról szól az egész, h hogy ha hiszel abban amit el szeretnél érni, akkor több esélyed van, mintha meg se próbálnád a kudarctól való félelem miatt....
2011. szept. 21. 04:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezzel akkor azok az ezoterikus dolgok is baromságok amiben te hiszel.

A Titok a pozitív gondolkozásról szól végül is. Akik meg ebben hisznek azok boldogabbak, pozitívabb életszemléletűek lesznek. És ez szerintem jó. Nem kell másokat megszólni, pláne ha valami olyasmiben hisznek, ami nem ártó szándékú.

Ennyi.

2011. szept. 21. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Öröm, hogy van egy könyv (film), ami pozitív életérzést ad az embereknek. Személy szerint én jobban szeretem a Mi a csudát tudunk a világról címűt, de valójában ez is ugyanarról szól.


Olyan világban nőttünk fel, ahol félelemre tanítottak minket (félelem a munkánk / otthonunk elvesztésétől stb.), ilyen körülmények között nehéz kibontakoztatni spirituális képességeinket (pl. telepátia).


Nincs mitől félnünk valójában, de ezt nagyon sokan nem látják. Tudom, persze, nem egyszerű mélyszegénységben (esetleg hajléktalanként) tengődni, de minden élethelyzetre található olyan megoldás, amitől boldogabbak lehetünk. Csak akarni kell, tenni érte, nem panaszkodni (bár ez utóbbiban sajnos igen jók vagyunk).

2011. szept. 21. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az elozo nagyon jol megfogalmazta ezt, mivel ezen mar enis elgondolkoztam, de valoban rakellett jonnom arra, hogy bizony nagyon sok ffiatal nem olyan kornyezetben no fel, ahol megtanulhatna azt, hogyan kell pozitivan gondolkozni, tehat egy ilyen konyv nagyon sok embernek segit, akik tevelyegnek a vilagban tudatlanul.
2011. szept. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A pozitív gondolkodás nem mágia, hanem egy teljesen normális gondolkodásmód, ami előrébb viszi az embert. Az univerzum törvényei sem boszorkányság, mindenben megtalálható a rendszeresség, a kozmosz, minden mindenre hatással van. Én csak azt nem értem,hogy miért "titok".
2011. szept. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
"Titok"! Lelemenyes volt, aki ezt a cimet adta a konyvnek, hiszen mar maga a cim is felkelti az emberek erdeklodeset.
2011. szept. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: tegnap 06:36


Első válaszoló, honnan vetted h én bármilyen ezoterikus baromságot elhiszek? Egyáltalán nem hiszek ilyenekben.

2011. szept. 22. 03:34
 7/8 A kérdező kommentje:
Én csak azt nem értem h a pozitív gondolkodást miért kell ilyen áltudományos maszlagba öltöztetni.
2011. szept. 22. 03:44
 8/8 anonim válasza:
Azért mert úgy az egész sztori jobban eladható! Szerinted ők miből élnek???
2013. jan. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!