Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogyan meditáljak? Teljesen...

Hogyan meditáljak? Teljesen ki tudom úgy kapcsolni az agyam?

Figyelt kérdés

2012. jún. 28. 09:59
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Eleinte biztos, hogy nem. Az agy olyan, hogy egyfolytában küldi a képeket neked. Én is szoktam meditálni, de ha nem akarok gondolni semmire sem, akkor is gondolok valamire:) Voltam már hangtálas meditáción is, az fantasztikus. De van egy-két cd-m, ha azokat berakom, irányított meditáció, az is jó. Van amikor bealszom a végére.
2012. jún. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Elég nehéz eleinte, de egyre jobban fog menni. Először megfigyeled a képeket amik jönnek... Majd próbálsz nem gondolni semmire, először menni fog kb. 1mp-ig. Aztán 2. És így tovább. Majd egyre tovább meg fogod tudni tartani ezt az állapotot.:)
2012. jún. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Ha nincs olyan blokkod ami akadályozná az elmélyülést, könnyedén meg tudod tanulni, lényeg hogy ne akard túl nagyon.


A görcsös akarás feszít.


Ha van blokkod, ami pörget, akkor azt ki kell először segítséggel oldani.


sok jó ingyenes vezetett meditáció van fent az interneten, érdemes először ezeket használni. Gyakorlás teszi a mestert :-)

2012. jún. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Ja igen, azt elfelejtettem, hogy kezdetben sokat tud segíteni a vezetett meditáció/illetve zenés meditáció. Én is azokkal kezdtem:)
2012. jún. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
2012. jún. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 feketepeter ***** válasza:
100%

A meditáció nem az agy kikapcsolásáról szól. Ha megnyugodni akarsz, sokkal jobban jársz, ha kimész a parkba vagy elmész pár napra egy túrára az erdőbe.


A meditáció arra való, hogy közvetlen kapcsolatba kerüljünk a testünkkel és a gondolatainkkal, érzéseinkkel. Ez azt jelenti, hogy nem próbáljuk sem előidézni, sem elűzni őket, csak megfigyelni, hogy mi történik. A legegyszerűbb meditációs technika a sima légzésmeditáció: figyelmünket a légzésre irányítjuk, megfigyeljük, ahogyan a levegő beáramlik, kicsit bennmarad, majd kiáramlik. Ezt nem is olyan könnyű megvalósítani, mint ahogy elsőre tűnik, mert a figyelem folyton elkalandozik, és a légzés figyelése helyett belegabalyodik a gondolatok folyamába. Ha ezt vesszük észre, a figyelmet vissza kell irányítani a légzésre, anélkül, hogy szemrehányást tennénk magunknak, vagy bosszankodnánk rajta. A folyamatos próbálkozás egy idő után meghozza gyümölcseit: javul a koncentráció, türelmesebbek és nyugodtabbak leszünk, jobban tudunk reagálni testünk és tudatunk jelzéseire.


Létezik sétálásmeditáció is, amikor pl. egy udvaron körbejárva, a lépésekre koncentrálnak, vagy gondolatmeditáció, ahol a gondolatok felbukkanását és eltűnését figyelik.

2012. júl. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 sakraf00 válasza:
17%
aludjál
2012. júl. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!