Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Miért történik mindig az...

Miért történik mindig az ellenkezője annak, amit gondolok?

Figyelt kérdés
Néha eszembe jutnak hétköznapi dolgok. Pl. Milyen régen pisilt be a kutyám a lakásba, de jó. Erre 5 perc múlva bepisil. Milyen régen volt már árpám, de jó. Erre másnap elkezd növekedni a szememen árpa. Vagy. De régen láttam már az XY személyt és másnap szembe jön velem az utcán. Ennek mi a magyarázata. Sokszor nem merek jóra gondolni, mert félek, hogy akkor az ellenkezője fog történni. Ez olyan, mintha mindig elkiabálnék mindent. Pedig nagyfokú önbizalomhiánnyal küzdök, ami megnehezíti az életemet. Arra gondoltam, hogy agykontrollal fogok ezen segíteni, de mi van, ha akkor is az ellenkezője fog történni annak, amit gondolok. Erre van valami féle magyarázat?
2012. jan. 15. 12:49
1 2
 1/13 anonim válasza:
65%
Velem is PONTOSAN ez van.:l én a Vonzás törvényére "gyanakszom",de javíts ki,ha tévedek.
2012. jan. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

De nem értem mi ezzel a probléma!?


Ha össze-vissza sikerülne arra gondolni ami bejön, vagy nem jön be, akkor lehetnél bizonytalan!

Így, hogy mindig az ellenkezője történik, mint amire gondolsz, egyszerűen csak arra kell gondolnod amit nem szeretnél hogy bekövetkezzen.

Ezzel csak az a baj, hogy mivel az agyad tudja, hogy nem arra gondolsz amit szeretnél, így lehet megfordul a történet és az fog bekövetkezni amire gondolsz, tehát ismét az, amit nem szeretnél!


Jó szórakozást hozzá.

2012. jan. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

velem is mindig ez történik :D

pl: de rég hányt már be a macskám a lakásba, erre 1-2 napon belül takaríthatok -.-


De ha ez a vonzás törvényének tudható be, akkor folyton ezen kéne hogy agyaljunk, pedig engem csak kb 1 másodpercig foglalkoztat ez a gondolat, mégis megtörténik. Nem tudom mivel magyarázni :D

2012. jan. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Pechesek vagytok. Nekem pl. nincs ilyen problémám. Hála Istennek :)
2012. jan. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Hétfő!

Nálam is így van. Nem foglalkoztatnak ezek a dolgok sokáig. Csak egy gondolat erejéig ugranak be, épp egy pillanatig gondolok rájuk, tehát nem agyalok ezen órákat, hogy de jó, hogy nem pisilt be a kiskutyám, végre szobatiszta. Ennek ellenére mégis az ellenkezője történik.

2012. jan. 15. 15:57
 6/13 anonim ***** válasza:
65%

Az tényleg érdekes, hogy egy pillanatnyi gondolat meg tud történni nálatok. Ezt annak lehet tulajdonítani, hogy valéamilyen érzelem társul hozzá, jobb magyarázatot nem tudok.


Azonban az ellentettjére van komoly magyarázat. Mindig az fog bekövetkezni, amire gondolsz. Azt mondják, hogy a "nem"-et nem fogja föl az agy théta állapotban, de alfában és bétában igen. Én inkább biztosra megyek, mert ti is láthatjátok az ellenkezőjét, egyszerűen nem használok "nem"-et a gondolataimban, ha valamit akarok.


Pl. ha veszélyes helyen hagyom a kerékpárom (persze U lakattal, nem bízok mindent az agykontrollra), akkor nem arra gondolok, hogy jajj NE lopják el a biciklimet, mert akkor a lopás tudatosul csak. Ezért én mindig elképzelem, hogy a kerékpárom ott van, ahol hagytam, és egyfajta megelégedettséget is próbálok érezni ilyenkor.


Nézd csak végig:

kutyapisire gondoltál-->megtörtént

árpára gondoltál-->megtörtént

ismerősödre gondoltál-->megtörtént


Ugye milyen egyszerű? :)

2012. jan. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 zeronibble ***** válasza:
Gondolj rám és a sok-sok pénzemre :) Baj nem lehet, mert már van :) Adok belőle, oks?
2012. jan. 16. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Rossz a "fogalmazás".

Milyen jó: -ez elvárás.

Nem: -ez itt nem létező szó /nem lehet nem elvárni, valaminek a megtörténését akarod/

Olvasd össze a nem szó nélkül, ráadásul megerősíted de jóval.

2012. jan. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hú, ezt még át kell gondolnom, mert ez így bonyolult nekem elsőre. Tehát, ha mondjuk félek valamitől, pl. egy betegségtől, és gyakran eszembe jut, akkor lehet, hogy előbb-utóbb megbetegszem, mert sokszor gondolok rá, még akkor is, ha úgy gondolok rá, hogy nem akarom. Az agyam kihagyja a 'nem'-et?
2012. jan. 16. 16:02
 10/13 anonim ***** válasza:
72%

Nagyon jól látod, ha valamit akarsz, akkor azt a "nem" szó nélkül fejezd ki.


További sztorim, hogy mindig arra gondoltam, hogy acélimmunrendszerem van, és mindig egészséges vagyok, nem betig arra, hogy jajj ne legyek beteg.


Minden télen megfáztam rendesen, már szinte elfogadtam, hogyha ezen túl vagyok, akkor nem lesz bajom.


Pedig felesleges volt együttélni ezzel a tudattal, mostmár az jár bennem, amit az előbbiekben írtam.

Nekem ez is kellő bizonyítékot jelentett, lengén öltözködöm, sapka-sálat nem ismerem, vitaminokhoz csak immel-ámmal jutok, elméletileg több héten keresztül ágyban kéne feküdnöm. Ehelyett semmi bajom nincs, teljesen egészséges vagyok.

2012. jan. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!