Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogyan tudnék reggel emlékezni...

Hogyan tudnék reggel emlékezni az álmaimra?

Figyelt kérdés
Évek óta azzal küszködök, hogy ébredéskor talán ha még egy halvány érzés amit szavakkal nem lehet megfogalmazni még érződik az álmomból de egy perc múlva minden elszáll és kitisztul a fejem mintha nem is álmodtam volna. Évente talán ha egy álmommat ha meg tudom jegyezni de azt is elfeljtem, legfeljebb valaki más emlegeti fel, hogy meséltem neki róla. Esetleg ha valami hirtelen hatás ér (pl hideg víz) bevillanhatnak képek, érzések, nagyon elvont leírhatatlan dolgok amiknél úgy érzem valamikor álmomban jöttek elő csak a tudalattim elrejtette őket előlem. Tud valaki valami módszert ezeknek a megőrzésére? Akár valami "csodaszer" az álmok intenzívebbé tételére, hátha úgy több marad meg belőlük? Szükségem van az álmaimra!
2010. okt. 8. 19:57
 1/2 anonim válasza:
88%

Ez már önmagában jó dolog, hogy szeretnél rá emlékezni, mert ez segíthet az előrelépésben. De emellett fontos betartani a következőket:

-Aludd ki magad!

-Készülj fel alvás előtt, mondogasd magadban, hogy "Amint felkelek reggel, emlékezni fogok az álmaimra!" (Fontos hogy ezt a tudatodba vésd)

-Lefekvés előtti néhány órában ne egyél, mert ettől inkább rémálmaid lesznek, és ráadásul ezekre sem fogsz emlékezni

-Nyugodt körülmények között aludj, ne zavarjon meg ébresztőóra vagy egyéb ilyen dolgok

-Reggel, amint felébredsz, maradj mozdulatlanul fekve az ágyadban, és próbáld meg felidézni az emlékeidet, ez eltarthat pár percig. Mindent írj le, ami eszedbe jut, mert ez kiválthat könnyen egy újabb képet az álmodból, és lassan össze lehet rakni.


Remélem tudtam segíteni, sok szerencsét! :)

2010. okt. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előzőhöz, plusz lefekvés előtt igyál jó meleg kakaót, igazi kakaóporból.
2010. nov. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!