Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogyan tudnék legalább 1...

ProStar69 kérdése:

Hogyan tudnék legalább 1 héten 2x-3x emlékezni az álmomra?

Figyelt kérdés
Mert ugye úgy van hogy mindig álmodunk csak a legelső és a legutolsó álmunkra emlékszünk gyakran még erre sem! Szóval? Tippek?:)

2012. ápr. 23. 19:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azokra az álmaira emlékszik az ember, amely közben felébred, vagy megzavarják az álmát. Ezekre is csak a felébredés utáni percekben, tehát felébredés után azonnal le kell írni. Szóval akkor fogsz emlékezni rájuk, ha felébresztenek. Állítsd be az ébresztődet hajnali 4-re, vagy kérj meg valakit, hogy az éjszaka közepén vágjon hozzád egy széket. És miután felébredtél, azonnal írd le az álmodat!
2012. ápr. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

hát szerintem ez a memóriátol függ.

meg hogy mennyire akarsz rá emlékezni.

2012. ápr. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Úgy lehet növelni, hogy foglalkozol vele nappal is és beépíted a mindennapi életedbe. Lefekvés előtt gondolj arra, hogy emlékezni fogsz az álmodra, reggel ébredéskor ne mozogj, hagyd csukva a szemeid és próbáld felidézni, hogy mit álmodtál. Aztán ha eszedbe jutott valami írd le egy naplóba. A REM fázisból felébresztés, azaz álomból ébresztés is hatásos de ha utánanézel rájössz, hogy azt nem olyan egyszerű beidőzíteni másrészt ahhoz, hogy meg is jegyezd amit álmodtál mindenképpen le kell írnod őket.
2012. ápr. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amúgy a fentebbi módszerrel napi 2-3 álomra emlékezés elérhető, szóval a heti 2-3 álomnapló vezetése mellett simán meglesz.
2012. ápr. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen esetfüggő a dolog. Számíthat az álom intenzitása mekkora hatást gyakorol rád. Régebben volt hogy egy éjszaka három különböző álmom is volt, ráadásul mind hosszabb összetettebb és emlékeztem mindháromra. Csak arra nem hogy váltott át egyik a másikba.
2012. ápr. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
WaoW ez érdekes köszönöm szépen a válaszokat! :)
2012. ápr. 24. 13:17
 7/8 anonim válasza:
nekem az is segít ha többször végig pörgetem az agyamba őket ébredés után, ha emlékszek rá
2012. ápr. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát írd fel!...
2012. ápr. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!