Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Mivel tudnátok bizonyítani,...

Mivel tudnátok bizonyítani, hogy az agykontroll működik?

Figyelt kérdés

Sikerült már valakinek a babáztatás? Betudható az elme erejének a placebo hatás? A saját testünkön kívül van ,,erőnk'' más dolgokra is hatni?

Tudományos megközelítés is érdekel, és tapasztalat is.

Bunkók írjanak máshová.


2012. jan. 13. 15:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem akarok bizonyítani semmit. Menj el a tanfolyamra, és abban a 4 napban (a gyakorlatokkal) győződj meg róla, hogy működik-e.


Én nem hittem benne, hülyeségnek tartottam, és csak a barátnőm több heti nyaggatása miatt mentem el (akkor még a diákjegy olcsó volt) rá. Aztán dobtam egy hátast, mikor vadidegen ember ismerőseiről megmondtam, mi bajuk van. (Nem a barátnőméről, hanem olyanokéról, akiket ott láttam először és utoljára, csak a gyakorlat kedvéért álltunk össze.)


De szerintem semmi értelme bizonygatni, mert aki nem hisz benne, azt úgysem lehet meggyőzni (engem sem lehetett volna). Meg felesleges is, mert létezik szabad akarat. Ha nem hisz benne, nem hisz. Ettől nekem nem lesz se jobb, se rosszabb, az ő dolga.

2012. jan. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%
Elég csak a placebo gyógyszerekre gondolnod.Vagy nézd meg a The Secret filmet.Vagy biztos hallottál már "csodákról".
2012. jan. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%
Nem, nem működik. Neked nem. Túl okos vagy hozzá. Komolyan mondom, lehet valaki túl okos, és az egyszerű hit helyett túldimenzionálnak, telis-tele kétségekkel, és persze, hogy nem működik náluk. Itt a dologra való koncentráció, és a tudat, hogy sikerül a lényeg, de ha mindig agyal sose jön össze. Szerény véleményem szerint.
2012. jan. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Agykontrollal növeled a tudatos agyterületedet. Ennek a legszembetűnőbb megnyilvánulása a könnyebb tanulás, jobb memória, stb.

Ahhoz hogy a gondolataiddal alkoss, na ahhoz nagyon nagy tudatos agyterület kellene és az agykontroll módszerével ez nem megvalósítható.

Nem leszel tőle jedi, se sith lovag. Azt csak azért mondják, hogy a 80as IQ alattiak is csatlakozzanak és hogy 'bevonzzák' a pénzedet.


A torrentes önképző videó és könyv ugyanolyan jó, mint a 10 Mátyásos haverja.

2012. jan. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A szuggesztió hatalma a bizonyíték rá, sok olyan esettanulmányt olvastam, hogy valakit hipnózissal gyógyítottak ki komoly betegségből. S amit hipnózissal el lehet érni, azt agykontrollal is, csak az utóbbihoz szükséges a kellő nyitottság, hit és akarat erő, mert a hipnózissal ellentétben itt nem rögtön esel abba az állapotba ami lehetővé teszi a gyakorlati alkalmazását, hanem rendszeres gyakorlást igényel, és a kezdeti sikertelenség miatt meginoghat az ember hite, és hogy az elme erejét ki tudd használni, baromi erős hit kell.

A placebó-hatás, igen betudható az elme erejének. Ezzel kapcsolatban a mai napig folynak kisérletek, és nem csak placebó gyógyszerek vannak hanem műtétek is ami igazán elgondolkodtató, főleg hogy sok esetben pusztán a hit segítségével az elme képes fiziológia változásokat előidézni a testben, mindössze pár perc alatt amíg tart a műtét. Tehát az elme nem arra reagál ilyenkor ami valójában történt, hanem arra amiben hitt, ez készteti a testet gyógyulásra.

Más dolgokra tudunk-e hatni? véleményem szerint igen. Létezik egy parapszichológiában kedvelt kísérlet - de máshol is előszeretettel kisérleteznek vele, pl Princentoni és más egyetemeken - ami lényegében annyit tesz, hogy van két ember akiket két külön szobában elzárnak egymástól, mind két egyén fejére rá tesznek egy-egy EEG mérőt és "fejpántot" amik azonos hullámhosszú mágneses mezőt generálnak. Ezután megkérik őket, hogy egymásra koncentráljanak, majd magukra hagyják őket a két külön elzárt, elsötétített szobában. Pár perc elteltével, időközönkét az egyik alany szobájában egy led lámpa villan fel, ezáltal növekszik az agyi aktivitás. Ebben még semmi érdekes nincs, azonban a másik szobában lévő egyén agyi aktivitása is megnövekszik, habér valamivel gyengébben mint a másiknak. Ezután a megkérdezettek többsége, arról számolt hogy ők is látták a villanások, holott az ő szobájukban nem volt ott a led.

Ebből kiindúlva elméletileg hathatsz másra is, csak az a kérdéses, hogy ezt mennyire lehet ezt kihasználni.

2012. jan. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsónak is, elgondolkodtató volt, amiket írtatok. Várom még, felpontoztam mindenkit:)
2012. jan. 13. 17:27
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem a sajat eletem a pelda ra, csak amit eddig elertem ezzel, nekem elegendö bizonyitek. :)



"A saját testünkön kívül van ,,erőnk'' más dolgokra is hatni?"

Igen, de masokra csak a beleegyezesükkel. Ha ök mashogy döntenek, amihez joguk van, akkor nem hatunk az akaratuk ellenere. Akik pl. a gyogyitas sikeret megkerdöjelezik, azoknak erdemes elgondolkodni: vajon meg akar-e gyogyulni az a beteg, aki dohanyzassal, alkohollal...stb öli a testet? Tehat az agykontrollos gyogyitassal energiat adunk a gyogyulashoz, kerdes, ez mikor mennyire elegendö.

2012. jan. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Minek bizonyítani?


Drágám, az okkultizmusban és annak határtudományaiban nem arról szól a világ, hogy valamit görcsösen bizonyítsunk. Itt a tudás számít.

Nálunk a mesternek nem kell győzködnie a tanítványt, az keresi fel őt, ha adni tud a tudásához.

2012. jan. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nálam is sok bizonyíték született, de egy kis kételkedés maradt bennem.


Szerencsétlen rokonaim tartoznak nekem, ezért mindegyiknek egyenként programoztam munkát. Nővérem külön megkért, hogy programozzak neki, mert ő ebben is béna, pedig elvégezte a tanfolyamot.

Programozást követő nap hívott, hogy programoztam-e neki. Én mondtam, hogy persze, bár eléggé félálomban voltam. Erre örömtelien mondta, hogy bevállt, mert egy ismerőse pont toboroz munkára. A rokonok szépen mind mehettek dolgozni.


Sajnos nem fizették ki őket rendesen, de akkor sem otthon ültek, és végezetül azért egy jó élmény volt nekik a fizetést leszámítva.


Magamnak már pontosabban programoztam, minden kis részletet beletéve. Egyetemista vagyok, dehát miért ne dolgozzak, ha úgyis pénzéhes vagyok.


Belevettem a jó fizetést, kreatív munkakör, közelség, szeressem a munkám, stb.


Erre kb 1-2 héttel később találkoztam egy sráccal, aki nagyon jó munkát ajánlott, minden feltétel teljesült, kivéve a közelség, de itt Magyarországon nem könnyű munkát találni, az agykontroll hatalma sem határtalan :)

2012. jan. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
És hogy is kell programozni?:D Csak ott tanulhaó meg?
2012. jan. 14. 08:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!